BK MLADA BOLESLAV
24. 11. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Čtyři góly za zápas? To se mi podařilo naposledy v 7. třídě, vzpomíná David Šťastný

M l. B o l. – Zápas snů. Bruslařům v utkání proti Karlovým Varům spadlo do soupeřovy branky téměř vše. Hvězdou utkání se stal sedmadvacetiletý útočník David Šťastný, který za 28 minut završil hattrick a posléze přidal ještě čtvrtou branku. Jak sám v pozápasovém rozhovoru řekl, takovou výhru v dospělém hokeji nepamatuje, podobně si s obtížemi vzpomínal na to, kdy naposled vsítil soupeři čtyři branky.

"Jsme strašně rádi, že jsme odčinili tu nedělní prohru, nachystali jsme se na to přesně tak, jak jsme chtěli. Přesně tak to mělo vypadat. Jsme rádi za tu výhru a za to, že jsme hráli tak, jak jsme hráli," řekl před kamerou nejviditelnější hráč utkání.

Čtyři góly za jeden zápas podle svých vzpomínek nevstřelil už mnoho let. "Naposledy asi v 7. třídě v Přerově. Jinak ne," usmíval se spokojený útočník. Hattrick završil David Šťastný už ve 28. minutě, za dalším gólem se ale hnal pořád. "Hráče určitě nakopne i když dá jeden gól ze začátku. Pak se mu hraje lépe. Já jsem měl tři a hrálo se mi výborně," řekl Šťastný a pochvaloval si zároveň souhru se svými spoluhráči z první formace – konkrétně Radimem Zohornou a Máriem Lunterem.

A jak bude čtyřgólový střelec slavit? "Pojedu domů za přítelkyní, asi si dám teplý čaj a půjdeme spát," smál se David Šťastný.

Kompletní rozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím přiloženého videa:

Související články

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.