BK MLADA BOLESLAV
31. 12. 2021 | Adéla Kvapilová

Jsem rád, že mi to padá aspoň proti Vítkovicím, směje Tomáš Fořt

M l. B o l. – Tečka za rokem 2021 byla vítězná. Bruslaři na domácí půdě rozhodli už v průběhu úvodní třetiny, kdy vstřelili tři branky. Závěr přinesl menší drama, nicméně i tak Mladá Boleslav udržela výhru 5:2 a získala tři důležité body. „Dvě třetiny dobrý, ve třetí nás trošku zatlačili a zaslouženě dali dva góly,“ hodnotil duel Tomáš Fořt, který se postaral o vítěznou branku Bruslařů.

„Dvě třetiny dobrý, ve třetí nás trošku zatlačili a zaslouženě dali dva góly. Nechci říct, že to bylo drama, ale nebylo to takové jako v prvních dvou třetinách,” komentoval výhru 5:2 nad tabulkovým soupeřem Tomáš Fořt. Utkání mělo speciální podtext, před samotným začátkem hráči uctili památku čtrnáctileté Míši, která zemřela na následky požáru v bytě. O to větší motivací byla výhra.

V závěrečné periodě se hladký průběh utkání Mladé Boleslavi vymkl z rukou. Během tří minut se hráčům Ridery podařilo snížit gólové manko na rozdíl tří branek. „Vítkovice prohrávaly o pět gólů a neměly co ztratit. Hrály hodně otevřeně a to jim vycházelo. Párkrát jsme se špatně rozhodli u nás ve třetině a jejich hráči se chytli a šli do tlaku. Oni hráli velice dobře a nátlakově, my jsme s tím bojovali,“ přiznává.

Vítkovice se díky posledním zápasům probojovaly do lepší poloviny tabulky, ve 13 utkáních v řadě pokaždé bodovaly. „Trenéři nám to na meetingu před zápasem říkali, ale věděli jsme, že mají za sebou čtyři hodiny v autobuse. Začátek zápasu pro ně nebyl takový a toho jsme chtěli využít,“ říká Fořt.

Boleslavský útočník se prosadil poprvé od začátku listopadu, naposledy skóroval také proti Ostravanům. „Vítkovice mají velké silné beky, takže to s nimi dost bolí. Jsem rád, že mi to padá aspoň proti někomu. Možná bychom proti nim mohli hrát každý zápas,“ směje se. Jeho gól se nakonec stal rozdílovým.

Jaké má předsevzetí do nového roku a co vzkazuje fanouškům? Kompletní rozhovor naleznete na našem YouTube:

Související články

Aktuality

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

18.12.2021

Kelemen za Slováky

Slovenští hokejisté obsadili druhé místo ve Švýcarském poháru (NaturEnergie Challenge) ve Vispu. Nejúspěšnějším střelcem celého turnaje se stal boleslavský útočník Miloš Kelemen. Dva ze svých tří gólů si připsal v rozhodujícím souboji s domácím celkem o první místo. Svou třetí trefu zaznamenal v zápase s Lotyšskem, který Slováci vyhráli 6:2.

09.12.2021

Moravec v nominaci

Trenér české reprezentace do dvaceti let Karel Mlejnek oznámil širší nominaci na mistrovství světa v kanadských městech Edmonton a Red Deer, které se koná od 26. prosince 2021 do 5. ledna 2022. Na zmiňované soupisce je i jméno obránce Bruslařů Davida Moravce. Před startem šampionátu absolvují reprezentanti dva přípravné duely proti Spojeným státům a Švýcarsku. Oba odehrají v Red Deeru, kde také stráví celý přípravný kemp.

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.