BK MLADA BOLESLAV
21. 9. 2018 | Zdena Bobková

Pavel Kantor: Asi náš nejlepší výkon, ale k bodům to nevedlo

M l. B o l. – V letošní sezóně stál v brankovišti Bruslařů od první minuty vůbec poprvé a svými zákroky držel své spoluhráče na bodech prakticky do poslední minuty. Pavel Kantor (na snímku) pochytal 28 nepříjemných střel, ale Vítkovice předvedly v posledních pěti minutách velký nápor a dvěma rychlými góly a brankou do prázdné rozhodly o tom, že tři body si odvezou s sebou do Ostravy. Co o zápase řekl boleslavský muž v masce, se dozvíte, když si pustíte následující video.

Boleslav nezačala vůbec špatně a zprvopočátku zaskočila svého soupeře, který dle slov trenéra Pavla Petra ještě zůstal nohama na kolonádě v Poděbradech, kde strávil předešlý den. „Nechtěli jsme bláznit a snažili jsme se hrát především dobře do obrany. Ty dva předešlé zápasy jsme hráli nahoru dolů,“ vysvětloval Kantor po zápase strategii, se kterou šli Bruslaři do zápasu s vítkovickou Riderou. „Dost možná jsme předvedli náš nejlepší výkon z těch tří letošních zápasů. Jenže co naplat, k bodům to bohužel opět nevedlo,“ litoval po zápase.

Mladá Boleslav byla v zápase střelecky aktivnější (36:28) a v zápase byli Bruslaři i v tzv. tutovkách. Jenže co naplat, když žádná z nich neskončila Patrikovi Bartošákovi za jeho zády. To také přiznala i mladoboleslavská jednačtyřicítka. „Šancí jsme měli dost, ale bohužel jsme u nich nezachovali úplně chladnou hlavu. Párkrát tam byla i prázdná brána, ale nedokázali jsme to tam dotlačit. Navíc to pak pochytal Bartejs,“ smutnil Kantor nad zmarem vlastních útočníků i nad skvělými výkony svého soka Patrika Bartošáka.

Před nadcházejícím zápasem v Brně ale neháže flintu do žita a on i celý tým vědí, že je potřeba nepříznivý vstup do sezóny zlomit. A proč ne právě v Brně, že? „Víme, že Kometa je obrovsky silná, zvlášť doma. My ale musíme hrát ze zabezpečené obrany, nijak nebláznit a proměňovat šance,“ vidí cestu k úspěchu a k bodům.

Kompletní rozhovor s Pavlem Kantorem na našem YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.

07.12.2018

Přesun utkání

Zápas 32. kola se z důvodu živého přenosu O2 TV přesouvá z pátku 4. ledna na sobotu 5. ledna. Na ledě Liberce se začne už ve 14 hodin.

06.12.2018

Výjezd na Spartu

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání se Spartou, které je na programu v neděli 30. prosince. Odjezd autobusu je ve 13:30 od městského fotbalového stadionu. Cestovné činí 100 Kč, vstupenku (sektor 117 nebo 118) si zajistí každý sám. Přihlášku na výjezd najdete tady.

04.12.2018

Redlich a Strnad za BK

Z důvodu stopky Jakuba Klepiše a Martina Látala a také několika zraněných a nemocných vyrazí s Bruslaři do Vítkovic kladenští útočníci Jakub Strnad a Tomáš Redlich.

04.12.2018

Dorost čeká turnaj

Dorost si pauzu mezi zápasy zpestří turnajem v Třemošné, kterého se zúčastní v neděli 30. prosince od 10:20 hodin.

03.12.2018

Potrestaní hráči

Bruslařskému klubu budou v nadcházejících zápasech chybět hned dva disciplinárně potrestaní hráči. Jakub Klepiš dostal stop na dva zápasy a Martin Látal nemůže hrát jeden zápas. Oba fauly, které svazová komise posuzovala, se odehrály v nedělním zápase proti Zlínu.