BK MLADA BOLESLAV
9. 8. 2019 | Adéla Kvapilová, Zdena Bobková

Adam Zbořil po přípravném utkání s Litvínovem: Hodně věcí si ještě musí sednout


L i t v í n o v - Třiadvacetiletý nováček Bruslařů Adam Zbořil (na snímku), odehrál první zápas za Mladou Boleslav. Mladý útočník se v tomto duelu zasloužil o vyrovnávací branku na 2:2, když ve 36. minutě uspěl v trestném střílení proti Janusovi. Jak brněnský rodák hodnotí přípravné utkání a zda-li je spokojený s letní přípravou se dozvíte v rozhovoru níže.

Adame, jak hodnotíte první přípravný zápas s Litvínovem?

Tak bylo to první přípravné utkání, hodně věcí si ještě musí sednout. Bylo vidět, že nejsme ještě tak sehraní, některé věci nám nešly. Musíme si na sebe zvyknout, co se pětek týče. Každý si musí zjistit, kde ten druhý jezdí, abychom si na sebe zvykli, aby hokej potom vypadal lépe.

Jak se vyvíjela sestava pro zápas? Bylo zde i hodně mladíků, některé stálé opory Boleslavi chyběly, jak to dávali trenéři dohromady?

Přišli a před tréninkem oznámili, jaká bude sestava. Každý si na to tak nastavil hlavu. Já si myslím, že jsme tady všichni odvedli, co jsme měli. Jak říkám, byl to první zápas, musí si to ještě všechno sednout.

V zápasu jste hráli několik přesilovek, ale moc jistě jste nepůsobili. Tu třetí jste proměnili a vyrovnali na 3:3. Jsou přesilovky to, co ještě musíte hodně pilovat?

Moc času jsme tomu nevěnovali, až tento týden jsme je párkrát sehráli na tréninku. Ještě bude v sezóně a před základní částí dost času, abychom to natrénovali.

Prvně jste jel na Januse sám, ale byl jste zahákován. Co se týče nájezdu, věděl jste už dopředu, co uděláte? Co na něj bude platit?

Vůbec jsem nevěděl, co udělám. Chtěl jsem naznačit rameny, že půjdu do střely a stáhnout to do backhandu, ale v tom mi to uteklo. Tak jsem mu to píchnul mezi nohy, když byl v pohybu. Byl to gól se štěstím. Předchozí situaci, kdy mi Kousy krásně vytáhl přihrávku mezi obránci a mohl jsem jít sám do úniku, tak patří velké díky.

Jste nová akvizice Boleslavi. Jak jste spokojený s letní přípravou?

Už jsme se o tom bavili i s trenérem. Je hodně věcí, na kterých musíme ještě pracovat a na práci okolo toho všeho. Řekl bych, že se nám to dařilo po celou letní přípravu, která probíhala v pohodě. Myslím si, že máme natrénováno dost, ale ještě ne tolik, abychom mohli začít sezónu.

Vrátím se zpátky k zápasu, v první třetině to bylo takové oťukávání, ale ve třetí třetině už byla Verva docela dost na koni. Jak těžké je bylo uhlídat, protože měli spoustu šancí...

Náš gólman Růža toho pochytal opravdu hodně. Oni předvedli, že jsou sehraní. Hlavně lajna Hübl - Lukeš - Petružálek, tam bylo vidět, že to docela vodí, a že si na ledě rozumí. Vědí kde, kdo jezdí a předvádějí ty zkušenosti. Oni hráli už třetí přípravný zápas, my teprve první a myslím si, že si na to takhle sedneme taky.

Bylo znát, že Litvínov už má přípravu rozjetou a vy jste hráli teprve první utkání?

Možná prvních deset minut v zápase, první třetina byla taková, že jsme se rozkoukávali. Pak se to vyrovnalo a bylo to docela vyrovnané.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.