BK MLADA BOLESLAV
13. 10. 2021 | Zdena Bobková

David Bernad se ohlíží za Ligou mistrů: Je to obrovská zkušenost, říká

M l. B o l. / C u r y ch – Tažení Bruslařů Ligou mistrů nebylo úspěšné, ve skupině B skončili na poslední příčce. Po posledním duelu jsme vyzpovídali obránce Davida Bernada, který odehrál všechny zápasy. Jak hodnotí Ligu mistrů, nebo jaké jsou jeho postřehy? A byla pro Bruslaře přínosem? A co vše se v Boleslavi změnilo a v čem vidí největší progres v cestě, kterou Boleslav ušla? To vše a mnohem více se dočtete v následujícím článku.

Davide, na úvod se zeptám – jak byste zhodnotil poslední zápas s Curychem?

Dostali jsme školu z hokeje. S pukem jsme se moc nepotkali. Curych byl v zápase jednoznačně lepším týmem.

První třetina byla ale vyrovnaná, ačkoli trenéři asi museli trochu šílet ne? Jen co jste dali gól, soupeř bleskově srovnal… Čím to, že jste vedení neudrželi déle?

Na začátku zápasu nám vyšly přesilovky, což bylo super. Bohužel jsme vedení nedokázali udržet. Každá menší chyba znamenala tlak domácích, a ten pak využili. Musím říct, že hráli opravdu výborně a hlavně hráli svůj hokej.

Jak celkově hodnotíte letošní působení Bruslařů v Lize mistrů? Přeci jen, byl jste v každém utkání…

Liga mistrů pro mě osobně, ale myslím, že i pro celý tým, byla především obrovská zkušenost. Pro většinu z nás to bylo první srovnání s evropským hokejem mimo ČR. A ještě navíc s nejlepšími týmy Evropy. Takže za mne opravdu obrovský přínos.

Který zápas byl podle vás nejtěžší?

Z hlediska cestování určitě ten poslední. Cesta autobusem do Švýcarska byla vážně masakr. Ale měli jsme dostatek prostoru, abychom se na to připravili. Hřiště v Curychu je obrovské a bylo vidět, že oni jsou si toho dobře vědomi a umí to.

Kdy jste podle Vás byli nejblíže výhře?

Myslím si, že asi doma s Helsinkami. Ale i v Helsinkách. Ale o tom ať si spíš udělá obrázek každý sám.

Martin Ševc v jednom z rozhovorů přiznal, že v prvních duelech rozhodovala vaše nedisciplinovanost. Souhlasíte s ním?

Asi se budu opakovat, ale my jsme hráli proti nejlepším týmům Evropy a musím uznat ze všechny tyto týmy měly přesilovky opravdu silné. Každé vyloučení, i když jsme ho ubránili, nás stálo hrozně moc sil. A ty nám pak chyběly v závěru zápasu. Takže to byl určitě jeden z těch faktorů.

Kde tedy vidíte ty největší důvody neúspěchu Bruslařů v letošní sezóně CHL? (pomineme-li fakt, že jste měli opravdu velmi těžkou skupinu)

Neúspěch vidím v tom, že jsme získali jen jeden bod ve skupině.

Už jste to sice zmínil, přesto se zeptám – byla i přes neúspěch Liga mistrů vítanou zkušeností?

Za mne určitě ano. A myslím, že nebudu mluvit jen sám za sebe, ale že i kluci to vnímají stejně. Je to obrovský přínos.

V obou zápasech s Curychem už Boleslavi prakticky o nic nešlo a trenéři dali vydechnout největším oporám (jako např. Ševc, Šťastný). Přišlo Vám, že byste hráli nějak oslabení?

Oslabení bych neřekl. Ale aspoň si někteří hráči vyzkoušeli jiné role v týmu a mladší hráči dostali možnost posbírat velice cenné zkušenosti. Tak to alespoň vidím já, ale samozřejmě nemůžu mluvit za ostatní. Ale myslím, že když už o nic nešlo, tak je dobře, že si někteří hráči odpočinuli a budou nás zase moct táhnout v lize, na kterou se teď musíme soustředit především.

Jako služebně nejstarší hráč tohle asi můžete zhodnotit – vidíte a cítíte v Boleslavi progres, který v uplynulých letech udělala, a jestli i Liga mistrů a současné umístění v tabulce, jsou toho výsledkem?

To je pravda, v Boleslavi jsem už nějaký pátek, možná i dvě soboty (smích). Vidím tu obrovský progres ve vícero směrech. Když to vezmu hodně ze široka, tak bych začal někde u renovace a lepšího vybavení posilovny. S příchodem trenérů Rulíka a Patery se toho změnilo hrozně moc. Myslím si, že to hlavní, co oni společně s Radimem Vrbatou změnili, byl i přístup nás všech. Dokáží nás přimět pracovat ještě lépe a intenzivněji, než tomu bylo dříve. Hodně se změnila i kondiční příprava s Ondrou Ježkem, který je schopný nás připravit na náročný styl hokeje, kterým se chceme prezentovat. Musím říct, že opravdu za poslední roky se Boleslav jako tým i jako klub posunula o pořádný krok kupředu a za mě jednoznačně správným směrem.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.