BK MLADA BOLESLAV
15. 3. 2019 | Daniel Langer

Výhoda je pořád na naší straně, věří před rozhodujícím duelem Martin Procházka

Z l í n - Napoprvé to nevyšlo. Bruslaři v prodloužení podlehli zlínským Beranům a přišli o příležitost rozhodnout o postupujícím z předkola s bezpečím záchranné sítě v podobě pátého rozhodujícího utkání v zádech. Místo toho to bude kdo s koho, vítěz nedělního střetnutí postupuje, poraženému končí sezóna. Jak se ohlíží za čtvrtým utkání debutant v sérii Martin Procházka (na snímku) a co očekává od toho pátého? Přečtěte si v našem rozhovoru.

Martine, jaké pocity u vás po prohraném čtvrtém utkání série převažují?

Asi vztek, jelikož jsme měli dost příležitostí utkání rozhodnout. Naše tutové šance jsme neproměnily, soupeř to otočil proti nám a zápas ukončil. Takže určitě vztek, je tam ale samozřejmě i lítost.

Jak hodnotíte zápas celkově?

Bylo to opět utkání, ve kterém se bojovalo o každý centimetr ledu. Všichni jsme se snažili důsledně bránit. Byl to klasický zápas play-off, ve kterých gólů tolik nepadá, přestože tentokrát ale šancí ke skórování nebylo úplně málo. Je to škoda, mrzí nás to.

Jak moc jsou zápasy tohoto typu náročné fyzicky, ale i psychicky?

Fyzicky jsou náročné velmi, je to hokej plný soubojů. Není žádný méně významný moment nebo prostor, takže sil to stojí hodně.

Kdy jste se dozvěděl vy osobně, že poprvé naskočíte do nadstavbové části?

Trenéři mi už ve čtvrtek večer říkali, abych byl připravený, jistotu jsem měl v pátek ráno.

Jak složité je naskočit do takto rozjetého vlaku?

Já jsem na to byl připravený, jak v hlavě, tak fyzicky. S tím jsem sem jel, na to každý hokejista čeká.

Vstřelil jste branku, takže v tomhle směru musí s vaším představením panovat spokojenost, že?

V tomto směru ano, ale byly tam další šance. Zase se nechci ohlížet jen na sebe, je to týmový sport. Mám individuálně radost, že jsme vstřelil gól, ale prohrálo se, takže převládají negativní emoce.

Jak ze sebe nešťastnou prohru setřást před pátým a rozhodujícím duelem?

Úplně zapomenout na tento zápas a připravit se na neděli, kdy to zkrátka musíme urvat. Ta výhoda je pořád na naší straně, určitě nám pomohou fanoušci.

Domácí prostředí v pátém zápasy znamená i tlak, jste na to připraveni?

Určitě! Já věřím, že se s tím popasujeme. Jsme na to připraveni. Do zápasu musíme jít s tím, že utkání vyhrajeme.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.