BK MLADA BOLESLAV
5. 1. 2022 | Aleš Skok

Jan Stránský: Byli jsme lepší. A pak to provandrujeme minutu dvacet před koncem

Č. B u d ě j o v i c e – Mladoboleslavští hokejisté sehráli druhý těžký zápas ve třech dnech. Po výprasku na Spartě ale předvedli daleko lepší výkon, ve kterém sahali po třech bodech. Ještě minutu a devatenáct sekund před koncem vedli díky brance Jana Stránského 1:0. V závěru ale dostali dva slepené góly a domů se vraceli s prázdnou. A jediný úspěšný střelec Bruslařů byl po utkání hodně smutný.

Honzo, jak byste zhodnotil utkání s Českými Budějovicemi?

Nemám pro to moc slov. Celých 59 minut jsme byli lepším týmem, měli jsme víc ze hry, bojovali jsme a provandrujeme to minutu dvacet před koncem.

Co bylo podle vás zlomovým momentem?

Nevím, nedokážu na to odpovědět. Bylo to hrozně rychlé a tohle se nám nesmí stávat.

Byl to hodně bojovný zápas. Jak náročné to bylo fyzicky a hlavně psychicky?

Všichni kluci podali velmi dobrý výkon. Hlavně v porovnání se Spartou, kde jsme dostali sedmičku. Myslím, že nikdo nečekal, že takto změníme tvář a budeme v Budějovicích dominovat jak na kotouči, tak i ve vyložených šancích. Opravdu si myslím, že jsme podali velmi dobrý výkon. Ale zase jsme měli výpadek. Domácí měli dvě šance na konci zápasu a nakonec prohra 1:2.

Jak těžké bylo přepnout po utkání na Spartě? Hráli jste druhý zápas ve třech dnech, navíc trenér udělal několik změn v sestavě a vy jste začínal jako 13. útočník. Pomohlo vám to?

Celou sezonu máme nahoru a dolu. Nechci říct, že se v tom plácáme, ale nějak jsme si zvykli, že jeden zápas hrajeme tak a další onak. Pořád máme meetingy, bavíme se o tom v šatně a snažíme se pracovat každý zápas stejně. Jak je vidět, tak nám to pořád nefunguje a předvádíme takové zápasy, jako předvádíme.

Bylo to speciální utkání k 85 letům od vzniku nejvyšší soutěže. Jak se vám retro dresy líbily?

Retro sice byly, ale já jsem to měl jako noční košili. Neměl jsem ani vidět kalhoty. Z tohoto pohledu je to jediná výtka. Ale samozřejmě pro fanoušky to byla zase změna, navíc já mám retro rád, takže se mi to moc líbilo. Jenom mi prostě neodpovídala velikost dresu.

Mrzí vás o to víc, že při takovém speciálním zápase může na stadion pouze tisíc diváků?

Tady nejde ani o ten speciální zápas. Mrzí mě to kvůli fanouškům celkově, ale i kvůli mně. Když je plná hala, hlavně v Budějovicích, tak je tam vždycky skvělá kulisa. Navíc do Budějovic jezdí v hojném počtu i Boleslavská Smečka. Okrádáme sebe a okrádáme i fanoušky o pěkný hokej, který se zrovna s Budějovicemi hrál.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

18.12.2021

Kelemen za Slováky

Slovenští hokejisté obsadili druhé místo ve Švýcarském poháru (NaturEnergie Challenge) ve Vispu. Nejúspěšnějším střelcem celého turnaje se stal boleslavský útočník Miloš Kelemen. Dva ze svých tří gólů si připsal v rozhodujícím souboji s domácím celkem o první místo. Svou třetí trefu zaznamenal v zápase s Lotyšskem, který Slováci vyhráli 6:2.

09.12.2021

Moravec v nominaci

Trenér české reprezentace do dvaceti let Karel Mlejnek oznámil širší nominaci na mistrovství světa v kanadských městech Edmonton a Red Deer, které se koná od 26. prosince 2021 do 5. ledna 2022. Na zmiňované soupisce je i jméno obránce Bruslařů Davida Moravce. Před startem šampionátu absolvují reprezentanti dva přípravné duely proti Spojeným státům a Švýcarsku. Oba odehrají v Red Deeru, kde také stráví celý přípravný kemp.

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.