BK MLADA BOLESLAV
28. 4. 2008 | Michal Miškovský

Udržet se v extralize bude těžké, chci tomu pomoci svým dílem, hlásí Cyril Suk

M l. B o l. – První posilou BK Mladá Boleslav se po úspěšné sezoně 2007/2008 stal Cyril Suk (na snímku), jenž v managementu klubu obsadil pozici generálního manažera. “Budu mít na starosti jednání se stávajícími i budoucími partnery. Hráčský kádr bude každopádně sestavovat Jaromír Šindel,“ prozrazuje bývalý vynikající tenista, jenž se soustředil především na čtyřhru.

Stal jste se generálním manažerem Bruslařského klubu. Znamená to, že definitivně opouštíte tenisový svět?

“V tuhle chvíli je tohle pro mě výzva a krok do nového prostředí.“

Ale mladoboleslavský hokej pro Vás není neznámou. Navštívil jste několik zápasů během play-off. Jaký jste si udělal obrázek o klubu?

“Bylo pro mě stěžením, že předseda představenstva pan Plachý je opravdový nadšenec a srdcař do sportu. Byl jsem ve Zlatopramen Aréně přibližně na osmi zápasech a měl jsem možnost vidět atmosféru, která panuje v jeho boxu. Byl jsem několikrát po utkání i v šatně a strašně mě oslovila týmová soudržnost a zapálení všech zúčastněných do hokeje.“

Jak jste závěr sezony prožíval?

“Hodně emotivně. Byl jsem tu třeba na čtvrtý zápas s Ústím a sledoval jsem také poslední zápas na ledě soupeře.“

Co bude nyní ve Vaší kompetenci?

“Jako generální manažer budu mít na starosti jednání se stávajícími i budoucími partnery.“

Budete zasahovat do sestavování hráčského kádru?

“Ne. To všechno nechám na panu Šindelovi. Ten je v tom odborník.“

Ve vedení klubu bude další známá osobnost. I to byla součást Vašeho příchodu?

“I tohle byla vize pana Plachého a i proto mě oslovil.“

K hokeji jako takovému máte jaký vztah?

“Hokej se mi strašně líbí. Rychlá hra, padá spoustu gólů a mám i v zámoří pár kamarádů hokejistů.“

Znamená to, že se v Mladé Boleslavi představí i posily ze zámoří?

“Nic není nemožné.“

Bruslařský klub v již skončené sezoně postoupil do extraligy, což bylo velmi náročné. Ale ještě náročnější úkol Mladoboleslavské čeká – udržet se první rok mezi elitou. Jak těžké to podle Vás bude?

“Bude to velice těžké. Proto pan Plachý povolal mě, abych tomu pomohl svým dílem, abychom měli na hráče dostatečné finanční prostředky a zlepšovali kádr.“

Děkujeme za rozhovor!

Další články

Aktuality

21.02.2019

Klub zaplatí pokutu

Šéf Disciplinární komise TELH Viktor Ujčík se zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu a rozdal tři pokuty – Mladá Boleslav zaplatí dvakrát 5 tisíc, Olomouc 5 tisíc korun.

21.02.2019

Se Zlínem na ČT Sport

Zápas 50. kola Tipsport extraligy mezi BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín odvysílá na svém sportovním kanálu Česká televize. Úvodní vhazování se proto z původních 16 hodin posouvá na 15:20.

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

×
Odehrané v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ