BK MLADA BOLESLAV
31. 10. 2021 | Adéla Kvapilová

Dva body? Spokojenost. Bylo to vyrovnané a ubojované, ví Ondřej Najman

L i b e r e c – Regionální derby a souboj bratrů. Takový podtitul by mohl nést zápas 20. kola mezi domácím Libercem a Mladou Boleslaví. Vyrovnané klání rozhodl vteřinu před koncem prodloužení Pavel Kousal a připsal tak Středočechům bonusový bod. Utkání hodnotil jeho spoluhráč z formace Ondřej Najman, pro kterého měl zápas speciální náboj. Nastoupil totiž proti svému mladšímu bratrovi.

Ondřeji, jak byste zhodnotil zápas s Bílými Tygry?

Bylo to, jako každý zápas s Libercem, hodně ubojované a upracované. Myslím si, že to z obou stran bylo opravdu vyrovnané, byly tam šance, nikdo to nechtěl nechat zadarmo. Na samém konci jsme byli šťastnější.

Osm minut před koncem jste sahali po třech bodech, nakonec berete dva. Panuje i tak na vaší straně spokojenost?

Velká spokojenost. I když je pravda, že posledních 10 minut jsme trochu zvolnili, nejspíš jsme byli nervózní, jak nás tlačili. Naštěstí nás Růža (Jan Růžička, pozn. redakce) podržel a zavřel to. Nakonec jsme za dva body moc rádi.

V sestavě Liberce působí váš mladší bratr, jaké to bylo proti němu hrát?

Už jsme proti sobě párkrát hráli, je to vždy speciální zápas.

Proběhlo mezi vámi před zápasem nějaké popichování?

Trošku. Něco jsme si před zápasem napsali, ale nic velkého. Popřáli jsme si, ať nás to baví a ať se nám daří.

A po zápase už přišla od něho nějaká gratulace?

Ještě ne. Brácha na mě čeká, takže si ještě pokecáme. (smích)

Co vaši rodiče, komu fandili? Jak to je u vás doma rozdělené?

Těžko říct, museli bychom se jich zeptat. (úsměv) Myslím si, že se koukají na nás a přejí, ať se daří jednomu i druhému. Je jim celkem jedno, kdo vyhraje, drží palce oběma.

Byli se na vás podívat na tomto utkání podívat?

Ano, taťka se na nás přijel podívat.

Zpátky k týmu. V úterý vás doma čeká Sparta. Už jste k tomu stihli něco říct?

Od pondělí se už zase připravujeme na Spartu, víme, že to bude těžký zápas. Když jsme s nimi naposledy hráli v O2 aréně, tak nám to vůbec nevyšlo, byli ve všem lepší. Doufám, že nastoupíme jako jiný tým, přeneseme si něco z tohoto zápasu a urveme nějaké body.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.