BK MLADA BOLESLAV
2. 1. 2022 | Vojtěch Drbohlav

Bitka jako naděje pro nový impuls. Chtěl jsem s tím něco udělat, říká Adam Jánošík

P r a h a – Prakticky od prvních chvil zápasu sledovali fanoušci Mladé Boleslav ty nejčernější scénáře. Bruslaři v Praze proti Spartě prohrávali už po první třetině 0:4 a nepomohlo ani střídání brankářů, stejně tak ani impuls, o nějž se pokusil obránce Adam Jánošík, když šel do bitky s Filipem Chlapíkem. Žádný efekt to však nepřineslo, Boleslavští prohráli 0:7 a nyní se podle Jánošíka chtějí z prohry rychle oklepat a dobře připravit na úterní utkání v Českých Budějovicích.

Proti Spartě jste prohráli 0:7. Jak se po takovém debaklu cítíte?

Samozřejmě je to těžká prohra. V první šanci, kterou měli, hned dali gól, a potom se těžko hraje, když je Sparta takto rozjetá. Bohužel pro nás. Musíme se z toho poučit a už za dva dny je další zápas, takže do toho půjdeme od znova.

Domácí blokovali vaše střely a na rozdíl od vás se jejich útočníci dostávali mnohem blíž gólmanovi, góly tak často padaly z prostoru poblíž brány. Vám se jako obráncům nedařilo to, co naopak soupeřovi hráči dělali dobře. Vidíte na vaší straně nějaké příčiny?

Jak už jsem řekl, když se jim podařilo dát tři rychlé góly, potom už to byl hokej na jednu stranu. Nebyli jsme na puku, a tím pádem se nám nepodařilo dostat do šancí. Pokud tak rychle prohráváte, je to těžké.

Hrála tam tedy potom roli i psychika a spadla na vás obrazně řečeno nějaká deka?

Určitě vám to nepomůže, když na začátku prohráváte 0:3.

Trenér Rulík Českému rozhlasu řekl, že jste nechtěli, aby se ten zápas hrál v neděli 2. ledna. Byli jste totiž jediní z extraligy, kdo v tento den hrál, a to kvůli tomu, že měla Sparta v původním termínu tohoto zápasu hrát Spenglerův pohár. Měli jste málo času se dostatečně a kvalitně připravit na soupeře kvůli tomu, že tam byly novoroční oslavy?

Tak to není. Není naše starost, kdy se bude hrát. My jsme věděli, že se zápas bude hrát druhého a poctivě jsme se na to připravovali. Bohužel to nevyšlo, ale nic bych za tím nehledal.

Čili byste neřekl, že jste měli málo času na přípravu?

Určitě ne.

Ve druhé třetině jste se dostal do bitky s Filipem Chlapíkem. Z čeho ta potyčka vznikla?

Bylo to už 5:0 a chtěl jsem to nějak nastartovat, něco udělat jinak, co by tam možná pomohlo. Bohužel to nepomohlo, takže to asi bylo zbytečné. Ale chtěl jsem s tím něco udělat.

Nedá se asi říct, že by tu bitku někdo vyhrál, ačkoliv opticky jste v tom souboji měl navrch. Jaký byl Filip Chlapík protivník?

Hrál dlouho v Americe, je to výborný útočník. Klobouk dolů, že do toho šel i za stavu 5:0. Respekt.

V úterý vás čeká další zápas. Bude dost prostoru na to, abyste se z prohry rychle oklepali, jeli do Budějovic s čistým štítem a pokusili se tam vyhrát?

Takový je hokej. Zítra je nový den a samozřejmě to není jednoduché, ale je to naše práce. Musíme se na ten zápas prostě připravit.

Související články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!