BK MLADA BOLESLAV
30. 1. 2019 | Jitka Čechová

Pavel Kousal: Snažíme se zůstat při zemi, ale taky máme zdravé ambice

M l. B o l. – Trvalo to dlouho, ale na ledě Třince se přeci jen dočkal. A v úterý v Litvínově poté znovu. Útočník Pavel Kousal si ve dvou po sobě jdoucích zápasech připsal pokaždé branku a střelecky tak trochu pookřál. „Šancí jsem měl vždycky celkem dost, ale jsem dřevák a nedával jsem to,“ říká s tak trochu smutným úsměvem.

Co říct k zápasu s Litvínovem? Vyhráli jste 4:0, takže se zdá, že se vám nadmíru povedl…

Asi bych neřekl, že se nám až tak povedl. První dvě třetiny to byla spíš taková plácaná. Nebylo to úplně to, co jsme chtěli hrát. Dobře bránili, měli rychlé protiútoky. Povedlo se nám dát branku a oni začali tlačit. Rozhodla vlastně až třetí třetina, kdy nám tam spadly další dva góly a pak už to bylo víceméně jasný. Za tyhle tři body jsme nesmírně rádi, sice jsme si zatím samozřejmě šli, ale byl v tom i kousek štěstí.

Ne že by to předtím bylo špatné, to vůbec ne, ale zvlášť v Třinci vás podržel Honza Růžička, v Litvínově zase Gašper Krošelj. Určitě pomáhá i vědomí tohohle, že?

Klobouk dolů před Honzou, který naskočil do rozjetého vlaku. Ze začátku byl asi trochu nervózní, ještě aby nebyl, chytal výborně. To samé Gašper v Litvínově. V první třetině jim vychytal dvě tutovky. Kdyby toho nebylo, kdo ví, jak bychom dopadli. Určitě zasloužená nula pro něj.

Hodně se mluví i o obraně. Že jste na ni hodně zamakali. Je znát i tohle?

Určitě. Začali jsme k tomu přistupovat jinak na modré čáře, nutíme soupeře nahazovat, nikoliv volně přecházet. Pak rychlý přístup v obranném pásmu. Zatím to vychází, tak doufáme, že to tak bude fungovat i dál.

Jestli to tak můžu říct, tak jste v posledních třech zápasech doslova procitli i v útoku. Dali jste 17 gólů, to jste jindy střádali třeba měsíc. Je i tady nějaké prozření?

Přijde mi, že máme pořád stejný počet střel, ale teď se nám to tam častěji lépe odráží. Taky máme větší tlak do branky, často nás to trefí a tak. Je to určitě dobře, budeme si teď mnohem víc věřit. Nezbývá než doufat, že jsme se nevystříleli. (úsměv)

Vy jste si na svou první letošní trefu počkal 38 zápasů. Na druhou stranu ale pak přišla hned další právě ve včerejším utkání s Litvínovem…

Jsem rád, že to tam konečně padlo. Šancí jsem i předtím měl poměrně hodně, ale bohužel jsem dřevák, takže jsem je neproměňoval. Snad to bude jenom lepší.

V pátek vás čeká poslední soupeř před reprezentační přestávkou – Karlovy Vary. Bude to nepochybně těžký zápas. Jsou pro vás v „kategorii“ Oloumouc, Zlín a podobně?

Je to něco mezi Třinec a Hradec byli hodně brusliví, Olomoucí a Zlín urputní… Vary zvládají obojí. Jsou hodně nepříjemní. Musíme se na to připravit jako na každý zápas, dát do toho maximum a snad budou tři body.

Jak se teď dívá na tabulku?

Určitě mnohem líp než kdybychom se hrabali někde dole. Snažíme se zůstat při zemi, ale zároveň máme – řekl bych – zdravé ambice. Víc bych to asi nerozebíral. (úsměv)

V únoru vás čeká vzdor reprezentační přestávce sedm utkání, bude to tedy velice slušné tempo. Šest těch zápasů navíc hrajete doma. Bude se tam lámat chleba?

Myslím si, že skoro stoprocentně. Máme tam soupeře, kteří jsou v tabulce kolem nás, pak někoho, kdo je spíš dole… Ve všech těch zápasech bychom měli bodovat. Tím spíš, že hrajeme doma. Pokud to zvládneme, věřím, že máme slušné šance na dobré umístění.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.