BK MLADA BOLESLAV
3. 10. 2021 | Vojtěch Drbohlav

Líbilo se mi to, pochvaloval si premiéru v boleslavském dresu Tomáš Fořt

M l. B o l. – Premiéra v Mladé Boleslavi byla pro Tomáše Fořta úspěšná. Bruslaři přehráli Karlovy Vary 3:1 a zapsali si další tři body do extraligové tabulky. Jak nováček, který do města automobilů přišel ze Zlína, duel hodnotí?

Tomáš Fořt si první utkání v bruslařském dresu pochvaloval. "Bylo to krásné. Vyhráli jsme, hokej snad dobrý, mně se to z pozice hráče líbilo, takže za mě super premiéra," řekl po skončení zápasu s viditelně uvolněným pocitem devětadvacetiletý útočník, který se do Mladé Boleslavi přesunul jen před několika dny až ze Zlína.

V utkání proti Karlovým Varům byl Tomáš Fořt navíc viditelným hráčem. Na ledě strávil necelých 16 minut, diváci jej mohli vidět i na přesilovkách, byl dokonce střelcem první branky Bruslařů, ta však nebyla kvůli tomu, že byla vstřelena vysokou holí, uznána. "Říkal jsem si, že to bude hodně hraniční," přibližuje Tomáš Fořt, co se mu honilo hlavou během toho, co videorozhodčí danou situaci analyzoval. "Bylo to kolem toho břevna, doufal jsem, ale v hlavě jsem si myslel, že to bude asi trochu nad. To video jsem ale neviděl, nevím, doufal jsem ale, že by to mohlo uznat. To by nám hodně pomohlo, bylo by to 1:0," nastiňuje útočník daný okamžik. Mrzet jej ale nemusel, jeho spoluhráči totiž vstřelili další tři góly, což jim zaručilo tříbodový zisk na úkor karlovarské Energie.

Zaskočil Tomáše Fořta rychlý přesun do Boleslavi? Podívejte se na kompletní videorozhovor:

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.