BK MLADA BOLESLAV
8. 10. 2018 | Jitka Čechová

Teď chci hlavně co nejvíc pomoci týmu, říká Tomáš Voráček

P l z e ň – Jeho „opakovaná premiéra“ v dresu Mladé Boleslavi v pátek proti Pardubicím sice byla úspěšná, v neděli na ledě Plzně už ale obránce Tomáš Voráček tolik důvodů k radosti neměl. Byť hráli Bruslaři s domácími indiány dlouho vyrovnanou partii, nakonec utrpěli vysokou prohru 1:5. „Ta prohra je vysoká, ale podle mě trochu krutá a úplně neodpovídá průběhu zápasu,“ říká.

Tomáši, v Plzni jste se dlouho drželi. Co víc, bylo několik pasáží hry, kdy jste byli snad i lepší než soupeř. Nakonec si ale odvážíte hodně nelichotivou prohru 1:5…

Bohužel jsme dostali lekci z produktivity. Hlavně v přesilovkách. Na počet vyloučení to bylo snad úplně nastejno, ale zatímco oni se trefili třikrát, my jen jednou. V zakončení jsme byli… (zamyslí se) Nevím, jestli vyloženě laxní, ale prostě jsme do toho nešli tak, jak jsme měli. Oproti tomu hráči Plzně trestali mnohem lépe. Ve druhé třetině jsme měli plno šancí, včetně mě, mohli jsme vyrovnat. Možná i otočit skóre. Tohle prostě musíme začít proměňovat.

Je to jak říkáte. Hlavně v druhé polovině druhé třetiny jste měli spoustu šancí. I na začátku třetí části jste měli nějakou dobu snad o sedm střel víc než Plzeňští. Jenže pak jste inkasovali a všechno se jakoby rozsypalo, souhlasíte?

Asi je to tak, nevím, co na to říct… Začali jsme jim nechávat čím dál víc prostoru. Což je samozřejmě chyba. Plzeň má ale na druhou stranu natolik dobré hráče, že jim stačí skutečně málo a už z toho pro nás byl průšvih. Ta prohra je vysoká, ale podle mě trochu krutá a úplně neodpovídá průběhu zápasu.

Vy jste to sice nezažil, ale tohle se Bruslařům letos zdaleka nestalo poprvé. Je to v kabině nějaké téma?

Nijak extra jsem předchozí výsledky nestudoval, ale nějaké to slovo na to samozřejmě v kabině padne. Zase ale ne moc, nemá cenu se přehrabovat v tom, co bylo. Vím, že se to říká pořád dokola, ale prostě se z toho musíme poučit. Musíme hrát zodpovědněji, hlavně ve vlastním pásmu. A lépe si rozebírat hráče. V Plzni jsme měli spoustu zmatků, my beci jsme do toho občas před vlastním brankovištěm jen tak plácli a pak nám to propadlo. Chce to větší organizovanost.

Co se děje v takových chvílích na střídačce?

Hlavně si říkáme, že nesmíme mít hlavy dole. Že musíme na špatné střídaní nebo gól zapomenout a napravit to. Tentokrát to bohužel nevyšlo.

Vy jste v kabině nová krev, máte čerstvý pohled na věc. Jaká panuje nálada? V jakém rozpoložení tým je?

Ideální to určitě není. Boleslav každý řadil na přední příčky tabulky a tam zatím rozhodně není. Podle mě je ale pořád teprve začátek sezony a poctivou prací a obětavostí se ještě může všechno změnit.

Vaše hostování ze Sparty prozatím platí na měsíc. Co si od něj slibujete?

Hlavně herní vytížení. Chci co nejvíc pomoci týmu. Co bude potom, to se uvidí. Záleží na domluvě Sparty s Boleslaví. Teď se snažím jít zápas od zápasu a dělat maximum pro tým.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

14.06.2019

Permice stále v prodeji

I po prvním týdnu prodeje permanentních vstupenek na extraligovou sezonu 2019/2020 je jich stále několik k dispozici i na sezení. Permanentek na stání je zatím dostatek. Nepropásněte příležitost a zakupte si permanentky online nebo fyzicky na vedení klubu zase příští týden od úterý do čtvrtka. Všechny informace najdete zde.

12.06.2019

Hyka v AHL druhý

Ze zisku poháru pro vítěze AHL se nakonec raduje Martin Nečas v dresu Charlotte Checkers. Tým boleslavského Tomáše Hyky Chicago Wolves porazili 4:1 na zápasy. V celkovém bodování play-off se Hyka umístil na 10. místě (3+12).

28.05.2019

Hyka ve finále

Kam ale zamíří dál? Boleslavský útočník Tomáš Hyka a jeho parťáci z týmu Chicaga Wolves vyhráli v šestém utkání semifinále play-off AHL doma nad San Diegem 3:1, sérii ovládli 4:2 na zápasy a dostali se do finále Calder Cupu. V něm čeká Wolves souboj s týmem Charlotte Checkers, jehož barvy hájí útočník Martin Nečas. Doplňme, že sám Hyka si v semifinále připsal jeden gól a pět asistencí. Už teď se ale začínají objevovat spekulace, kam Hyka zamíří po sezóně. Bude to ruská KHL? Více informací se dočtete v tomto článku.

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.