BK MLADA BOLESLAV
21. 10. 2021 | Zdena Bobková

Pavel Kousal: Bylo to o jednom gólu, musíme zapracovat na koncovce

M l. B o l. – Zápas s Olomoucí se nepovedl. Bruslaři měli nespočet šancí, ale neproměnili žádnou. Navíc je již druhý zápas po sobě trápí střelecká smůla. „Musíme furt makat, tlačit se víc do brány a musíme víc střílet. Určitě tam pak něco padne,“ věří Pavel Kousal. Jak hodnotí zápas s olomouckou Morou a na čem zapracovat?

První třetina byla vyrovnaná a Bruslaři v ní měli parádní šance. Kdyby po dvaceti minutách svítil na tabuli stav 3:1, nikdo by se asi nemusel divit. Jenže se tak nestalo. První třetina skončila bez branek a bylo vidět, že zápas s Olomoucí bude tzv. „o jednom gólu“. Věděl to i útočník Pavel Kousal. „Je to o tom jít do brány a dorazit tam nějaký gól. Bohužel jsme ho dnes nedali,“ mrzelo jej po zápase.

Příčinu boleslavského neúspěchu viděl především v neproměněných šancích. „V přesilovkách jsme měli dost šancí, mohli jsme dát gól. Měli jsme tam tyčky i prázdné branky. Olomouc to v přesilovce sehrála hezky a gól dala,“ mrzí dvaadvacetiletého útočníka. A právě na tento gól Boleslav nenalezla žádnou odpověď.

Ať už proti Olomouci, nebo proti Třinci, nikdo se z řad Bruslařů neprosadil. Kousal ale hlavu neskládá. „Musíme furt makat, tlačit se víc do brány a musíme víc střílet. Určitě tam pak něco padne,“ věří boleslavská třiadvacítka.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav