BK MLADA BOLESLAV
14. 8. 2019 | Jitka Čechová

A tým poprvé na boleslavském ledě: Čeká nás odveta s Litvínovem


M l. B o l. – Hokejisté BK Mladá Boleslav se poprvé v rámci letošní přípravy představí na ledě v ostrém utkání. Jde přitom o soupeře, kterého Bruslaři potkali před týdnem – do města automobilů zavítá celek HC VERVA Litvínov. Svěřenci trenérů Rulíka a Patery minulý čtvrtek zvítězili 4:3 v prodloužení, přičemž se jednalo o velice povedený zápas. Ale známe to všichni – nový den, nové utkání. Jak to dopadne tentokrát? Pokud vám už hokej chybí a netrpělivě doma poklepáváte nohou, určitě dorazte. Zápas začíná ve čtvrtek 15. srpna od 17:30 a platí pro něj dvě hlavně dvě informace: vstupné je za jednotnou cenu 50 korun na osobu (kromě dětí do 130 cm a vozíčkářů s doprovodem; více informací najdete zde) a v rámci utkání se bude testovat systém tzv. "trenérské výzvy", která bude v letošní sezoně novinkou, a duel se může tudíž trochu časově protáhnout.

O změnách v litvínovském týmu jsme vás již minulý týden informovali v tomto článku.

Litvínov – na rozdíl od Mladé Boleslavi – od zmíněného čtvrtečního střetu žádné další přípravné utkání nehrál. Jeho sestava minulý týden vypadala takto: Janus – Kubát, Štich, Šesták, Jánošík, Baránek, Říha – Lukeš, Hübl, Válek – Kašpar, Petružálek, Zygmunt – Gerhát, Svoboda, Jícha – Trávníček, Helt, Jurčík.

To Bruslaři stačili ještě navíc v úterý nastoupit na kladenském ledě a jejich sestava vypadala takto: Krošelj – Klikorka, Pláněk, Bernad (A), Fillman, Dlapa, Kovačevič, Hrdinka, Kurka – Šťastný (A), Žejdl, Pabiška (C) – Skalický, Najman, Klepiš – Houška, Musil, Stránský – Flynn, Zbořil, Simon.

Doplňme ještě několik důležitých informací: ostré utkání si poprvé vyzkouší také jeden z nových moderátorů, obrazovky budou v provozu a těšit se můžete i na stream – vše podstatné k živému vysílání zápasu zveřejníme během dne.

Související články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.