BK MLADA BOLESLAV
9. 8. 2019 | Adéla Kvapilová, Zdena Bobková

Adam Zbořil po přípravném utkání s Litvínovem: Hodně věcí si ještě musí sednout


L i t v í n o v - Třiadvacetiletý nováček Bruslařů Adam Zbořil (na snímku), odehrál první zápas za Mladou Boleslav. Mladý útočník se v tomto duelu zasloužil o vyrovnávací branku na 2:2, když ve 36. minutě uspěl v trestném střílení proti Janusovi. Jak brněnský rodák hodnotí přípravné utkání a zda-li je spokojený s letní přípravou se dozvíte v rozhovoru níže.

Adame, jak hodnotíte první přípravný zápas s Litvínovem?

Tak bylo to první přípravné utkání, hodně věcí si ještě musí sednout. Bylo vidět, že nejsme ještě tak sehraní, některé věci nám nešly. Musíme si na sebe zvyknout, co se pětek týče. Každý si musí zjistit, kde ten druhý jezdí, abychom si na sebe zvykli, aby hokej potom vypadal lépe.

Jak se vyvíjela sestava pro zápas? Bylo zde i hodně mladíků, některé stálé opory Boleslavi chyběly, jak to dávali trenéři dohromady?

Přišli a před tréninkem oznámili, jaká bude sestava. Každý si na to tak nastavil hlavu. Já si myslím, že jsme tady všichni odvedli, co jsme měli. Jak říkám, byl to první zápas, musí si to ještě všechno sednout.

V zápasu jste hráli několik přesilovek, ale moc jistě jste nepůsobili. Tu třetí jste proměnili a vyrovnali na 3:3. Jsou přesilovky to, co ještě musíte hodně pilovat?

Moc času jsme tomu nevěnovali, až tento týden jsme je párkrát sehráli na tréninku. Ještě bude v sezóně a před základní částí dost času, abychom to natrénovali.

Prvně jste jel na Januse sám, ale byl jste zahákován. Co se týče nájezdu, věděl jste už dopředu, co uděláte? Co na něj bude platit?

Vůbec jsem nevěděl, co udělám. Chtěl jsem naznačit rameny, že půjdu do střely a stáhnout to do backhandu, ale v tom mi to uteklo. Tak jsem mu to píchnul mezi nohy, když byl v pohybu. Byl to gól se štěstím. Předchozí situaci, kdy mi Kousy krásně vytáhl přihrávku mezi obránci a mohl jsem jít sám do úniku, tak patří velké díky.

Jste nová akvizice Boleslavi. Jak jste spokojený s letní přípravou?

Už jsme se o tom bavili i s trenérem. Je hodně věcí, na kterých musíme ještě pracovat a na práci okolo toho všeho. Řekl bych, že se nám to dařilo po celou letní přípravu, která probíhala v pohodě. Myslím si, že máme natrénováno dost, ale ještě ne tolik, abychom mohli začít sezónu.

Vrátím se zpátky k zápasu, v první třetině to bylo takové oťukávání, ale ve třetí třetině už byla Verva docela dost na koni. Jak těžké je bylo uhlídat, protože měli spoustu šancí...

Náš gólman Růža toho pochytal opravdu hodně. Oni předvedli, že jsou sehraní. Hlavně lajna Hübl - Lukeš - Petružálek, tam bylo vidět, že to docela vodí, a že si na ledě rozumí. Vědí kde, kdo jezdí a předvádějí ty zkušenosti. Oni hráli už třetí přípravný zápas, my teprve první a myslím si, že si na to takhle sedneme taky.

Bylo znát, že Litvínov už má přípravu rozjetou a vy jste hráli teprve první utkání?

Možná prvních deset minut v zápase, první třetina byla taková, že jsme se rozkoukávali. Pak se to vyrovnalo a bylo to docela vyrovnané.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

19.10.2019

Vstupenky na Kladno

Vstupenky na nedělní zápas s Kladnem jsou téměř vyprodány. V online prodeji je k dispozici již jen několik vstupenek a další již nebudou do internetového prodeje uvolněny. Poslední vstupenky v řádu několika desítek budou k dispozici v neděli hodinu před začátkem utkání už jen na pokladnách. Dorazte proto na zápas včas.

15.10.2019

Se Spartou dříve

Utkání 21. kola, které je na programu v neděli 24. listopadu, a ve kterém BK Mladá Boleslav přivítá doma celek HC Sparta Praha, zařadila ČT Sport do svého živého vysílání a úvodní vhazování je z tohoto důvodu posunuto už na 14. hodinu.

15.10.2019

Žejdl dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Lukáše Žejdla na Ondřeje Romana v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi. Žejdl už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský útočník tak v pátek nepojede s Bruslaři do Karlových Varů.

13.10.2019

B tým nedohrál

Sobotní utkání B týmu proti Královu Dvoru se nedohrálo. Za stavu 4:1 pro Mladou Boleslav totiž před třetí třetinou vypadla elektřina. Výpadek se ukázal být jako rozsáhlý a nepomohlo ani čekání. Po 20 minutách čekání potmě tak hlavní rozhodčí Jan Jílek hráče poslal do kabin a duel ukončil. O tom, zda tento výsledek bude platný, rozhodně ještě příslušná komise Českého svazu ledního hokeje.

12.10.2019

Výjezd do Pardubic

Boleslavští fanoušci se chystají v neděli 27. října podpořit hráče do Pardubic. A protože je druhý den státní svátek, a většinou tak odpadá ranní vstávání, doufá Boleslavská Smečka, že vypraví alespoň dva autobusy. Přihlašujte se a pomozte Bruslařům být v Pardubicích jako doma!

05.10.2019

MHD z fotbalu na hokej

V neděli 6. října vypraví Dopravní podnik Mladá Boleslav pro fanoušky sportu linku, která je přepraví z fotbalového stadionu k hokejovému. Po fotbalovém utkání FK Mladá Boleslav tak bude připraven přímý odvoz před hlavní bránou stadionu. Autobusy budou odjíždět v 17:20, což je cca 5 minut po skončení zápasu. Hokejový zápas Bruslařů začíná v 18:30.