BK MLADA BOLESLAV
3. 1. 2021 | Adéla Kvapilová

Nenašli jsme na ně správný recept, mrzí těsná prohra Davida Šťastného

M l. B o l. – Bruslaři v prvním zápase roku 2021 nestačili na hosty ze Zlína. Vyrovnaný duel rozhodl necelých pět minut před koncem přesilovkový gól Beranů. Tři body tak putují do města Tomáše Bati a Boleslav poprvé od 11. prosince, kdy nestačila doma na Liberec, nebere žádný bod. Byl to těžký zápas, hodně soubojů. Věděli jsme, jak budou hrát, bohužel jsme na ně nenašli recept a nedali jsme první gól," hodnotil utkání aktuálně nejlepší střelec Mladé Boleslavi David Šťastný.

Pro Bruslaře je to první duel v sezóně, kdy nedokázali překonat gólmana hostí. „Nepovedlo se to, že jsme nedali gól. Byl to těžký zápas, hodně soubojů. Věděli jsme, jak budou hrát, bohužel jsme na ně nenašli recept a nedali jsme první gól. Proti takovému soupeři je důležité dát první gól, ale nám se to nepovedlo a dopadlo to tak, jak to dopadlo“, hodnotí nedělní střetnutí David Šťastný.

Jak vnímá bývalý zlínský hráč vzájemná utkání? „Vnímám je trošičku jinak, ale mrzí mě to úplně stejně jako každá prohra. Je jedno, jestli je to Zlín, Brno nebo jiný tým, každá prohra mrzí. Mrzí mě, že jsme nedokázali vyhrát doma po předešlých těžkých zápasech, které jsme zvládli.“

Bruslařům proti Zlínu vázla koncovka. Na tyč zazvonil Pavel Kousal, dále pak Joona Jääskeläinen, ale oběma chybělo střelecké štěstíčko. „Zachytal jim dobře gólman. Celkově v obraně hrají dobře, není tam prostor na dorážky,“ říká boleslavský útočník a dodává: „Hráli dobře vzadu, nám to tam nenapadalo, což je to důležité. Bohužel nebylo štěstí a nešlo nám to gólově tak, jak zápasy předtím. Je to škoda a nedá se nic dělat.“

Den před Silvestrem odehrála Mladá Boleslav regionální derby v liberecké aréně, kde se ji podařilo po výhře 2:0 nad Bílými Tygry prolomit 10 let trvající kletbu. „Byli jsme rádi, že se to povedlo. Sehráli jsme tam dobrý zápas. Všechno se nám sešlo, gólman výborně zachytal. Šťastní jsme byli, ale veliké oslavy kvůli jednomu zápasu rozhodně nebyly. Jsou to tři body jako jiné, ale že bychom slavili, to určitě ne. Následoval další zápas, takže ani nebylo kdy,“ usmívá se boleslavská devětadvacítka.

A jak vyzrát na příští soupeře? „Musíme hrát, co umíme a věřit, že vyhrajeme,“ velí na závěr.

Jak mu chybí Radim Zohorna? A co tým očekává od nadcházejících zápasů? Kompletní rozhovor naleznete na našem Youtube:

Související články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.