BK MLADA BOLESLAV
5. 3. 2019 | Zdena Bobková

Jan Růžička: Za výhru jsme rádi, ale ty důležitější zápasy ještě přijdou

H r. K r á l o v é – Dramatický zápas předposledního 51. kola základní části extraligové sezóny 2018/2019 skončil po základní hrací době nerozhodně 1:1 a dospěl až do samostatných nájezdů. V nich vynikal boleslavský maskovaný muž, Jan Růžička (na fotce), který za svá záda pustil jediný ze sedmi hradeckých nájezdů a právem byl po zápase vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího celku. „Důležité bylo, že nám Hradec neodskočil o dvě branky,“ vidí klíčový moment zápasu brankářská opora Bruslařů.

Honzo, zápas s Hradcem nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Jak jste ten zápas viděl?

Celkově si myslím, že to bylo hodně ubojované. Byl to už takový play-off hokej – hodně strkanic, oba týmy se hodně tlačily do brány. Myslím, že o tom bude play-off. Lidi tady v ČPP Aréně viděli celkem záživný hokej, sice padlo málo gólů, ale mohlo je to bavit.

Vypadalo to, že zápas proti Hradci jste odchytal s obrovským klidem. Jak jste se cítil?

Musím říct, že se mi chytalo dobře. Hradec hodně střílel, což mi pomohlo rychle se do toho zápasu dostat. Každopádně se mi dneska chytalo dobře, a asi to bylo i vidět.

Poslední dva zápasy jste zvládli velmi dobře – porazili jste Zlín, i silný Hradec. Jak se teď cítíte?

Cítíme se dobře, ladíme formu před play-off. V neděli jsme si zajistili předkolo a jsme za to moc rádi. To, že jsme vyhráli tady je sice pěkné, ale mnohem důležitější budou ty zápasy příští týden v předkole, a na ty se chceme připravit.

Bylo v zápase složité udržet ten těsný stav, když to byl tak vyrovnaný zápas?

Myslím, že ano. Důležité bylo, že to po dvou třetinách bylo 1:0 pro Hradec, a že nám soupeř neodskočil o dvě branky, což by bylo složitější dotahovat. Myslím, že za tu bojovnost jsme si to vyrovnání zasloužili.

V této sezóně jste nájezdy ještě nejeli. Chtěli jste si je ještě před play-off vyzkoušet? Vychytat výhru jen s jedním inkasovaným gólem, to vám musí určitě pomoct, ne?

Myslím, že takhle jsme úplně nepřemýšleli. Samozřejmě vím, že se letos ještě nejeli, ale to se asi nedá takhle říct. Určitě jsme do prodloužení nešli s tím, že jsme si řekli – pojďme to uhrát na nájezdy, pojďme si to vyzkoušet, ještě jsme to nejeli. Ale psychicky to určitě pomůže hodně, ale zase bych to nepřeceňoval. Vyzkoušeli jsme si je a víme, že jsme je nezapomněli jezdit. (úsměv) Uvidíme, jestli v play-off na nějaké narazíme nebo ne.

Předpokládám, že jste rád, že budete začínat doma?

Jsme rádi. Hrát doma je lepší než jet někam ven. Ale to play-off je tak nevyzpytatelný, že tam může porazit kdokoli kohokoli kdekoli, je to jiná soutěž. My se na to určitě dobře připravíme a jsme rádi, že budeme mít naše fanoušky v zádech.

Ve hře jsou jako soupeři Zlín, Sparta a Litvínov. Vím, že kalkulace v tuto chvíli nemají cenu, ale přeci jen – je někdo, koho byste radši?

Já asi ne. Mně je to upřímně jedno. Uvidíme, kdo na nás padne a podle toho nám trenéři určí taktiku a budeme se na ně připravovat.

Ze základní části zbývá už jediný zápas – v pátek doma proti Třinci. Jaký ten zápasu bude?

Budeme ho určitě chtít vyhrát. Chceme získat co nejvíce bodů po základní části, ještě pořád můžeme být sedmí. Navíc budeme chtít základní část zakončit výhrou.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.

06.05.2019

Zohorna doma

Boleslavský útočník Radim Zohorna u českého národního týmu bohužel skončil a na mistrovství světa se tak nepodívá. Podle vyjádření reprezentačního trenéra Říhy jsou v tom zdravotní problémy.

04.05.2019

Němeček do Finska

Obránce David Němeček skutečně opouští Mladou Boleslav. Odchází na zahraniční angažmá do Finska. Jako novou posilu ho představil klub Rauman Lukko.

02.05.2019

Nově s UPS

BK Mladá Boleslav zahájil novou spolupráci se společností UPS. UPS poskytuje dopravní služby a nově se připojila k poskytování dopravních služeb v našem FANSHOPU a fanouškům přináší možnost ušetřit. U přepravy s UPS se totiž neplatí poplatek za dobírku. Dále nabízí nejlevnější dopravu až domů a při nákupu nad 1.200,- Kč je doprava ZDARMA. Více informací o společnosti UPS naleznete zde.