Pavel Kantor: Chytat bude ten lepší. Jen tak je brankář týmu prospěšný
26.05.2018 | Zdena Bobková

Pavel Kantor: Chytat bude ten lepší. Jen tak je brankář týmu prospěšný


M l. B o l. – Jak už jste v předchozích dnech jistě zaregistrovali, Bruslaři mezi sebou přivítají pro příští ročník brankáře Pavla Kantora. Šestadvacetiletý rodák z Českých Budějovic začínal s hokejem v jižních Čechách, kde působil v Písku i v Budějovicích. Postupně prošel extraligovým Hradcem Králové i Vítkovicemi. V předchozí sezóně působil v Litvínově, kterému v závěru pomohl k uhájení extraligové příslušnosti. Nyní by ale rád pomohl klubu do play-off a doufá, že se svým parťákem Janem Růžičkou vytvoří dobrou brankářskou dvojici. Otevřený rozhovor s novou gólmanskou akvizicí vám přinášíme níže.

Pavle, na úvod se zeptám – proč jste se rozhodl přijít právě do Mladé Boleslavi? Jak se celý ten váš přestup udál?

Když se ukázalo, že už dál nebudu pokračovat v Litvínově, tak jsme s agentem řešili nějaké další možnosti mého působení. Komunikovali jsme se sportovním manažerem Jaromírem Látalem a ukázalo se, že by Boleslav měla zájem. Mně se ta možnost taky zamlouvala, takže jsme se potom sešli osobně, všechno bylo ok. Tak jsme se domluvili a podepsali jsme smlouvu.

Jak jste dřív vnímal ze sportovního hlediska Mladou Boleslav jako soupeře?

Mám rád ten zimák, který je ještě takový ten opravdový zimní stadion, není to multifunkční hala. Vždycky se mi tam hrálo dobře a doufám, že se mi tam bude hrát dobře i jakožto domácímu hráči. Věřím, že se nám bude dařit více, než se Boleslavi dařilo v uplynulé sezóně.

Kolik hráčů ze současné boleslavské kabiny vlastně znáte?

Hodně dobře znám Tomáše Knotka, hráli jsme spolu v Hradci Králové, kamarádíme spolu, byl jsem mu i na svatbě. Hodně dobře znám i Martina Pláňka, se kterým jsem dříve také hrával, a taky jsme se docela často stýkali v Hradci. Takže tyhle dva kluky asi nejvíce, ale víceméně jako soupeře znám všechny hráče. Takže si myslím, že nebude problém zapadnout.

S kým z boleslavských hráčů jste měl jako gólman největší problémy?

To je asi těžké říct. Ale asi Klepiš s Orsavou, to jsou takoví nepříjemní praváci, mají dobré střely, hodně pestré zakončení, umí všechno, takže asi ti. Ale Boleslav měla tu ofenzivní sílu poměrně velkou, hodně střílela, doma hodně bruslila, takže to byl nepříjemný soupeř tak nějak celkově.

Poslední sezónu jste strávil v Litvínově, a sezóna to byla hodně dlouhá. Klubu šlo doslova o holé přežití v extralize. Byla to vaše nejtěžší sezóna? Jak ji zpětně hodnotíte?

Asi jo, protože baráž jsem nikdy nehrál a musím říct, že je to fakt strašný. Už to není ani o nějakém hokejovém umění, je to spíš o tom náporu na tu hlavu. Člověk má před očima, že může spadnout do první ligy a my jsme navíc byli v jeden moment prakticky už odepsaní, takže to nebylo vůbec příjemný. Ale o to větší radost jsem pak měl z toho, že jsme to zvládli, samozřejmě. Už bych to ale nechtěl nikdy zažít, stačilo. (úsměv)

A jste si vědom toho, že přestupujete do klubu, kterým někteří fanoušci soupeřů říkají „barážový klub“?

Jsem si toho vědom, ale jsem přesvědčen, že minimálně tento rok se to opakovat nebude. (úsměv)

Co očekáváte od nadcházející sezóny v Mladé Boleslavi?

Že budeme hrát dobře, že budeme vyhrávat a že se podíváme do play-off. To chce každý hokejista. V Litvínově jsme v té předešlé sezóně moc zápasů nevyhráli. Člověka pak už ten hokej ani nebaví. Když chodí na zimák a každý zápas prakticky prohraje, tak pak už je to takové otravné. Takže doufám, že si tu tak trochu spravím náladu, že budeme vyhrávat hodně zápasů a budeme hrát dobrý hokej, že budou chodit lidi, že uděláme play-off a že budou všichni spokojení.

Bruslaři již započali s přípravou, ale vaše jméno klub oznámil až nyní. Jak a kde jste se tedy připravoval vy sám?

Abych pravdu řekl, tak jsem se připravoval na dovolené. (smích) Díky tomu, že jsme s Litvínovem skončili někdy před měsícem, tak jsem si od hokeje chtěl dát pauzu. Takže posledních 14 dní jsem byl na dovolené na Bali, kde jsem si hodně odpočinul. Teď jsem připravený a plný sil a těším se už na trénování, protože jenom válet se někde dva měsíce by mě už taky nebavilo.

V příští sezóně budete v tandemu s Honzou Růžičkou, což je mladoboleslavský odchovanec. Znáte se? Jste v kontaktu?

Osobně se ještě úplně neznáme, ale známe se jako soupeři. Když jsem si byl v Boleslavi zařídit nějaké věci jako je výstroj a tak dále, tak jsme se viděli, ale slyšel jsem, že je pracovitý, aspoň se budeme motivovat. Myslím, že spolu budeme vycházet. Já jsem nikdy neměl problém víceméně s nikým, takže jsem přesvědčený, že to bude v pohodě.

Jakou roli v týmu očekáváte?

Zatím jsme o tom okrajově mluvili s trenérem gólmanů Radkem Haasem a prostě je to tak, že kdo bude chytat líp, tak ten bude chytat i zápasy. Tak by to mělo být v každém týmu. Samozřejmě, že kdo má lepší formu a líp mu to chytá, tak tomu týmu pomůže víc, to je jasný. Zkrátka, kdo lépe chytá, ten je v bráně, není v tom žádná velká věda.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz