BK MLADA BOLESLAV
11. 11. 2020 | Vojtěch Drbohlav

David Šťastný: Se třemi body jsme spokojení, výhru jsme si zasloužili

M l. B o l. – První domácí zápas po karanténě nabídl napínavé střetnutí s Kometou Brno. Boleslavští sice vedli, ale těsně, a tak do posledních sekund neměli nic jistého. Mimo jiné i díky jedné z asistencí útočníka Davida Šťastného, však boleslavští hokejisté zvládli a Brno porazili za tři body. Odveta proti stejnému soupeři je čeká v pátek večer na brněnském ledě.

"Se třemi body jsme spokojeni, ale byl to těžký zápas. Nedostávali jsme se úplně do šancí nebo oni dobře bránili. Měli takový ten box. Byl to zápas v tempu, ale jsme spokojeni se třemi body," zhodnotil utkání David Šťastný.

První branka zápasu padla až těsně před koncem druhé třetiny, když se právě po Šťastného asistenci trefil Radim Zohorna. Gól padl po využité početní výhodě. "Využitá přesilovka určitě pomohla, odskočili jsme na 1:0, což nám dodalo trošku nějaký klid, ale paradoxně jsme pak dostali gól na 1:1. Takže zlom zápasu byl asi tehdy, když jsme to dokázali rychle obrátit a vzít si to vedení zpátky," přiblížil David Šťastný důležité okamžiky utkání.

"Byl to ubojovaný zápas, všichni super bojovali, nasazení to mělo, takže jsme si to zasloužili," dodal mladoboleslavský útočník.

Kompletní videorozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím přiloženého videa:

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
Mountfield HK