BK MLADA BOLESLAV
1. 7. 2022 | Tomáš Taybner

Extraligu juniorů čekají změny v počtu účastníků, mizí také baráž

M l. B o l. – I na mladé Bruslaře čeká již v září první utkání DHL Extraligy juniorů, přičemž letošní ročník bude zajisté poznamenán několika změnami. Jejich cílem je zjednodušit formát soutěže a vytvořit konkurenční prostředí, které zamezí odlivu hráčů do zahraničních lig a pomůže ke správnému vývoji našich talentů. Na výsledky těchto změn si ovšem budeme muset chvíli počkat. K úpravám pravidel se pro klubový web vyjádřili trenér juniorů Václav Pletka a obránce Sebastian Jasečko, který v loňské sezóně nasbíral i několik startů za A tým. O jaké změny se jedná, se dozvíte v následujícím článku.

Loňská sezóna

V uplynulém ročníku extraligu hrálo hned 20 mužstev. Hlasy hokejových činovníků i veřejnosti už delší dobu volaly po snížení počtu účastníků, ke kterému před letošní sezónou došlo. Tuto redukci přímým sestupem odnesli junioři Slavie, Havířova, Chomutova, Kladna a Českých Budějovic. Dále nebude pokračovat ani Salzburg, který nenastoupil do soubojů Skupiny o udržení, takže ho čeká přesun o patro níž. O účast v nadcházejícím ročníku se bojovalo také v baráži, kde se Litvínovští úspěšně ubránili Přerovu.

Základní část

V sezóně 2022/2023 bude extraligu juniorů hrát už jen 14 týmů. "Soutěž se tím určitě zlepší, kluci budou hrát více kvalitních zápasů, které je budou v jejich výkonnosti posouvat dál. Věřím, že je to pro celý hokej v Česku krok dopředu," říká trenér juniorky Václav Pletka. Snížení počtu účastníků pozitivně kvituje také obránce Sebastian Jasečko: "Liga bude určitě kvalitnější. Věřím, že nám to může do budoucna hodně dát." V základní části se každý s každým utká hned čtyřikrát (dvakrát doma, dvakrát venku). Celkově tedy každý tým sehraje 52 zápasů. Hrát se bude v pátek a sobotu, jak už je tomu několik let zvykem. Mužstva jsou znovu přerozdělena do dvojic podle územního principu. Stejně jako v posledních sezónách utvořili Bruslaři dvojičku s Libercem. Tento systém šetří čas a také výdaje spojené s cestováním, které jsou v dnešní době enormní.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Sestup

Baráž a nadstavbové skupiny už nadále k vidění nebudou. Sestup bude přímý, přičemž se bude týkat pouze posledního celku po základní části. "Já bych osobně uvítal, aby poslední tým hrál baráž s vítězem první ligy. Myslím si, že ty extraligové týmy mohou být silnější, což by se právě v baráži ukázalo. Já s tím tedy nesouhlasím, ale nezbývá mi nic jiného než to akceptovat. Věřím, že se nás to na konci sezóny nebude týkat," doufá Václav Pletka. Sestupující tým poznáme nejpozději v sobotu 18. března.

Play off

Do play off postoupí 8 nejlepších mužstev dlouhodobé části. Vítězný tým nastoupí proti osmému, druhý vyzve sedmého a tak dále. "Základní část bude náročnější než vloni, takže to bez té nadstavby bude lepší. Taky se mi to líbí, protože už to připomíná ten extraligový formát play off," dodává Sebastian Jasečko. Čtvrtfinále se bude znovu hrát na tři zápasy, semifinále a finále na čtyři, tedy stejně jako v loňské sezóně. Samotné play off se rozběhne 21. března, vítěze budeme znát nejpozději 27. dubna.

Bruslaři k prvnímu utkání nové sezóny nastoupí 2. září, kdy do Mladé Boleslavi přijedou Berani ze Zlína. Hned v sobotu 3. září pak Boleslavští změří síly s Olomoucí. Kompletní los a rozpis utkání naleznete zde.

Další články

Aktuality

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!