BK MLADA BOLESLAV
24. 11. 2008 | Aleš Procházka

Aleš Padělek a Robert Schnabel: Byli jsme odhodláni bojovat!

M l. B o l. - V dobrém bude na nedělní utkání se Zlínem vzpomínat Aleš Padělek. Hráč, který před nedávnem přišel do klubu s pověstí útočníka se zabijáckým instinktem pomalu naplňuje své střelecké předpoklady, pod výhru nad Valachy se podepsal třemi body (2+1), navíc jeho druhý gól si budou mladoboleslavští fanoušci i brankář Biegl dlouho pamatovat.

Přitom právě tato fantastická branka, při které neztratil hlavu ani tváří v tvář gólmanovi a obelstil ho efektní kličkou, byla málem připsána někomu jinému. Rozhodčí gól přiřkli Richardu Královi, nicméně po chvilce byl zápis opraven. "Ono to asi vypadalo dobře, ale vůbec to nebylo jednoduchý. Handloš mi předložil puk před prázdnou bránu, jenže jsem to měl na dlouhou ruku, takže jsem udělal, co jsem udělal a brankář mi naštěstí skočil na špek,“ popisoval svou trefu Padělek.

"Šli jsme do zápasu jednoznačně s tím, že budeme bojovat, ze začátku se nám to vyplatilo, hodně nám pomohl brankář, když chytil jednu nebo dvě vyložené šance. Pak se nám povedlo vstřelit tři góly v první třetině, potom jsme se za stavu 5:0 trošku pobláznili, čímž jsme Zlínu pomohli dostat se na koně, ale v poslední třetině už jsme si výsledek pohlídali a zaslouženě vyhráli.“

Emoce vzbudila 39. minuta, ve které Zlínští snížili na 2:5. Následně se poprali Schnabel s Köhlerem a po vzájemné konfrontaci skončil nejproduktivnější zlínský hráč se zlomeným nosem. Na otázku, zda se mu zdála reakce jeho spoluhráče přiměřená, Aleš Padělek odpovídá: "Těžko říct, předtím tam byl nějaký sporný zákrok a náš hráč tam zůstal ležet a ten zákrok byla zřejmě taková pomsta, navíc hned nato padnul gól, takže tam nějaké napětí určitě bylo. Hlavně, že jsme se potom srovnali a i přesto, že ten zákrok nebyl takticky zrovna nejlepší, nám to nakonec pomohlo.“

Sám hlavní aktér Robert Schnabel se k celé události vyjádřil později. "Prvně tam byl zákrok na Holuba, který byl naražen úplně nesmyslně hlavou na mantinel. Myslím, že tyhle zákroky by se měly trestat, a když tak rozhodčí neudělal, tak jsem se za toho hráče postavil a věřím, že kdyby se něco podobného stalo mě, tak by se mne kdokoli ze spoluhráčů také zastal,“ mluvil o začátku celé potyčky. "A potom když padl gól, tak se mi dotyčný hráč vysmál do obličeje a to všechno nějak odstartovalo, emoce propukly a jak to dopadlo, všichni viděli,“ doplňuje. „Já jsem si s ním jel vyříkat předchozí zákrok, a pokud se mi ten hráč vysměje, tak je to pro mě bezcharakterní člověk,“ nešetří řízný obránce tvrdými slovy. „Měl šanci se mi postavit, neudělal to, kdyby se choval férově, nemuselo to tak dopadnout,“ zakončuje.

Související články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.