BK MLADA BOLESLAV
25. 1. 2019 | Vojtěch Drbohlav

První zápas a hned dva góly. Radim Zohorna zapsal vítěznou premiéru

M l. B o l. – Teprve dvaadvacetiletý Radim Zohorna (na snímku) vstřelil letos během 35 zápasů za Kometu Brno pouze jeden gól. Po příchodu do Mladé Boleslavi se mu ale podařilo skórovat hned dvakrát během jediného utkání, a to ještě proti čtvrtému týmu extraligové tabulky. Jak sám Zohorna, vyměněný za Jakuba Orsavu, přiznává, v utkání byl nervózní a je podle něj "ještě stále co zlepšovat".

"Od začátku zápasu jsem byl nervózní, myslím, že to na mně bylo znát v tom, že jsem neodpaloval puky. Dva góly, to je super. Ani trochu jsem si to tak nepředstavoval. Do dalších zápasů se ale musím ještě zlepšovat, nebylo to úplně optimální," řekl Radim Zohorna na úvod svého prvního rozhovoru v BK Mladá Boleslav.

Výkon mladého útočníka proti Hradci Králové si pochvaloval také jeden z boleslavských trenérů Pavel Patera. "Jsme rádi, že mu to tam hned na začátku padlo. Každému hráči něco takového v novém týmu pomůže. Pak se lépe začlení. Šel do předbrankového prostoru a tam ty góly padají. Takového hráče potřebujeme," řekl na tiskové konferenci směrem k nejčerstvější posile Bruslařského klubu.

Navzdory výhře ale výkon Mladé Boleslavi optimální nebyl. Na tom se po zápase shodovali jak hráči, tak i trenéři. Nejen, že většinu gólů zařídili obránci, ale Bruslaři zejména hodně inkasovali, a to dokonce pětkrát. "V pátek bylo vidět, že nám to tam padá, ale pět gólů jsme dostali, což je na zamyšlení a musíme na tom zapracovat," uvedl Zohorna.

Právě počet gólů byl kuriózní. Dohromady jich během zápasu padlo 13, přičemž Bruslaři jich vstřelili 8. Poprvé v sezóně se tak v jednom zápase prosadili více než pětkrát. Naposledy pak v ligovém zápase vstřelili soupeři osm gólů v pátek 24. října 2014, kdy drtivě 8:3 porazili Pardubice.

Kompletní videorozhovor s Radimem Zohornou můžete zhlédnout prostřednictvím klubového YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.