BK MLADA BOLESLAV
3. 3. 2019 | Jitka Čechová, Vojtěch Tůma

Michal Vondrka: Hráli jsem kompaktně, znovu nás podržel brankář

M l . B o l . - Vzhledem k tomu, že v posledních dvou kolech narazí na silné soupeře z elitní čtyřky, chtěli svěřenci trenérského tria Hořava, Rulík, Patera zvládnout nedělní souboj se Zlínem. Povedlo se, Mladá Boleslav podala velice soustředěný výkon, Berany přemohla poměrem 3:1 a zajistila si tak účast v play-off Tipsport extraligy. „Týmy jako Zlín velmi dobře brání, hrají hodně fyzický hokej. Jedním okem jsme sledovali zápas Sparty s Litvínovem, ale měli jsme to ve svých rukou a nakonec si postup uhráli sami," řekl Michal Vondrka, který k výhře přispěl gólem a asistencí.

Ani utkání padesátého kola se neobešlo bez sporných momentů a rozhodnutí ze strany sudích. Ti za stavu 1:0 neuznali domácímu týmu branku Pavola Skalického, důvodem byla chybně posouzená přihrávka rukou boleslavského kapitána. „Byl jsem si jistý, že jsem se puku nedotkl. Ale dá se říct, že nás tato situace stmelila, mně osobně vtáhla do zápasu," nechal se slyšet Vondrka.

Bruslaři se tedy znovu po roční pauze mohou těšit na vyřazovací boje. Zda se představí už v předkole nebo ještě stačí proniknout mezi šest nejlepších, zůstává otázkou. „Liga je celou sezonu strašně vyrovnaná, možná nejvyrovnanější za poslední roky. Když jsme prohrávali, padali jsme dolů, když se naopak vyhrávalo, tak jsme moc nahoru nepostupovali. Ještě zbývá odehrát dvě kola a my se budeme snažit, abychom v tabulce skončili co nejvýše," prohlásil zkušený boleslavský útočník.

Poslechněte si celý rozhovor s Michalem Vondrkou:

Související články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.