BK MLADA BOLESLAV
15. 11. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Jan Růžička po prohře s Libercem: Obrovská poklona klukům, jak se za mě postavili

M l. B o l. – Bruslaři drželi s Libercem krok celý zápas, soupeře dokonce přestříleli ve statistice střel na branku, nicméně v signalizované výhodě pro soupeře inkasovali v prodloužení branku. Jedním z hlavních aktérů nedělního derby s Libercem byl boleslavský gólman Jan Růžička, kterého mrzely inkasované góly. Váží si však alespoň jednoho získaného bodu, který se podle něj může v konečném součtu v závěru sezóny hodit.

Derby Bruslařům tentokrát těsně uteklo, ačkoliv byli dvě ze tří třetin na ledě lepším týmem. "Samozřejmě jsme zklamaní, ztratili jsme dva body, ale po tom průběhu utkání si myslím, že obrovská poklona klukům za to, jak se za mě postavili po těch dvou gólech, které jdou jednoznačně za mnou, jak ve třetí třetině zabrali. Chci jim za to moc poděkovat," řekl na úvod pozápasového rozhovoru Jan Růžička.

"Zabrali jsme, dali jsme do toho všechno a urvali jsme alespoň ten bod. Myslím si, že v konečném důsledku na konci sezóny bude ten bod platný," pokračoval optimisticky třiadvacetiletý gólman.

Jan Růžička se také stručně vyjádřil k samotnému závěru zápasu, kdy Bruslaři v během výhody Liberce dostali gól. Mladé Boleslavi, zejména jejímu kapitánovi Martinu Ševcovi, se totiž nelíbilo, že byla branka rozhodčími uznána. "Byl tam kontakt (s libereckým hráčem – pozn. red.), já jsem si myslel, že rozhodčí má zvednutou ruku na naši přesilovku, bohužel to tak nebylo. Pak se to nějak obehrálo, Tomáš Hanousek to tam dostal na kruhy a hezky to trefil. Ale říkám, jsem tam od toho, abych týmu pomohl, a to se dneska nestalo," dodal sebekriticky mladoboleslavský odchovanec s tím, že se na danou situaci chce podívat nejprve na videozáznamu.

Kompletní videorozhovor s Janem Růžičkou můžete zhlédnout prostřednictvím klubového YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
Mountfield HK