BK MLADA BOLESLAV
8. 10. 2018 | Jitka Čechová

Teď chci hlavně co nejvíc pomoci týmu, říká Tomáš Voráček

P l z e ň – Jeho „opakovaná premiéra“ v dresu Mladé Boleslavi v pátek proti Pardubicím sice byla úspěšná, v neděli na ledě Plzně už ale obránce Tomáš Voráček tolik důvodů k radosti neměl. Byť hráli Bruslaři s domácími indiány dlouho vyrovnanou partii, nakonec utrpěli vysokou prohru 1:5. „Ta prohra je vysoká, ale podle mě trochu krutá a úplně neodpovídá průběhu zápasu,“ říká.

Tomáši, v Plzni jste se dlouho drželi. Co víc, bylo několik pasáží hry, kdy jste byli snad i lepší než soupeř. Nakonec si ale odvážíte hodně nelichotivou prohru 1:5…

Bohužel jsme dostali lekci z produktivity. Hlavně v přesilovkách. Na počet vyloučení to bylo snad úplně nastejno, ale zatímco oni se trefili třikrát, my jen jednou. V zakončení jsme byli… (zamyslí se) Nevím, jestli vyloženě laxní, ale prostě jsme do toho nešli tak, jak jsme měli. Oproti tomu hráči Plzně trestali mnohem lépe. Ve druhé třetině jsme měli plno šancí, včetně mě, mohli jsme vyrovnat. Možná i otočit skóre. Tohle prostě musíme začít proměňovat.

Je to jak říkáte. Hlavně v druhé polovině druhé třetiny jste měli spoustu šancí. I na začátku třetí části jste měli nějakou dobu snad o sedm střel víc než Plzeňští. Jenže pak jste inkasovali a všechno se jakoby rozsypalo, souhlasíte?

Asi je to tak, nevím, co na to říct… Začali jsme jim nechávat čím dál víc prostoru. Což je samozřejmě chyba. Plzeň má ale na druhou stranu natolik dobré hráče, že jim stačí skutečně málo a už z toho pro nás byl průšvih. Ta prohra je vysoká, ale podle mě trochu krutá a úplně neodpovídá průběhu zápasu.

Vy jste to sice nezažil, ale tohle se Bruslařům letos zdaleka nestalo poprvé. Je to v kabině nějaké téma?

Nijak extra jsem předchozí výsledky nestudoval, ale nějaké to slovo na to samozřejmě v kabině padne. Zase ale ne moc, nemá cenu se přehrabovat v tom, co bylo. Vím, že se to říká pořád dokola, ale prostě se z toho musíme poučit. Musíme hrát zodpovědněji, hlavně ve vlastním pásmu. A lépe si rozebírat hráče. V Plzni jsme měli spoustu zmatků, my beci jsme do toho občas před vlastním brankovištěm jen tak plácli a pak nám to propadlo. Chce to větší organizovanost.

Co se děje v takových chvílích na střídačce?

Hlavně si říkáme, že nesmíme mít hlavy dole. Že musíme na špatné střídaní nebo gól zapomenout a napravit to. Tentokrát to bohužel nevyšlo.

Vy jste v kabině nová krev, máte čerstvý pohled na věc. Jaká panuje nálada? V jakém rozpoložení tým je?

Ideální to určitě není. Boleslav každý řadil na přední příčky tabulky a tam zatím rozhodně není. Podle mě je ale pořád teprve začátek sezony a poctivou prací a obětavostí se ještě může všechno změnit.

Vaše hostování ze Sparty prozatím platí na měsíc. Co si od něj slibujete?

Hlavně herní vytížení. Chci co nejvíc pomoci týmu. Co bude potom, to se uvidí. Záleží na domluvě Sparty s Boleslaví. Teď se snažím jít zápas od zápasu a dělat maximum pro tým.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

21.02.2019

Klub zaplatí pokutu

Šéf Disciplinární komise TELH Viktor Ujčík se zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu a rozdal tři pokuty – Mladá Boleslav zaplatí dvakrát 5 tisíc, Olomouc 5 tisíc korun.

21.02.2019

Se Zlínem na ČT Sport

Zápas 50. kola Tipsport extraligy mezi BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín odvysílá na svém sportovním kanálu Česká televize. Úvodní vhazování se proto z původních 16 hodin posouvá na 15:20.

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ