BK MLADA BOLESLAV
25. 1. 2019 | Vojtěch Drbohlav

První zápas a hned dva góly. Radim Zohorna zapsal vítěznou premiéru

M l. B o l. – Teprve dvaadvacetiletý Radim Zohorna (na snímku) vstřelil letos během 35 zápasů za Kometu Brno pouze jeden gól. Po příchodu do Mladé Boleslavi se mu ale podařilo skórovat hned dvakrát během jediného utkání, a to ještě proti čtvrtému týmu extraligové tabulky. Jak sám Zohorna, vyměněný za Jakuba Orsavu, přiznává, v utkání byl nervózní a je podle něj "ještě stále co zlepšovat".

"Od začátku zápasu jsem byl nervózní, myslím, že to na mně bylo znát v tom, že jsem neodpaloval puky. Dva góly, to je super. Ani trochu jsem si to tak nepředstavoval. Do dalších zápasů se ale musím ještě zlepšovat, nebylo to úplně optimální," řekl Radim Zohorna na úvod svého prvního rozhovoru v BK Mladá Boleslav.

Výkon mladého útočníka proti Hradci Králové si pochvaloval také jeden z boleslavských trenérů Pavel Patera. "Jsme rádi, že mu to tam hned na začátku padlo. Každému hráči něco takového v novém týmu pomůže. Pak se lépe začlení. Šel do předbrankového prostoru a tam ty góly padají. Takového hráče potřebujeme," řekl na tiskové konferenci směrem k nejčerstvější posile Bruslařského klubu.

Navzdory výhře ale výkon Mladé Boleslavi optimální nebyl. Na tom se po zápase shodovali jak hráči, tak i trenéři. Nejen, že většinu gólů zařídili obránci, ale Bruslaři zejména hodně inkasovali, a to dokonce pětkrát. "V pátek bylo vidět, že nám to tam padá, ale pět gólů jsme dostali, což je na zamyšlení a musíme na tom zapracovat," uvedl Zohorna.

Právě počet gólů byl kuriózní. Dohromady jich během zápasu padlo 13, přičemž Bruslaři jich vstřelili 8. Poprvé v sezóně se tak v jednom zápase prosadili více než pětkrát. Naposledy pak v ligovém zápase vstřelili soupeři osm gólů v pátek 24. října 2014, kdy drtivě 8:3 porazili Pardubice.

Kompletní videorozhovor s Radimem Zohornou můžete zhlédnout prostřednictvím klubového YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.