BK MLADA BOLESLAV
15. 9. 2020 | Adéla Kvapilová

Celý zápas jsme byli lepší, ale trápila nás koncovka, mrzí Jana Stránského

M l. B o l. – Poslední utkání před začátkem nového extraligového ročníku proti pražské Spartě nebylo gólově bohaté, ba naopak. Fanoušci, kteří zavítali v na generálku do ŠKOENERGO Arény, mohli pozorovat vyrovnaný souboj gólmanů, jenž dospěl až do prodloužení. V závěrečné pětiminutovce rozhodla hostující Sparta. Zápas okomentoval Jan Stránský, který byl ve třetím dějství nejblíže k překonání brankáře Pražanů.

„Prohráli jsme v prodloužení 1:0, ale troufám si říct, že jsme byli celý zápas lepší. Bohužel jsme se v koncovce trápili,“ komentuje na úvod střetnutí boleslavský útočník.

Zápasy proti sparťanům i v uplynulé sezóně dopadaly vždy lépe pro pražský celek. Bruslaři se s rivalem utkali čtyřikrát a ani jednou neodcházeli jako vítězové. Tuto bilanci prodloužili. Jak vnímá Jan Stránský souboje s tímto soupeřem?

„Sparta je kvalitní soupeř, patří mezi špičku extraligy každým rokem. Jsou to skoro derby. Vždy jsou zápasy vyhecované, v O2 aréně je hodně diváků, takže zápasy s nimi mají šmrnc.

Mladoboleslavská jednadevadesátka byla v utkání velmi blízko k proměnění. Takto Jan Stránský popisuje situaci v poslední třetině: „Bylo to tři nebo čtyři minuty před koncem, kdybych to proměnil, asi už by bylo po zápase. Bohužel zazvonilo břevno a my museli pokračovat dál.“

Po skončení letního poháru měli Bruslaři téměř třítýdenní pauzu od zápasů. Co se snažili vylepšit? To se dozvíte ve videu.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.