BK MLADA BOLESLAV
28. 8. 2021 | Vojtěch Drbohlav

Jakub Kotala: Chyběl nám jeden gól, kterým bychom to zlomili

M l. B o l. – Vypadalo to dlouho nadějně. Bruslaři nad Helsinkami v rámci druhého zápasu Ligy mistrů vedli a až do prodloužení drželi remízu. V závěru třetí třetiny měli sice svěřenci trenérů Patery a Rulíka několik šancí, nepodařilo se jim však rozhodnout a zápas zlomit na svou stranu. Za prohru v prodloužení nicméně Středočeši získali jeden bod, na čemž má velkou zásluhu útočník Jakub Kotala, který už ve třetí minutě po parádní akci před soupeřovou brankou vstřelil gól na 1:0, jenž vlil boleslavským hráčům krev do žil.

Jakub Kotala byl jedním z klíčových hráčů zápasu. Do vedení poslal svůj tým již v čase 2:31, kdy dostal přihrávku od Jana Dufka, šikovně si proklestil cestu až ke gólmanovi a zakončil do odkryté branky. "Nahrával jsem mu to (Janu Dufkovi – pozn. red.), ale nějak mu to nesedlo, vypadalo to, že mi to chtěl vrátit, ale spíš to byla náhoda, už jsem to ani nečekal. Spíš jsem se za tím tak otočil a zkusil to na branku," popisoval útočník s dávkou skromnosti to, jak poslal Bruslaře do vedení a přiblížil je k prvnímu bodovému zisku v ročníku 2021/2022 Ligy mistrů.

Pětadvacetiletý útočník připouští, že se mu proti Helsinkám hrálo dobře, lituje však nízké produktivity. Boleslav totiž soupeře přestřílela poměrem 33:21, přesto však prohrála. "Bohužel, to zakončení je prostě slabé, je třeba na tom třeba v tréninku pracovat. Doufám, že se to postupem času zlepší," říká Jakub Kotala.

Na Bruslařích byla v obou utkáních Ligy mistrů znát motivace a odhodlání zvítězit, nyní je však čeká dvakrát cesta na sever Evropy. "Jedeme tam a zkusíme domů přivézt nějaké body," věří Jakub Kotala, že Bruslaři ve Švédsku, respektive ve Finsku mohou uspět.

Na celý rozhovor s Jakubem Kotalou se můžete podívat prostřednictvím klubového YouTube kanálu:


Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav