BK MLADA BOLESLAV
2. 1. 2022 | Vojtěch Drbohlav

Bitka jako naděje pro nový impuls. Chtěl jsem s tím něco udělat, říká Adam Jánošík

P r a h a – Prakticky od prvních chvil zápasu sledovali fanoušci Mladé Boleslav ty nejčernější scénáře. Bruslaři v Praze proti Spartě prohrávali už po první třetině 0:4 a nepomohlo ani střídání brankářů, stejně tak ani impuls, o nějž se pokusil obránce Adam Jánošík, když šel do bitky s Filipem Chlapíkem. Žádný efekt to však nepřineslo, Boleslavští prohráli 0:7 a nyní se podle Jánošíka chtějí z prohry rychle oklepat a dobře připravit na úterní utkání v Českých Budějovicích.

Proti Spartě jste prohráli 0:7. Jak se po takovém debaklu cítíte?

Samozřejmě je to těžká prohra. V první šanci, kterou měli, hned dali gól, a potom se těžko hraje, když je Sparta takto rozjetá. Bohužel pro nás. Musíme se z toho poučit a už za dva dny je další zápas, takže do toho půjdeme od znova.

Domácí blokovali vaše střely a na rozdíl od vás se jejich útočníci dostávali mnohem blíž gólmanovi, góly tak často padaly z prostoru poblíž brány. Vám se jako obráncům nedařilo to, co naopak soupeřovi hráči dělali dobře. Vidíte na vaší straně nějaké příčiny?

Jak už jsem řekl, když se jim podařilo dát tři rychlé góly, potom už to byl hokej na jednu stranu. Nebyli jsme na puku, a tím pádem se nám nepodařilo dostat do šancí. Pokud tak rychle prohráváte, je to těžké.

Hrála tam tedy potom roli i psychika a spadla na vás obrazně řečeno nějaká deka?

Určitě vám to nepomůže, když na začátku prohráváte 0:3.

Trenér Rulík Českému rozhlasu řekl, že jste nechtěli, aby se ten zápas hrál v neděli 2. ledna. Byli jste totiž jediní z extraligy, kdo v tento den hrál, a to kvůli tomu, že měla Sparta v původním termínu tohoto zápasu hrát Spenglerův pohár. Měli jste málo času se dostatečně a kvalitně připravit na soupeře kvůli tomu, že tam byly novoroční oslavy?

Tak to není. Není naše starost, kdy se bude hrát. My jsme věděli, že se zápas bude hrát druhého a poctivě jsme se na to připravovali. Bohužel to nevyšlo, ale nic bych za tím nehledal.

Čili byste neřekl, že jste měli málo času na přípravu?

Určitě ne.

Ve druhé třetině jste se dostal do bitky s Filipem Chlapíkem. Z čeho ta potyčka vznikla?

Bylo to už 5:0 a chtěl jsem to nějak nastartovat, něco udělat jinak, co by tam možná pomohlo. Bohužel to nepomohlo, takže to asi bylo zbytečné. Ale chtěl jsem s tím něco udělat.

Nedá se asi říct, že by tu bitku někdo vyhrál, ačkoliv opticky jste v tom souboji měl navrch. Jaký byl Filip Chlapík protivník?

Hrál dlouho v Americe, je to výborný útočník. Klobouk dolů, že do toho šel i za stavu 5:0. Respekt.

V úterý vás čeká další zápas. Bude dost prostoru na to, abyste se z prohry rychle oklepali, jeli do Budějovic s čistým štítem a pokusili se tam vyhrát?

Takový je hokej. Zítra je nový den a samozřejmě to není jednoduché, ale je to naše práce. Musíme se na ten zápas prostě připravit.

Související články

Aktuality

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

18.12.2021

Kelemen za Slováky

Slovenští hokejisté obsadili druhé místo ve Švýcarském poháru (NaturEnergie Challenge) ve Vispu. Nejúspěšnějším střelcem celého turnaje se stal boleslavský útočník Miloš Kelemen. Dva ze svých tří gólů si připsal v rozhodujícím souboji s domácím celkem o první místo. Svou třetí trefu zaznamenal v zápase s Lotyšskem, který Slováci vyhráli 6:2.

09.12.2021

Moravec v nominaci

Trenér české reprezentace do dvaceti let Karel Mlejnek oznámil širší nominaci na mistrovství světa v kanadských městech Edmonton a Red Deer, které se koná od 26. prosince 2021 do 5. ledna 2022. Na zmiňované soupisce je i jméno obránce Bruslařů Davida Moravce. Před startem šampionátu absolvují reprezentanti dva přípravné duely proti Spojeným státům a Švýcarsku. Oba odehrají v Red Deeru, kde také stráví celý přípravný kemp.

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.