BK MLADA BOLESLAV
21. 9. 2018 | Zdena Bobková

Pavel Kantor: Asi náš nejlepší výkon, ale k bodům to nevedlo

M l. B o l. – V letošní sezóně stál v brankovišti Bruslařů od první minuty vůbec poprvé a svými zákroky držel své spoluhráče na bodech prakticky do poslední minuty. Pavel Kantor (na snímku) pochytal 28 nepříjemných střel, ale Vítkovice předvedly v posledních pěti minutách velký nápor a dvěma rychlými góly a brankou do prázdné rozhodly o tom, že tři body si odvezou s sebou do Ostravy. Co o zápase řekl boleslavský muž v masce, se dozvíte, když si pustíte následující video.

Boleslav nezačala vůbec špatně a zprvopočátku zaskočila svého soupeře, který dle slov trenéra Pavla Petra ještě zůstal nohama na kolonádě v Poděbradech, kde strávil předešlý den. „Nechtěli jsme bláznit a snažili jsme se hrát především dobře do obrany. Ty dva předešlé zápasy jsme hráli nahoru dolů,“ vysvětloval Kantor po zápase strategii, se kterou šli Bruslaři do zápasu s vítkovickou Riderou. „Dost možná jsme předvedli náš nejlepší výkon z těch tří letošních zápasů. Jenže co naplat, k bodům to bohužel opět nevedlo,“ litoval po zápase.

Mladá Boleslav byla v zápase střelecky aktivnější (36:28) a v zápase byli Bruslaři i v tzv. tutovkách. Jenže co naplat, když žádná z nich neskončila Patrikovi Bartošákovi za jeho zády. To také přiznala i mladoboleslavská jednačtyřicítka. „Šancí jsme měli dost, ale bohužel jsme u nich nezachovali úplně chladnou hlavu. Párkrát tam byla i prázdná brána, ale nedokázali jsme to tam dotlačit. Navíc to pak pochytal Bartejs,“ smutnil Kantor nad zmarem vlastních útočníků i nad skvělými výkony svého soka Patrika Bartošáka.

Před nadcházejícím zápasem v Brně ale neháže flintu do žita a on i celý tým vědí, že je potřeba nepříznivý vstup do sezóny zlomit. A proč ne právě v Brně, že? „Víme, že Kometa je obrovsky silná, zvlášť doma. My ale musíme hrát ze zabezpečené obrany, nijak nebláznit a proměňovat šance,“ vidí cestu k úspěchu a k bodům.

Kompletní rozhovor s Pavlem Kantorem na našem YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

18.10.2018

Vytížení pro Kurku

Obránce Jiří Kurka může v rámci střídavých startů nastupovat v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Kurka v této sezóně nastoupil osmkrát za boleslavský A-tým. Na ledě strávil v průměru přesně 11 a půl minuty.

15.10.2018

Patera v Hokej den poté

Jeden z nových trenérů BK Mladá Boleslav Pavel Patera bude dnes hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nezapomeňte si tedy naladit kanál ČT Sport a to přesně v 15:15. Záznam pořadu je k dispozici na webu České televize. Boleslavská pasáž začíná v čase 16:38.

12.10.2018

S Pardubicemi na ČT

Utkání 20. kola, které Bruslaři odehrají v neděli 18. listopadu na ledě Pardubic, bude vysílat Česká televize. Začátek zápasu je proto posunut z původních 17 hodin na 17:20.

12.10.2018

Vegas povolalo Hyku

Tomáš Hyka si připsal jedenáctý start v NHL za Vegas Golden Knights. Proti Pittsburghu strávil na ledě necelých třináct minut, zaznamenal tři střely na bránu a jeden mínusový bod.

08.10.2018

Hyka začal dobře

Výborný start do nové sezony AHL měl Tomáš Hyka. Odchovanec Mladé Boleslavi nasbíral ve dvou duelech tři nahrávky a vede žebříček produktivity týmu Chicago Wolves, který je farmou Vegas Golden Knights. Hyka je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem ve farmářské soutěži.

06.10.2018

Kousal pomůže Ústí

Pavel Kousal má vyřízeny střídavé starty do Ústí nad Labem. 19letý útočník v této sezóně zatím nastoupil za Boleslav ve čtyřech hrách, v nichž nebodoval. Na severu Čech se potká s dalšími kmenovými hráči Bruslařů - brankářem Dominikem Grohem a forvardem Lukášem Volfem.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 14:00 | Dor.
SKLH Žďár n. S.
BK Mladá Boleslav