BK MLADA BOLESLAV
11. 6. 2022 | Adéla Kvapilová

Chci se usadit v extralize, vzkazuje Tomáš Šmerha. Přijme jakoukoli roli

M l. B o l. – Smolný úvod sezony nakonec aspoň trošku vylepšil zisk stříbrné medaile se Spartou. Útočník Tomáš Šmerha nezažil kvůli zdravotní komplikaci povedený vstup, ročník začínal v Sokolově, avšak přesto se dokázal vrátit zpět do nejvyšší soutěže. V rozhovoru pro mladoboleslavský klubový web zmínil jeho cestu i to, co od angažmá v Mladé Boleslavi očekává.

Tomáši, momentálně probíhá letní příprava. Jak se cítíte?

Skvěle, skončil další den téhle fáze, což je pro mě dobrá zpráva. Tohle období moc nemusím. Naštěstí má letní příprava i světlé stránky – každou středu hrajeme hokejbal. Dobře se spolupracuje s kondičním trenérem, takže mě i posilovny celkem baví. Kromě kondice je to všechno v pohodě. Už se nemůžu dočkat začátku nové sezony.

Uplynulou sezonu jste začínal v Sokolově, pak si vás povolali zpět do Sparty. Když se ohlédnete zpět, jaký ročník to pro vás byl?

Byla to náročná sezona, a to hlavně po psychické stránce. V letní přípravě jsem makal a trenéři mě chválili. Jenže po ní jsem si přivodil problém se zády. Kvůli zdravotní komplikaci mě poslali do Sokolova. Najednou bylo vše nové a bydlel jsem sám. Když se mi na začátku sezony nedařilo, nikdo mi po psychické stránce nedokázal pomoci. V lednu jsem dostal šanci hrát na Spartě, jsem rád, že jsem ji využil a zůstal součástí týmu až do konce.

Kdy přišla nabídka k přestupu do Bruslařského klubu?

Zájem Mladá Boleslav projevila v lednu. Nejdříve mě agent informoval o nabídkách z první ligy. Pak jsem odehrál tři dobré zápasy za Spartu a ozvali se mi z Mladé Boleslavi. Na Spartě o mě projevili zájem v únoru, ale to už jsem měl podepsáno tady. Nebylo co řešit, chtěl jsem hrát extraligu, ne první ligu. Nabídka z Mladé Boleslavi mi pomohla i po psychické stránce a nejspíš měla vliv i do konečné části sezony na Spartě.

Znal jste někoho před připojením k týmu?

Ano, spoustu hráčů. S Kousym, Najmiče a Kantýsem (Pavel Kousal, Ondřej Najman a Matyáš Kantner, pozn. redakce) jsem byl na repre. Pak znám ještě Hanyho a Stránského (Tomáš Hanousek a Jan Stránský, pozn. redakce), ten hrál před pár lety se mnou za Slavii.

Kdo vám nejvíce pomohl?

Bavil jsem se s Jeřábem (Radek Jeřábek, pozn. redakce). Známe se ze Sparty a on začal letní přípravu dřív, takže jsem se na kluky, kabinu a systém trénování ptal jeho. Pomohl mi ze začátku, líp jsem se díky němu zapojil.

Jak na vás zatím kabina působí?

Musím říct, že skvěle. Nečekal jsem, že mě kluci takhle přijmou. Bál jsem se, aby na mě blbě nekoukali, protože jsem nový. Naštěstí se nic takového nestalo, vše je v pohodě a bavím se s každým.

Co očekáváte od svého angažmá v Mladé Boleslavi?

Chtěl bych víc hrát. Rád bych se trvale usadil v extralize a přál bych si, aby trenéři věděli, že se na mě mohou spolehnout. Nechci být mladým klučinou, který jednou zahraje a jednou ne. Když vám trenér věří, hraje se vám líp. Doufám, že budu podávat stabilní výkony.

Už jste se bavil s trenéry, jaká bude vaše role?

Přijmu jakoukoliv roli. Dřív jsem hrál na puku, na Spartě jsem dělal černou práci. Nevadí mi vyprovokovat ostatní. V play off mám tyhle situace rád, dokonce se mi i dařily.

Máte některé hráče, které se bojíte vyprovokovat?

Neděsím se nikoho. Kdyby šlo do tuhého, tak se porvu, ale od toho jsou na ledě jiní hráči. Vyprovokovat hráče typu David Štich mi nevadí, ale kdyby Šticháček shodil rukavice se mnou, tak mě vyhodí do šesté řady. (smích)

Co vám tedy více vyhovuje?

Jsem spíš hráč, který je rád na puku, tvoří a dává góly. Ale přizpůsobím se, co bude potřeba. Chci být hlavně platným hráčem a bodovat.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!