BK MLADA BOLESLAV
16. 11. 2011 | Daniel Langer

Andrej Podkonický: Angažmá v Mladé Boleslavi beru jako nový začátek

M l. B o l. - Nastoupil do prvního utkání za Bruslařský klub a hned se prosadil gólem. Tomu se říká nástup. Přesto nemohl mít Andrej Podkonický (na snímku) z branky výraznější radost, boleslavští hokejisté totiž opět nedokázali udržet nadějné dvoubrankové vedení a zopakovali nešťastný závěr utkání s Litvínovem. Z vítězství se tak nakonec radovaly Pardubice, které pro ně zařídil rozhodující trefou po vyšachování domácí obrany Pavel Brendl. Jedinou útěchou tak může být fanouškům Bruslařů fakt, že soupeři ze spodních pater tabulky rovněž nebodovali.

Andreji, máte za sebou první utkání v boleslavském dresu. Ptát se, jaké jsou vaše pocity, je asi zbytečné...

Máte pravdu, prohráli jsme už de facto vyhraný zápas v situaci, kdy potřebujeme každý bod. Po dvou třetinách jsme vedli po dobrém výkonu o dvě branky a takto jsme si to pokazili.

V Mladé Boleslavi už je ztráta solidně rozehraného zápasu evergreen...

Hráli jsme dvojnásobnou přesilovku, tam jsme měli utkání definitivně rozhodnout. Skončilo to ale naprosto opačně. Ty předchozí zápasy Boleslavi jsem tolik nesledoval, takže je nechci hodnotit, ale proti Pardubicím jsme to měli jednoznačně dotáhnout do vítězného konce.

Hned v prvním utkání jste skóroval. Jak ta akce vlastně vznikla?

Vyhrál jsem buly dozadu na beka. Ten pálil a já byl osamocený před brankářem, puk si chytil, a dal na zem. Střela nebyla moc povedená, poskakovala gólmanovi po zádech, nakonec ale padla na brankovou čáru a já už kotouč jen doklepl.

Váš přestup se rodil poměrně rychle, hráčem Bruslařského klubu jste zhruba jeden den. Jak těžké bylo se tak rychle přesunout a aklimatizovat?

Je to velká změna, přijel jsem vlastně až dnes ráno. Nějakou dobu už sem věděl, že se mnou v Brně nepočítají a dostal sem povolení hledat si nový klub. Nakonec jsem se dohodl tady, v Mladé Boleslavi, a beru to jako nový začátek.

Přijít do posledního celku, to asi není vysněný transfer hokejisty...

Takhle to vůbec neberu. Tabulka je navíc vyrovnaná, stále je šance dosáhnout na desáté místo.

Především z Liberce jste zvyklý hrát o jiné příčky, vnímáte ten rozdíl?

Jistě, stačí se podívat na dnešní zápas. Když hrajete na vítěžné vlně, takové věci jako nám proti Pardubicím, se zkrátka nestávají. Oproti tomu když hrajete dole, puk vám přeskakuje hokejku a prostě to nejde. Musíme se z toho dostat, každý ať si sáhne do svědomí a musí hrát to maximum, na které má.

Jak berete ten konec v Brně? Přišel jste jako velká posila, už po třech měsících konec...

Neměl jsem povedený start, navíc jsem se zranil. Poté jsem šel na led nedoléčený, což se odrazilo na mých výkonech v následných utkáních. Podobnou hloupost už nikdy neudělám, už se to pak se mnou táhlo. Navíc přišel Jozef Balej a zřejmě už by toho bylo na Kometu moc.

Berete angažmá v Mladé Boleslavi jako šanci napravit si renomé?

Určitě. Dostal jsem hodně prostoru na ledě, takže mi to rozhodně pomůže rozehrát se k lepším výkonům. V první řadě ale musíme začít vyhrávat jako tým, to není něco o jednom hráči, který to zázračně vytrhne. To je to nejdůležitější.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav