BK MLADA BOLESLAV
26. 12. 2018 | Jaroslav Kindl

Je třeba se vyvarovat faulů, ví Pavol Skalický

M l. B o l. – Dlouho se hráči Vítkovic drželi na dostřel. Bruslaři dokázali přežít úvodní nápor Ostravanů, ke konci třetiny navíc skóroval Pavol Skalický. Nejtěžší chvíle však Bruslaře čekaly ve druhé třetině, kdy se kvůli častým vyloučením znovu dostali pod silný tlak. Velkou bojovností, obětavostí a aktivní hrou ale nakonec Mladá Boleslav zlomila soupeře ve třetí části. Po třech vítězstvích v řadě se tak v extraligové tabulce posunula už na deváté místo.

Výhra 4:1 nad Vítkovicemi určitě potěší…
Chtěli jsme dobře vstoupit do zápasu, což se nám podařilo. Vyhráli jsme, i když jsme neodehráli celý zápas koncentrovaně. Nakonec jsme to ale zvládli a bereme tři body.

Vítězství se ale nerodilo lehce. Jak těžké bylo ve druhé třetině přežít četná oslabení?
To se nesmí stávat. Měli jsem tam pasáž, kdy jsme hráli snad deset minut v oslabení. Myslím, že dvakrát i pět na tři. Jinak jsme bojovali a hráli celých 60 minut dobře. Jen je třeba se vyvarovat faulů.

Připravovali jste se nějak speciálně na Patrika Bartošáka, který patří mezi nejlepší gólmany extraligy?
Snažíme se hrát jednoduše, což se nám dnes dařilo. Přenášíme věci z tréninků do zápasů a začíná se nám to vyplácet.

Poslední dva zápasy (kvůli absenci Jakuba Klepiše, pozn. red.) hrajete ve formaci s novým centrem Tomášem Knotkem. Jaká je to pro vás změna?
Tomáš je dobrý hráč, myslím, že si rozumíme. Všechny formace jsou vyrovnané a každý hráč je schopný toho druhého zastoupit. Je to stejné jako s Kubou Klepišem - v pohodě.

Máme období vánočních svátků, jak jste trávil Vánoce vy?
Byl jsem jeden den doma a druhý jsem šel zpátky do práce. My si toho moc neužijeme, ale to je holt hokejový život. Musíme se s tím vypořádat.

Zeptal bych se ještě na vaši zalepenou brusli, o co tam šlo?
O nic nešlo, jen prasklá tkanička.


Celé hodnocení Pavola Skalického si můžete přehrát i v následujícím videu:

Související články

Aktuality

14.01.2019

Rulík v Hokej den poté

Asistent mladoboleslavského trenéra Hořavy Radim Rulík bude v pondělí 14. ledna hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nalaďte své televizory na ČT Sport ve 14:25.

09.01.2019

Výjezd do Chomutova

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Chomutovem, které je na programu v neděli 13. ledna. Odjezd autobusu je ve 12:45 od městského fotbalového stadionu. Cestovné bude činit 250 až 300 Kč (podle počtu zúčastněných), vstupenky se budou kupovat na místě. Přihlášku na výjezd najdete tady.

27.12.2018

Pláněk dostal stopku

Boleslavský obránce Martin Pláněk dostal za faul na Jana Schleisse v zápase s Vítkovicemi trest nepodmíněného zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání. Pláněk tak v pátek nepojede s Boleslaví do Brna.

17.12.2018

Předprodej posunut

Předprodej vstupenek v úterý 18. prosince nebude z organizačních důvodů probíhat v obvyklém čase 9-13 hodin, ale od 11 do 15 hodin. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

17.12.2018

Výjezd do Liberce

Kromě výjezdu na Spartu, na který se můžete hlásit zde, pořádá Boleslavská smečka výjezd také do Liberce a to v sobotu 5. ledna. Odjezd je ve 12:30 od Městského fotbalového stadionu, cestovné je 100 Kč, vstupenku si každý zajišťuje sám. Formulář pro přihlášení najdete tady.

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.

×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
HC Poděbrady