BK MLADA BOLESLAV
28. 8. 2008 | Michal Miškovský

Aspoň víme, na čem máme pracovat, říká po dvou prohrách Jan Benda

M l. B o l. – Příprava boleslavských hokejistů před blížícím se startem O2 Extraligy vstupuje do závěrečné fáze. Třináct dní před premiérovým mistrovským utkáním ve Vítkovicích však Středočeši prohráli souboj s prvoligovou Kometou 0:2 a útočník Bruslařského klubu Jan Benda (na snímku) neskrýval zklamání z vyřazení v semifinále Tipsport Cupu. “Když se člověk dostane tak daleko, chce se postoupit do finále. Ale věděli jsme, že nás čeká silný soupeř. Bylo to utkání na úrovni extraligy,“ soudí zkušený forvard.

“Brno hrálo velmi dobře a v první třetině jsme se téměř nedostali přes střední pásmo,“ přiznal v úvodu hodnocení semifinálového duelu německý útočník s českými kořeny. “Soupeř hrál na rozdíl od nás hodně disciplinovaně. My jsme byli hodně vylučovaní a v tom byl rozdíl,“ pokračoval Jan Benda.

Šestatřicetiletý útočník považoval za důležité i to, který tým vstřelil první gól. “Brnu se to povedlo v přesilovce a to často zlomí zápas. Od té chvíle měli mírnou převahu a kontrolovali zápas,“ konstatoval.

“Brno si tímhle zápasem zřejmě chtělo vynahradit to loňské vypadnutí. Tak je to 1:1,“ smál se Jan Benda a zároveň připomněl semifinálovou sérii uplynulého prvoligového play-off.

Po šňůře osmi vítězných zápasů v řadě v přípravě Boleslavští dvakrát prohráli. Jan Benda z toho však velkou vědu nedělá. “Máme víc výher než proher, což je dobré. Dalo se čekat, že nějaká porážka přijde. Aspoň víme, na čem máme pracovat,“ uvedl. “V Plzní se hrálo stylem nahoru-dolu, ale tentokrát to byl zápas na úrovni extraligy,“ srovnal poslední dvě přípravná utkání

“Díky tomu víme, jaké to bude, až budeme hrát se silnými soupeři v extralize. Musíme se na to připravit,“ doplnil Jan Benda.

Hokejový světoběžník zamířil do Bruslařského klubu teprve v úvodu srpna, už nyní si však nemůže angažmá v Mladé Boleslavi vynachválit. “Zázemí tu je super, kluci jsou dobří a doufám, že to tak půjde dál. Věřím, že navážeme na ty vítězné zápasy v přípravě a uděláme díru do světa,“ uzavřel rozhovor Jan Benda.

Další články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.