BK MLADA BOLESLAV
21. 8. 2019 | Klub

Barvy Bruslařského klubu oblékne obránce Marek Hrbas


M l. B o l. – Do BK Mladá Boleslav přichází k 21. srpnu šestadvacetiletý obránce Marek Hrbas, který do města automobilů míří z ruského týmu KHL Amur Chabarovsk. Na svůj věk zkušený odchovanec Plzně se k týmu připojí už na čtvrteční trénink.

„Jsme rádi, že se nám podařilo s Markem domluvit na spolupráci,“ pochvaluje si sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata. „Je to další kvalitní bek, který rozšíří naše obranné řady. Má zkušenosti ze zámoří, extraligy, Ruska i národního týmu, přitom se dá říct, že je pořád velice mladý s velkým potenciálem,“ dodává.

Profil

Jeden z největších defenzivních talentů českého hokeje se narodil v roce 1993 v Plzni. Tam také strávil žákovská a mládežnická léta, se západočeským klubem se rozloučil až v sezoně 2009/2010. Stihl odehrát osm zápasů za juniorku a dva za starší dorost, následně se odebral do zámoří. Ročník dohrál ve Fargo Force, týmu hrajícím USHL (United States Hockey League), zároveň si připsal další starty za reprezentační sedmnáctku, ve které působil už předchozí sezonu.

Následující tři ročníky odehrál Hrbas ve WHL (Western Hockey League). Po sezoně v Edmonton Oil Kings působil dva roky v Kamloops Blazers, v obou týmech odehrál porci více než 60 zápasů v základní části. Pravidelně se zároveň účastnil reprezentačních akcí výběrů do 18 a do 20 let, na MS osmnáctek v Německu v roce 2011 dokonce tým vedl jako kapitán. Nechyběl jako opora zadních řad ani na posledních dvou juniorských šampionátech v kanadských městech Calgary a Edmontonu a v ruské Ufě.

Před sezonou 2013/2014 se vrátil zpátky do Česka, kde podepsal smlouvu se Spartou. Za tu naskočil do patnácti zápasů v základní části a dvou v play-off. Připsal si také premiérovou extraligovou trefu, a to na začátku prosince na ledě Pardubic. Zároveň vypomáhal prvoligovým Litoměřicím, za které odehrál 45 duelů. V následující sezoně už v A týmu odehrál 28 zápasů, v devíti vypomohl v rámci hostování i Vítkovicím.

Třetí sezonu v dresu Sparty odehrál spolehlivý obránce téměř celou. V základní části chyběl jen ve dvou zápasech a svými výkony si řekl o pozvánku do reprezentace, kde si v rámci EHT připsal první dva starty v prvním týmu. I on měl velký podíl na zisku stříbrných medailí. Ročník 2016/2017 sice zahájil opět v pražském celku, po devíti utkáních se ale stěhoval na druhou stranu republiky – do Vítkovic, s nimiž v témže sezoně nakoukl i do play-off. V Ostravě zůstal i pro následující ročník, který byl doposud jeho nejúspěšnějším, v 54 zápasech si připsal 9 gólů a 14 asistencí. V sezoně 2018/2019 se po 22 utkáních stěhoval do KHL, kde si ho vyhlédl ruský Amur Chabarovsk. Zde odehrál 25 duelů, jednou se trefil a dvakrát asistoval. „Na Rusko si nemůžu stěžovat. Podmínky, tréninky, haly i cestování, všechno bylo super a na úrovni,“ říká. Teď už se ale těší, co přinese štace s názvem BK Mladá Boleslav.

Statistiky

Další články

Aktuality

20.02.2020

B tým proti Žabonosům

Mladoboleslavský B tým odehraje v sobotu 22. února od 17:00 poslední utkání základní části Krajské ligy mužů Středočeského kraje. Svěřenci trenéra Jiřího Zörklera na domácím ledě přivítají tým posledních Žabonos. Bruslaři již nemohou v tabulce skončit první, utkání ale rozhodne o tom, zda Boleslavští budou druzí, nebo až třetí.

18.02.2020

Dorost v Jičíně

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pátek 21. února od 17:30 extraligové utkání proti Vítkovicím v Jičíně. V sousedním okresním městě budou chtít Bruslaři propagovat mladoboleslavský hokej. Dorazí také vybraní hráči A týmu a uskuteční se jejich autogramiáda. Všichni fanoušci jsou zváni.

12.02.2020

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pondělí 24. února od 17:30 na domácím ledě přípravný zápas proti americkému klubu Boston Advantage. Vstup na utkání je tradičně zdarma, příchod je možný bočním vchodem od malé haly.

05.02.2020

Sjednocení časů

Český svaz ledního hokeje v zájmu zajištění regulérnosti závěru základní části Tipsport extraligy opět stanovil jednotný začátek všech utkání 51. a 52. kola. Bruslaři tak v úterý 3. března odehrají zápas na Kladně od 17:30 a poslední utkání základní části potom v pátek 6. března doma se Zlínem od 18:00.

29.01.2020

Zohorna nominován

Českou reprezentaci čeká příští týden třetí akce sezony, trenérský štáb dnes oznámil nominaci na švédské Beijer Hockey Games ve Stockholmu. Pozvánku dostal boleslavský útočník Radim Zohorna. Dalších pět Bruslařů je potom na pozicích náhradníků - obránci Marek Hrbas a Ondřej Dlapa a útočníci David Šťastný, Ondřej Najman a Adam Zbořil.

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

×
Dnes v 16:45 | Jun.
HC České Budějovice
BK Mladá Boleslav