BK MLADA BOLESLAV
22. 10. 2011 | Jitka Čechová

Balaštík se vrací do Zlína. Bojovat o body v boleslavském dresu!

M l. B o l. - Skoro jako by to bylo včera, co Mladá Boleslav vítala v rámci prvního letošního zápasu na svém ledě celek Zlína. Teď je prvních třináct "poznávacích" zápasů za námi a karta se obrací. Lépe řečeno dějiště jednotlivých duelů. Pokud byl první střet se zlínským týmem pro Jaroslava Balaštíka pikantní, jen těžko můžeme najít slovo, které by popsalo jeho návrat do prostředí, kde vyrůstal a tolik let působil. Není pochyb, že Balaštík se bude chtít na Zimním stadionu Luďka Čajky předvést, tím spíš, když Středočeši tolik potřebují body! Mimo to by měl v neděli 23. října za Boleslav poprvé nastoupit i Vladimír Svačina. Začíná se v 17 hodin!

Aktuality

Ve Zlíně bylo v létě trochu hlučno a rušno, tamější mančaft potkalo poměrně zásadní zemětřesení. Do Komety odešel kouč Zdeněk Venera, jeho místo převzal dosavadní asistent Rostislav Vlach. Vyhlášený kanonýr Jaroslav Balaštík, jenž se v klubu nedohodl na nové smlouvě, zamířil do Mladé Boleslavi a jak už jsme naznačili, jeho návrat domů bude jednou z nejzajímavějších skutečností nedělního večera. Odešel také útočník Ivan Rachůnek (Sparta). Tým tak ztratil hned dva ze tří nejlepších střelců z minulé sezony.

Zlínští fanoušci si však nemuseli zas tolik zoufat, návrat totiž ohlásila místní ikona a velký srdcař Petr Čajánek. Trojnásobný mistr světa se po letech strávených v zahraničí vrátil domů a stal se hlavní tváří klubu. Společně s matadory Martinem Hamrlíkem a Petrem Leškou teď táhnou Zlín a zatím se jim to daří výborně. Aktuální vizitka týmu? Druhé místo v tabulce, 26 bodů.

Brankářskou oporou Zlína je gólman Luboš Horčička, který z pozice jedničky překvapivě vytlačuje Jakuba Sedláčka. V minulé sezoně úspěšně zaskakoval v Plzni, nyní je podle statistik nejlepším brankářem celé soutěže – má průměr 1,83 inkasovaných branek na zápas a úspěšnost zákroků 93,88 %.

Sestavy z posledního kola

PSG Zlín: Horčička (na nájezdy Sedláček) – Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček – Finsterle, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, Veselý – Holík, Vlach, Ondráček – Honejsek, Sýkora, Čech

BK Mladá Boleslav: Hübl - Žabka, Čutta, Rýgl, Chaloupka, Drábek, Jindra, Baldwin, Beňovič - Cetkovský, Bahenský, Kotrla - Balaštík, Výborný, Tomas - Pabiška, Vrbata, Demel - Goertzen, Stieler, Jiránek

Statistiky

ZS Luďka Čajky | 22.10.2011 17:00

PSG Zlín 15. kolo BK Mladá Boleslav
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
2. místo, 26 bodů umístění 14. místo, 12 bodů
35:29 skóre 26:46
4:1 (Brno) nejvyšší výhra 4:1 (Karlovy Vary)
0:4 (České Budějovice) nejvyšší prohra 2:7 (Třinec)
2 utkání bez vstřeleného gólu 1
0 utkání bez inkasovaných gólů 0
Petr Leška 11 bodů (3+8) nejproduktivnější hráč David Výborný 9 bodů (2+7)
Bedřich Köhler 7 gólů nejlepší střelec Jaroslav Balaštík
David Vrbata oba 4 góly
Petr Leška 8 asistencí nejlepší nahrávač David Výborný 7 asistencí
Bedřich Köhler +6 nejlepší hráč v +/- Jiří Cetkovský +2
Pavel Kubiš
Petr Zámorský oba -1
nejhorší hráč v +/- David Výborný -8
Petr Čajánek 28 minut nejtrestanější hráč Jakub Čutta 45 minut
Luboš Horčička 93,88 %
Jakub Sedláček 91,56 %
úspěšnost brankářů Jaroslav Hübl 89,93 %
Michal Valent 87,20 %
Luboš Horčička 1,83
Jakub Sedláček 2,55
průměr inkasovaných gólů na zápas Jaroslav Hübl 2,97
Michal Valent 4,68

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav