BK MLADA BOLESLAV
5. 3. 2019 | Zdena Bobková

Jan Růžička: Za výhru jsme rádi, ale ty důležitější zápasy ještě přijdou

H r. K r á l o v é – Dramatický zápas předposledního 51. kola základní části extraligové sezóny 2018/2019 skončil po základní hrací době nerozhodně 1:1 a dospěl až do samostatných nájezdů. V nich vynikal boleslavský maskovaný muž, Jan Růžička (na fotce), který za svá záda pustil jediný ze sedmi hradeckých nájezdů a právem byl po zápase vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího celku. „Důležité bylo, že nám Hradec neodskočil o dvě branky,“ vidí klíčový moment zápasu brankářská opora Bruslařů.

Honzo, zápas s Hradcem nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Jak jste ten zápas viděl?

Celkově si myslím, že to bylo hodně ubojované. Byl to už takový play-off hokej – hodně strkanic, oba týmy se hodně tlačily do brány. Myslím, že o tom bude play-off. Lidi tady v ČPP Aréně viděli celkem záživný hokej, sice padlo málo gólů, ale mohlo je to bavit.

Vypadalo to, že zápas proti Hradci jste odchytal s obrovským klidem. Jak jste se cítil?

Musím říct, že se mi chytalo dobře. Hradec hodně střílel, což mi pomohlo rychle se do toho zápasu dostat. Každopádně se mi dneska chytalo dobře, a asi to bylo i vidět.

Poslední dva zápasy jste zvládli velmi dobře – porazili jste Zlín, i silný Hradec. Jak se teď cítíte?

Cítíme se dobře, ladíme formu před play-off. V neděli jsme si zajistili předkolo a jsme za to moc rádi. To, že jsme vyhráli tady je sice pěkné, ale mnohem důležitější budou ty zápasy příští týden v předkole, a na ty se chceme připravit.

Bylo v zápase složité udržet ten těsný stav, když to byl tak vyrovnaný zápas?

Myslím, že ano. Důležité bylo, že to po dvou třetinách bylo 1:0 pro Hradec, a že nám soupeř neodskočil o dvě branky, což by bylo složitější dotahovat. Myslím, že za tu bojovnost jsme si to vyrovnání zasloužili.

V této sezóně jste nájezdy ještě nejeli. Chtěli jste si je ještě před play-off vyzkoušet? Vychytat výhru jen s jedním inkasovaným gólem, to vám musí určitě pomoct, ne?

Myslím, že takhle jsme úplně nepřemýšleli. Samozřejmě vím, že se letos ještě nejeli, ale to se asi nedá takhle říct. Určitě jsme do prodloužení nešli s tím, že jsme si řekli – pojďme to uhrát na nájezdy, pojďme si to vyzkoušet, ještě jsme to nejeli. Ale psychicky to určitě pomůže hodně, ale zase bych to nepřeceňoval. Vyzkoušeli jsme si je a víme, že jsme je nezapomněli jezdit. (úsměv) Uvidíme, jestli v play-off na nějaké narazíme nebo ne.

Předpokládám, že jste rád, že budete začínat doma?

Jsme rádi. Hrát doma je lepší než jet někam ven. Ale to play-off je tak nevyzpytatelný, že tam může porazit kdokoli kohokoli kdekoli, je to jiná soutěž. My se na to určitě dobře připravíme a jsme rádi, že budeme mít naše fanoušky v zádech.

Ve hře jsou jako soupeři Zlín, Sparta a Litvínov. Vím, že kalkulace v tuto chvíli nemají cenu, ale přeci jen – je někdo, koho byste radši?

Já asi ne. Mně je to upřímně jedno. Uvidíme, kdo na nás padne a podle toho nám trenéři určí taktiku a budeme se na ně připravovat.

Ze základní části zbývá už jediný zápas – v pátek doma proti Třinci. Jaký ten zápasu bude?

Budeme ho určitě chtít vyhrát. Chceme získat co nejvíce bodů po základní části, ještě pořád můžeme být sedmí. Navíc budeme chtít základní část zakončit výhrou.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.