BK MLADA BOLESLAV
8. 10. 2018 | Jitka Čechová

Teď chci hlavně co nejvíc pomoci týmu, říká Tomáš Voráček

P l z e ň – Jeho „opakovaná premiéra“ v dresu Mladé Boleslavi v pátek proti Pardubicím sice byla úspěšná, v neděli na ledě Plzně už ale obránce Tomáš Voráček tolik důvodů k radosti neměl. Byť hráli Bruslaři s domácími indiány dlouho vyrovnanou partii, nakonec utrpěli vysokou prohru 1:5. „Ta prohra je vysoká, ale podle mě trochu krutá a úplně neodpovídá průběhu zápasu,“ říká.

Tomáši, v Plzni jste se dlouho drželi. Co víc, bylo několik pasáží hry, kdy jste byli snad i lepší než soupeř. Nakonec si ale odvážíte hodně nelichotivou prohru 1:5…

Bohužel jsme dostali lekci z produktivity. Hlavně v přesilovkách. Na počet vyloučení to bylo snad úplně nastejno, ale zatímco oni se trefili třikrát, my jen jednou. V zakončení jsme byli… (zamyslí se) Nevím, jestli vyloženě laxní, ale prostě jsme do toho nešli tak, jak jsme měli. Oproti tomu hráči Plzně trestali mnohem lépe. Ve druhé třetině jsme měli plno šancí, včetně mě, mohli jsme vyrovnat. Možná i otočit skóre. Tohle prostě musíme začít proměňovat.

Je to jak říkáte. Hlavně v druhé polovině druhé třetiny jste měli spoustu šancí. I na začátku třetí části jste měli nějakou dobu snad o sedm střel víc než Plzeňští. Jenže pak jste inkasovali a všechno se jakoby rozsypalo, souhlasíte?

Asi je to tak, nevím, co na to říct… Začali jsme jim nechávat čím dál víc prostoru. Což je samozřejmě chyba. Plzeň má ale na druhou stranu natolik dobré hráče, že jim stačí skutečně málo a už z toho pro nás byl průšvih. Ta prohra je vysoká, ale podle mě trochu krutá a úplně neodpovídá průběhu zápasu.

Vy jste to sice nezažil, ale tohle se Bruslařům letos zdaleka nestalo poprvé. Je to v kabině nějaké téma?

Nijak extra jsem předchozí výsledky nestudoval, ale nějaké to slovo na to samozřejmě v kabině padne. Zase ale ne moc, nemá cenu se přehrabovat v tom, co bylo. Vím, že se to říká pořád dokola, ale prostě se z toho musíme poučit. Musíme hrát zodpovědněji, hlavně ve vlastním pásmu. A lépe si rozebírat hráče. V Plzni jsme měli spoustu zmatků, my beci jsme do toho občas před vlastním brankovištěm jen tak plácli a pak nám to propadlo. Chce to větší organizovanost.

Co se děje v takových chvílích na střídačce?

Hlavně si říkáme, že nesmíme mít hlavy dole. Že musíme na špatné střídaní nebo gól zapomenout a napravit to. Tentokrát to bohužel nevyšlo.

Vy jste v kabině nová krev, máte čerstvý pohled na věc. Jaká panuje nálada? V jakém rozpoložení tým je?

Ideální to určitě není. Boleslav každý řadil na přední příčky tabulky a tam zatím rozhodně není. Podle mě je ale pořád teprve začátek sezony a poctivou prací a obětavostí se ještě může všechno změnit.

Vaše hostování ze Sparty prozatím platí na měsíc. Co si od něj slibujete?

Hlavně herní vytížení. Chci co nejvíc pomoci týmu. Co bude potom, to se uvidí. Záleží na domluvě Sparty s Boleslaví. Teď se snažím jít zápas od zápasu a dělat maximum pro tým.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.

07.12.2018

Přesun utkání

Zápas 32. kola se z důvodu živého přenosu O2 TV přesouvá z pátku 4. ledna na sobotu 5. ledna. Na ledě Liberce se začne už ve 14 hodin.

06.12.2018

Výjezd na Spartu

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání se Spartou, které je na programu v neděli 30. prosince. Odjezd autobusu je ve 13:30 od městského fotbalového stadionu. Cestovné činí 100 Kč, vstupenku (sektor 117 nebo 118) si zajistí každý sám. Přihlášku na výjezd najdete tady.

04.12.2018

Redlich a Strnad za BK

Z důvodu stopky Jakuba Klepiše a Martina Látala a také několika zraněných a nemocných vyrazí s Bruslaři do Vítkovic kladenští útočníci Jakub Strnad a Tomáš Redlich.

04.12.2018

Dorost čeká turnaj

Dorost si pauzu mezi zápasy zpestří turnajem v Třemošné, kterého se zúčastní v neděli 30. prosince od 10:20 hodin.

03.12.2018

Potrestaní hráči

Bruslařskému klubu budou v nadcházejících zápasech chybět hned dva disciplinárně potrestaní hráči. Jakub Klepiš dostal stop na dva zápasy a Martin Látal nemůže hrát jeden zápas. Oba fauly, které svazová komise posuzovala, se odehrály v nedělním zápase proti Zlínu.