BK MLADA BOLESLAV
20. 9. 2011 | Daniel Langer

Beránek byl spokojen, Jeřábek nad výkonem svých svěřenců jen smutně kroutil hlavou

M l. B o l. - Ani druhý pokus o zisk prvních bodů nového ročníku nebyl úspěšný. Boleslavi ani tentokrát nevyšla první třetina a Slavia si vybudovala pohodlné vedení, které udržela až do konce. Vysoká prohra samozřejmě nepotěšila vyznavače pevné defenzívy a trenéra domácího týmu Vladimír Jeřábka (na snímku). Za vítězný tým navštívil pozápasovou tiskovou konferenci asistent trenéra Slavie, Josef Beránek, který zároveň dostal jako první možnost zhodnotit úterní utkání.

"Zápas nám vyšel, důležitým krokem za vítězstvím byla první třetina. Zejména náš třetí gól, který přišel několik sekund po brance Mladé Boleslavi. Zabránili jsme nějakému tlaku, který by nejspíš následoval a vývoj zápasu zase otočili na naši stranu," hodnotil uznale výkon svých svěřenců Beránek. "Další vývoj utkání už jsem si ohlídali a vlastně Boleslav ani nepustili k nějakému zdramatizování, které by mohlo ještě ohrozit naše vítězství," uzavřel své hodnocení asistent trenéra hostí.

To Vladimír Jeřábek neměl pochopitelně mnoho důvodů k radosti. "Utkání se mi hodnotí velice špatně, jelikož jsme dostali lekci v důrazu. Začali jsme sice lépe než se Zlínem, měli jsme několik dobrých šancí, přesto se nám nepodařilo dát první branku," lamentoval lodivod Bruslařského klubu.

"Slavia se paradoxně dostala do první šance a hned z toho byl kotouč v naší síti. Jak poznamenal kolega, sice jsme vykřesali naději brankou na 1:2, následně jsme ale dostali laciný gól z nahození před branku, to by se nemělo stávat. Byly to maličkosti, ale ty maličkosti dnes dělaly hokej a rozdíl mezi týmy. Chybí nám důraz do branky, potom puk honíme a nahazujeme po rozích, místo abychom útočili přímo a kotouč nám utíká ven, čímž ještě umožňujeme protiútok soupeři," nespokojeně kroutil hlavou Jeřábek.

Asistent pražského celku Beránek zodpovídal i otázku, jak je spokojen s výkonem Kaluse, který dnes celé utkání vyváděl hráče Mladé Boleslavi z koncentrace a nakonec se popral s domácím Čuttou. "Petr nešel na led s tím, aby se pošťuchoval s boleslavskými hráči, to tak nějak vyplynulo ze hry. On je na ledě od toho, aby byl hokejově prospěšný pro tým a to se mu dnes povedlo," byl spokojen s výkonem svého svěřence asistent hostujícího týmu.

Trenéra Jeřábka trápí rovněž počet inkasovaných branek. Za zády Valenta a Hübla skončilo v úvodních dvou střetnutích hned devět kotoučů. "Všichni se asi shodneme, že to co předvádíme dozadu, nemá s defenzivou nic společného. Neplníme, co si řekneme, necháváme útočníky soupeře rozjet, přepouštíme střední pásmo, přestože se na to pořád upozorňujeme," krčil rameny nespokojený trenér celku z města automobilů.

Mladou Boleslav čeká v dalším kole cesta na hřiště Plzně, která přes léto mohutně posílila a je tipována za jednoho z favoritů extraligy. A s čím Bruslařský klub na západ Čech pojede? "Podstatné bude rychle udělat nějaký bod, aby se hned zpočátku sezóny nevytvořila nepříjemná ztráta na zbytek tabulky. Musíme začít hrát tak, jak jsme chtěli začít sezónu v Českých Budějovicích a pokusit se získat v Plzni nějaký bod. Nemáme co ztratit, jedeme tam překvapit," hledí směrem do budoucnosti trenér Jeřábek.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav