BK MLADA BOLESLAV
24. 11. 2008 | Aleš Procházka

Aleš Padělek a Robert Schnabel: Byli jsme odhodláni bojovat!

M l. B o l. - V dobrém bude na nedělní utkání se Zlínem vzpomínat Aleš Padělek. Hráč, který před nedávnem přišel do klubu s pověstí útočníka se zabijáckým instinktem pomalu naplňuje své střelecké předpoklady, pod výhru nad Valachy se podepsal třemi body (2+1), navíc jeho druhý gól si budou mladoboleslavští fanoušci i brankář Biegl dlouho pamatovat.

Přitom právě tato fantastická branka, při které neztratil hlavu ani tváří v tvář gólmanovi a obelstil ho efektní kličkou, byla málem připsána někomu jinému. Rozhodčí gól přiřkli Richardu Královi, nicméně po chvilce byl zápis opraven. "Ono to asi vypadalo dobře, ale vůbec to nebylo jednoduchý. Handloš mi předložil puk před prázdnou bránu, jenže jsem to měl na dlouhou ruku, takže jsem udělal, co jsem udělal a brankář mi naštěstí skočil na špek,“ popisoval svou trefu Padělek.

"Šli jsme do zápasu jednoznačně s tím, že budeme bojovat, ze začátku se nám to vyplatilo, hodně nám pomohl brankář, když chytil jednu nebo dvě vyložené šance. Pak se nám povedlo vstřelit tři góly v první třetině, potom jsme se za stavu 5:0 trošku pobláznili, čímž jsme Zlínu pomohli dostat se na koně, ale v poslední třetině už jsme si výsledek pohlídali a zaslouženě vyhráli.“

Emoce vzbudila 39. minuta, ve které Zlínští snížili na 2:5. Následně se poprali Schnabel s Köhlerem a po vzájemné konfrontaci skončil nejproduktivnější zlínský hráč se zlomeným nosem. Na otázku, zda se mu zdála reakce jeho spoluhráče přiměřená, Aleš Padělek odpovídá: "Těžko říct, předtím tam byl nějaký sporný zákrok a náš hráč tam zůstal ležet a ten zákrok byla zřejmě taková pomsta, navíc hned nato padnul gól, takže tam nějaké napětí určitě bylo. Hlavně, že jsme se potom srovnali a i přesto, že ten zákrok nebyl takticky zrovna nejlepší, nám to nakonec pomohlo.“

Sám hlavní aktér Robert Schnabel se k celé události vyjádřil později. "Prvně tam byl zákrok na Holuba, který byl naražen úplně nesmyslně hlavou na mantinel. Myslím, že tyhle zákroky by se měly trestat, a když tak rozhodčí neudělal, tak jsem se za toho hráče postavil a věřím, že kdyby se něco podobného stalo mě, tak by se mne kdokoli ze spoluhráčů také zastal,“ mluvil o začátku celé potyčky. "A potom když padl gól, tak se mi dotyčný hráč vysmál do obličeje a to všechno nějak odstartovalo, emoce propukly a jak to dopadlo, všichni viděli,“ doplňuje. „Já jsem si s ním jel vyříkat předchozí zákrok, a pokud se mi ten hráč vysměje, tak je to pro mě bezcharakterní člověk,“ nešetří řízný obránce tvrdými slovy. „Měl šanci se mi postavit, neudělal to, kdyby se choval férově, nemuselo to tak dopadnout,“ zakončuje.

Související články

Aktuality

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.