BK MLADA BOLESLAV
8. 10. 2018 | Jitka Čechová

Teď chci hlavně co nejvíc pomoci týmu, říká Tomáš Voráček

P l z e ň – Jeho „opakovaná premiéra“ v dresu Mladé Boleslavi v pátek proti Pardubicím sice byla úspěšná, v neděli na ledě Plzně už ale obránce Tomáš Voráček tolik důvodů k radosti neměl. Byť hráli Bruslaři s domácími indiány dlouho vyrovnanou partii, nakonec utrpěli vysokou prohru 1:5. „Ta prohra je vysoká, ale podle mě trochu krutá a úplně neodpovídá průběhu zápasu,“ říká.

Tomáši, v Plzni jste se dlouho drželi. Co víc, bylo několik pasáží hry, kdy jste byli snad i lepší než soupeř. Nakonec si ale odvážíte hodně nelichotivou prohru 1:5…

Bohužel jsme dostali lekci z produktivity. Hlavně v přesilovkách. Na počet vyloučení to bylo snad úplně nastejno, ale zatímco oni se trefili třikrát, my jen jednou. V zakončení jsme byli… (zamyslí se) Nevím, jestli vyloženě laxní, ale prostě jsme do toho nešli tak, jak jsme měli. Oproti tomu hráči Plzně trestali mnohem lépe. Ve druhé třetině jsme měli plno šancí, včetně mě, mohli jsme vyrovnat. Možná i otočit skóre. Tohle prostě musíme začít proměňovat.

Je to jak říkáte. Hlavně v druhé polovině druhé třetiny jste měli spoustu šancí. I na začátku třetí části jste měli nějakou dobu snad o sedm střel víc než Plzeňští. Jenže pak jste inkasovali a všechno se jakoby rozsypalo, souhlasíte?

Asi je to tak, nevím, co na to říct… Začali jsme jim nechávat čím dál víc prostoru. Což je samozřejmě chyba. Plzeň má ale na druhou stranu natolik dobré hráče, že jim stačí skutečně málo a už z toho pro nás byl průšvih. Ta prohra je vysoká, ale podle mě trochu krutá a úplně neodpovídá průběhu zápasu.

Vy jste to sice nezažil, ale tohle se Bruslařům letos zdaleka nestalo poprvé. Je to v kabině nějaké téma?

Nijak extra jsem předchozí výsledky nestudoval, ale nějaké to slovo na to samozřejmě v kabině padne. Zase ale ne moc, nemá cenu se přehrabovat v tom, co bylo. Vím, že se to říká pořád dokola, ale prostě se z toho musíme poučit. Musíme hrát zodpovědněji, hlavně ve vlastním pásmu. A lépe si rozebírat hráče. V Plzni jsme měli spoustu zmatků, my beci jsme do toho občas před vlastním brankovištěm jen tak plácli a pak nám to propadlo. Chce to větší organizovanost.

Co se děje v takových chvílích na střídačce?

Hlavně si říkáme, že nesmíme mít hlavy dole. Že musíme na špatné střídaní nebo gól zapomenout a napravit to. Tentokrát to bohužel nevyšlo.

Vy jste v kabině nová krev, máte čerstvý pohled na věc. Jaká panuje nálada? V jakém rozpoložení tým je?

Ideální to určitě není. Boleslav každý řadil na přední příčky tabulky a tam zatím rozhodně není. Podle mě je ale pořád teprve začátek sezony a poctivou prací a obětavostí se ještě může všechno změnit.

Vaše hostování ze Sparty prozatím platí na měsíc. Co si od něj slibujete?

Hlavně herní vytížení. Chci co nejvíc pomoci týmu. Co bude potom, to se uvidí. Záleží na domluvě Sparty s Boleslaví. Teď se snažím jít zápas od zápasu a dělat maximum pro tým.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

18.10.2018

Vytížení pro Kurku

Obránce Jiří Kurka může v rámci střídavých startů nastupovat v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Kurka v této sezóně nastoupil osmkrát za boleslavský A-tým. Na ledě strávil v průměru přesně 11 a půl minuty.

15.10.2018

Patera v Hokej den poté

Jeden z nových trenérů BK Mladá Boleslav Pavel Patera bude dnes hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nezapomeňte si tedy naladit kanál ČT Sport a to přesně v 15:15. Záznam pořadu je k dispozici na webu České televize. Boleslavská pasáž začíná v čase 16:38.

12.10.2018

S Pardubicemi na ČT

Utkání 20. kola, které Bruslaři odehrají v neděli 18. listopadu na ledě Pardubic, bude vysílat Česká televize. Začátek zápasu je proto posunut z původních 17 hodin na 17:20.

12.10.2018

Vegas povolalo Hyku

Tomáš Hyka si připsal jedenáctý start v NHL za Vegas Golden Knights. Proti Pittsburghu strávil na ledě necelých třináct minut, zaznamenal tři střely na bránu a jeden mínusový bod.

08.10.2018

Hyka začal dobře

Výborný start do nové sezony AHL měl Tomáš Hyka. Odchovanec Mladé Boleslavi nasbíral ve dvou duelech tři nahrávky a vede žebříček produktivity týmu Chicago Wolves, který je farmou Vegas Golden Knights. Hyka je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem ve farmářské soutěži.

06.10.2018

Kousal pomůže Ústí

Pavel Kousal má vyřízeny střídavé starty do Ústí nad Labem. 19letý útočník v této sezóně zatím nastoupil za Boleslav ve čtyřech hrách, v nichž nebodoval. Na severu Čech se potká s dalšími kmenovými hráči Bruslařů - brankářem Dominikem Grohem a forvardem Lukášem Volfem.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 14:00 | Dor.
SKLH Žďár n. S.
BK Mladá Boleslav