BK MLADA BOLESLAV
5. 10. 2021 | Adéla Kvapilová

Tomáš Knotek o prohře s Curychem: Potrestali naše chyby, my jejich ne

M l. B o l. – Bruslaři ani na popáté v Lize mistrů neuspěli. V úterý 5. října prohráli o pouhý jeden gól, který padl ve 37. minutě z hokejky švýcarského forvarda. Do utkání trenéři nasadili několik mládežníků a do sestavy Bruslařů se znovu podíval Tomáš Knotek, jenž nyní hají barvy pražské Slavie.

Sestava Bruslařů pro tento duel prošla zajímavou obměnou. Do zápasu nastoupilo pět juniorů, David Bernad se chopil role útočníka a do sestavy byl povolán Tomáš Knotek, který už v Mladé Boleslavi působil v sezonách 2017 až 2019. „Minulý týden mi volal Vašek Nedorost, jestli bych měl zájem si zahrát. Jelikož jsem kmenový hráč Mladé Boleslavi, tak pro mě jedině dobře, když vyjedu ze stereotypu první ligy a zahraju si proti těžším soupeřům. S díky jsem to přijal a jsem rád, že jsem tady byl,“ usmívá se jednatřicetiletý forvard.

Tomáš Knotek byl nasazen do třetí formace, kde působil po boku Davida Bernada, jenž normálně zastává funkci obránce. „Vím, že David je velice útočně laděný. Abych byl upřímný, trochu mě to překvapilo. Já tady nejsem od toho, abych si vybíral, s kým budu hrát. Trenéři mě dali do lajny s ním a s Dufínem (Jan Dufek, pozn. redakce) a my jsme se snažili odehrát to tak, jak nejlíp to šlo,“ popisuje souhru mezi spoluhráči.

O vítězi úterního duelu rozhodla jediná branka. Ta padla ve 37. minutě po chybě v obranném pásmu při početní výhodě Mladé Boleslavi. „Porážka jako porážka. Vždycky chceme vyhrát, tentokrát se to nepodařilo. Je škoda, že jsme prohráli 0:1, protože šance na góly byly,“ říká a pokračuje: „Potrestali naše chyby, my jejich ne. Nemyslím si, že by nás soupeř něčím překvapil.“

Otevřel si Tomáš Knotek pomyslná dvířka do Mladé Boleslavi? Kompletní rozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím našeho YouTube:

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.