BK MLADA BOLESLAV
21. 10. 2021 | Zdena Bobková

Pavel Kousal: Bylo to o jednom gólu, musíme zapracovat na koncovce

M l. B o l. – Zápas s Olomoucí se nepovedl. Bruslaři měli nespočet šancí, ale neproměnili žádnou. Navíc je již druhý zápas po sobě trápí střelecká smůla. „Musíme furt makat, tlačit se víc do brány a musíme víc střílet. Určitě tam pak něco padne,“ věří Pavel Kousal. Jak hodnotí zápas s olomouckou Morou a na čem zapracovat?

První třetina byla vyrovnaná a Bruslaři v ní měli parádní šance. Kdyby po dvaceti minutách svítil na tabuli stav 3:1, nikdo by se asi nemusel divit. Jenže se tak nestalo. První třetina skončila bez branek a bylo vidět, že zápas s Olomoucí bude tzv. „o jednom gólu“. Věděl to i útočník Pavel Kousal. „Je to o tom jít do brány a dorazit tam nějaký gól. Bohužel jsme ho dnes nedali,“ mrzelo jej po zápase.

Příčinu boleslavského neúspěchu viděl především v neproměněných šancích. „V přesilovkách jsme měli dost šancí, mohli jsme dát gól. Měli jsme tam tyčky i prázdné branky. Olomouc to v přesilovce sehrála hezky a gól dala,“ mrzí dvaadvacetiletého útočníka. A právě na tento gól Boleslav nenalezla žádnou odpověď.

Ať už proti Olomouci, nebo proti Třinci, nikdo se z řad Bruslařů neprosadil. Kousal ale hlavu neskládá. „Musíme furt makat, tlačit se víc do brány a musíme víc střílet. Určitě tam pak něco padne,“ věří boleslavská třiadvacítka.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.