BK MLADA BOLESLAV
27. 12. 2019 | Vojtěch Tůma

Adam Zbořil: Hrál se vyrovnaný hokej, soupeř byl šťastnějšíM l . B o l . - Ani třetí utkání v této sezoně proti libereckým Bílým Tygrům nedovedli mladoboleslavští hokejisté do vítězného konce, v Home Credit Areně prohráli 0:2. Vyrovnanou partii překlopili domácí na svou stranu góly v závěru prvního a druhého dějství, naopak Bruslaři neproměnili celou řadu šancí, které zneškodnil ve velké formě chytající Dominik Hrachovina. Bezprostředně po skončení zápas pro náš web zhodnotil centr elitní útočné formace Adam Zbořil.

Adame, ve třetí třetině jste měl asi největší šanci Bruslařů v celém utkání. Jak jste tu situaci viděl?

Klépa (Jakub Klepiš, pozn. red.) vystřelil od modré čáry, já se snažil zakončit hned z první, ale povedlo se mi stáhnout puk k sobě až napodruhé. Bohužel, trefil jsem jenom tyčku.

Jak hodnotíte výkon libereckého gólmana Hrachoviny?

S Dominikem se známe už dlouho. Vím, že je to dobrý brankář, což proti nám určitě potvrdil.

Jak byste celkově zápas zhodnotil?

Liberec má dobré a rychlé mužstvo. Sice mají hodně zraněných hráčů, ale ti, co je zastoupili, ukázali své kvality. Nemyslím si, že by nás nějak přehráli, podle mě se hrál vyrovnaný hokej, ale soupeř byl šťastnější.

Šancí jste měli celkem dost, před brankou soupeře jste byli nebezpeční, ale nic z toho ...

Máte pravdu, možná jsme trochu měli v hlavách, že prohráváme, a nemohli jsme se prosadit. Myslím si, že kdyby nám tam spadl aspoň jeden gól, tak by celý zápas vypadal úplně jinak. Bylo to hodně vyrovnané, akorát soupeř potrestal naše dvě chyby, což nám se nepovedlo.

Měli jste v hlavách také nelichotivou sérii porážek v Liberci?

Před začátkem jsme se v kabině bavili o tom, že už by bylo dobré konečně v Liberci vyhrát. Bohužel, nepodařilo se.

Čím to, že stále nedokážete prokletí libereckého ledu zlomit?

Je to derby, domácí mají převahu v řadách fanoušků, nevím. Tím ale vůbec nechci zatracovat naše fanoušky, kteří dnes přijeli v hojném počtu a také byli výborní. Mrzí nás, že jsme jim to nevrátili vítězstvím.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.