BK MLADA BOLESLAV
16. 4. 2012 | Jitka Čechová

Baráž je těžká soutěž. Počítám, že bude ještě hodně bolet, říká třígólový Jaroslav Balaštík

M l. B o l. – Ani v tak bohaté barážové historii, jako je ta mladoboleslavská, si ještě žádný hráč nepřipsal hattrick. Jaroslav Balaštík (na snímku) si v tomto směru připisuje prvenství a připočteme-li mu i nedělní gól, stává se boleslavský forvard poměrně suverénním barážovým střelcem. Spíš než vlastní zásluhy ale Balaštík chválil hru celého týmu. Tedy až na první třetinu. "Ta byla z naší strany příšerná," přiznal dvaatřicetiletý útočník. "Ještěže jsme to dokázali otočit!"

Jaroslave, po nedělním utkání se vám nejspíš nespalo úplně lehce. S čím jste šli druhého zápasu?

Říkali jsme si, že to jednoduše musíme hodit za hlavu, protože to je něco, s čím už nemůžeme nic dělat, zatímco všechno ostatní je teprve před námi. Ze dne na den nic nenatrénujete, museli jsme si hlavně odpočinout a srovnat si to v hlavě. Všechno, co jsme chtěli, bylo hlavně se zlepšit.

První třetina byla ze strany Boleslavi přesto hodně špatná…

V kabině byla trošku bouřka, takhle to nešlo. Jsem rád, že jsme ta slova dokázali přenést na led a otočit ten nepříznivý stav.

Ten poslední gól byl vlastní, vy jste to celé jen tak nějak pozoroval. Co vám v tu chvíli běželo hlavou?

Vcelku nic, ono to bylo docela rychlé. Já jsem to tečoval od brankáře do obránce a skončilo to tam. Takže pro nás štěstí. Snad se nás bude držet i dál.

Bylo vidět, že na vás to vítězství hodně zapůsobilo po emoční stránce, vypadalo to skoro jako až obrovská euforie. Nebude problém přistát zase zpátky na zem?

Osobně si myslím, že v sérii na čtyři vítězná utkání je tohle jedno. Co se stane v jednom zápase, se stane v jednom zápase. Když vstanete druhý den ráno z postele, už o tom nevíte. Jinak to ani hrát nejde. Musíte si brát ponaučení jen z toho špatného. A v tomhle směru my máme z čeho čerpat. Snad se nám z Chomutova podaří přivézt minimálně jednu výhru.

Troufnu si tvrdit, že ani vy osobně jste tu letos ještě nepředvedl takové výbuchy radosti…

(rozpačitý úsměv) Víte, my jsme vážně byli psychicky docela dost dole… Asi jsem to ze sebe potřeboval trochu dostat a tohle byl dobrý způsob. Vypadalo to hodně bláznivě?

Vypadalo to upřímně.

To jsem rád, protože jsem to tak cítil. Bylo to upřímné. Vážím si toho, že jsem ty góly dokázal dát a že to pomohlo celému týmu.

Vy osobně máte vizitku kanonýra, takže se na vás hodně spoléhá. Tentokrát to ale vůbec nevypadalo, že by vás ta skutečnost nějak svazovala…

Tak ono by mě to nemělo svazovat nikdy. Ale my se pořád bavíme jen o mně a to není správné. Bylo to o celém týmu. Všichni jsme si mákli, velkou roli hrály i emoce. V tom prvním zápase jsme víceméně čekali a nakonec jsme se dočkali jen špatného výkonu z vlastních řad. Dneska jsme se snažili ukázat, že nejsme nějaká kořist, co jen čeká na porážku. Chceme dát najevo, že my budeme ti silnější. Ti lepší.

Máte za sebou už dva barážové zápasy. Stačil jste už tuhle fázi sezony dostatečně poznat?

Je to těžká soutěž. A to jsme teprve na začátku. Horko těžko si představuji, čím vším si museli v Boleslavi projít už v těch minulých letech. Myslím, že se to všechno bude hodně přiostřovat, musíme počítat i s tím, že to bude bolet.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav