BK MLADA BOLESLAV
21. 9. 2018 | Zdena Bobková

Pavel Kantor: Asi náš nejlepší výkon, ale k bodům to nevedlo

M l. B o l. – V letošní sezóně stál v brankovišti Bruslařů od první minuty vůbec poprvé a svými zákroky držel své spoluhráče na bodech prakticky do poslední minuty. Pavel Kantor (na snímku) pochytal 28 nepříjemných střel, ale Vítkovice předvedly v posledních pěti minutách velký nápor a dvěma rychlými góly a brankou do prázdné rozhodly o tom, že tři body si odvezou s sebou do Ostravy. Co o zápase řekl boleslavský muž v masce, se dozvíte, když si pustíte následující video.

Boleslav nezačala vůbec špatně a zprvopočátku zaskočila svého soupeře, který dle slov trenéra Pavla Petra ještě zůstal nohama na kolonádě v Poděbradech, kde strávil předešlý den. „Nechtěli jsme bláznit a snažili jsme se hrát především dobře do obrany. Ty dva předešlé zápasy jsme hráli nahoru dolů,“ vysvětloval Kantor po zápase strategii, se kterou šli Bruslaři do zápasu s vítkovickou Riderou. „Dost možná jsme předvedli náš nejlepší výkon z těch tří letošních zápasů. Jenže co naplat, k bodům to bohužel opět nevedlo,“ litoval po zápase.

Mladá Boleslav byla v zápase střelecky aktivnější (36:28) a v zápase byli Bruslaři i v tzv. tutovkách. Jenže co naplat, když žádná z nich neskončila Patrikovi Bartošákovi za jeho zády. To také přiznala i mladoboleslavská jednačtyřicítka. „Šancí jsme měli dost, ale bohužel jsme u nich nezachovali úplně chladnou hlavu. Párkrát tam byla i prázdná brána, ale nedokázali jsme to tam dotlačit. Navíc to pak pochytal Bartejs,“ smutnil Kantor nad zmarem vlastních útočníků i nad skvělými výkony svého soka Patrika Bartošáka.

Před nadcházejícím zápasem v Brně ale neháže flintu do žita a on i celý tým vědí, že je potřeba nepříznivý vstup do sezóny zlomit. A proč ne právě v Brně, že? „Víme, že Kometa je obrovsky silná, zvlášť doma. My ale musíme hrát ze zabezpečené obrany, nijak nebláznit a proměňovat šance,“ vidí cestu k úspěchu a k bodům.

Kompletní rozhovor s Pavlem Kantorem na našem YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

21.02.2019

Klub zaplatí pokutu

Šéf Disciplinární komise TELH Viktor Ujčík se zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu a rozdal tři pokuty – Mladá Boleslav zaplatí dvakrát 5 tisíc, Olomouc 5 tisíc korun.

21.02.2019

Se Zlínem na ČT Sport

Zápas 50. kola Tipsport extraligy mezi BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín odvysílá na svém sportovním kanálu Česká televize. Úvodní vhazování se proto z původních 16 hodin posouvá na 15:20.

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ