BK MLADA BOLESLAV
20. 9. 2020 | Adéla Kvapilová

První zápas doma? Můžeme být spokojeni, říká David Šťastný

M l. B o l. – Bruslaři odehráli v neděli 20. září první domácí zápas, ve kterém vyzvali navrátilce České Budějovice. Duel, zvláště ve druhé části, nabídl napínavou podívanou. Utkání rozhodla až závěrečná perioda, ve které se Mladá Boleslav trefila třikrát. Dvě branky si v tomto souboji připsal David Šťastný, jenž v rozhovoru níže zhodnotil nejen hru Bruslařů.

„Určitě je super pro sebevědomí, že jsme vyhráli první zápas doma. Začínali jsme sezónu venku, což je takové těžké, takže jsme rádi, že se nám to podařilo. Zápas hodnotím pozitivně, až na tu druhou třetinu, jinak si myslím, že můžeme být spokojeni,“ hlásí na úvod boleslavský útočník.

Ve druhém dějství hostující Motor značně srovnal krok s Bruslaři a zaslouženě se dostal do vedení. Boleslavská devětadvacítka se k tomu vyjádřila následovně: „Druhou třetinu jsme i ve Varech přestali hrát a tam nám to prohrálo zápas. Tady naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat a zápas obrátit. Nevím, čím to je, ale určitě jsme si nemysleli, že prohrajeme.“

Bruslaři mají zatím nepříznivé statistiky u přesilových her. Z dosavadních 13 odehraných (osm v utkání proti Energii, pět proti Českým Budějovicím), se jim podařilo zužitkovat pouze jednu. „Snažíme se je trénovat. Ve Varech nám přesilovky nešly vůbec, teď to bylo o něco lepší. Snad to značí, že se v nich budeme zlepšovat. Doufám, že to v průběhu zápasů vypilujeme, protože je to důležitý faktor, hodně zápasů se s tím vyhrává. Určitě doufáme, že tam nastane zlepšení,“ vyjádřil se k přesilovkám David Šťastný.

Jak se zrodily jeho gólové akce, a co očekává od pátečního zápasu s Plzní, se dozvíte v celém rozhovoru na YouTube:

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.