BK MLADA BOLESLAV
6. 5. 2018 | Redakce s přispěním ČRo

Účast na mistrovství byla blízko, lituje Martin Pláněk

M l. B o l. – Šestadvacetiletý obránce Martin Pláněk (na snímku)nakonec na poslední chvíli vypadl z českého reprezentačního kádru pro Mistrovství světa v ledním hokeji 2018 v Dánsku. O to víc má ale času na regeneraci a na zabydlení se jak v kabině boleslavského celku, tak v samotném městě. Proč se vlastně hráč, který naposledy oblékal hradecký dres, rozhodl přestoupit do Mladé Boleslavi?

Martine, proč jste se rozhodl přijít právě do Mladé Boleslavi?

Vím, že tu každoročně bývá dobrý tým, proto jsem sem šel za vidinou toho hrát dobrý hokej. Chtěl jsem změnit prostředí. V Hradci jsem podle mě působil dlouho, proto jsem rád, že se tato možnost naskytla.

Pomohl vám syn mladoboleslavského sportovního manažera Martin Látal, který v loňské sezóně působil v Hradci Králové, s tím dostat se do Mladé Boleslavi?

Ani ne. Potom jsme se bavili co a jak v Mladé Boleslavi, ale to až ve chvíli, kdy už to bylo víceméně rozhodnuté. Jen jsem si pak od Marťase zjišťoval nějaké informace. Ale to jen věci ohledně kabiny.

Jak hodnotíte vaši uplynulou sezónu, kterou jste vyšperkoval ještě účastí v národním týmu?

Myslím si, že sezóna se podařila. Celou základní část jsme odehráli na druhém místě. Řekl bych tedy, že z týmového hlediska byla úspěšná. Co se osobního hlediska týče, tak bych řekl, že to může být vždycky lepší. Potom jsem byl za pozvánku do reprezentace rád. Myslím, že jsem odehrál dobrá utkání, škoda, že to ale nakonec nevyšlo.

Jste hodně zklamaný, že si na šampionátu nezahrajete?

Na začátku jsem si byl stoprocentně jistý, že do Dánska nepojedu. Trochu zklamání tam samozřejmě je, když se to dozvíte až den před odletem, ale beru to sportovně.

Jak jste dřív vnímal ze sportovního hlediska Mladou Boleslav?

Já si nejvíc vybavuji to play-off, které jsme tu hráli. Vůbec se mi tu nehrálo dobře, protože Boleslav byla velice nepříjemný soupeř. Oni hodně dobře bruslili, což pro nás jako pro obránce nebylo vůbec jednoduché.

Kolik hráčů ze současné boleslavské kabiny vlastně znáte?

Kromě Martina Látala jsem tu znal ještě z Hradce Tomáše Knotka, jako mladší jsme se pak ještě párkrát potkali v národním týmu s Lukášem Žejdlem a samozřejmě znám jako hráče jako třeba Jakuba Klepiše a tak. Úplně do neznáma tedy nejdu.

Sezónu jste skončil v posledním dubnovém týmu, máte tedy naplánované ještě nějaké volno?

Trenéři mi řekli, že si mám udělat volno podle sebe, jak bych potřeboval. Já to vidím tak na tři týdny. Něco jak měli kluci, když v národním týmu skončili. Pak bych totiž zase dlouho chyběl a já potřebuji být s týmem. To je podle mě důležité.

Co očekáváte od nadcházející sezóny?

Podle složení hráčského kádru očekávám, že tým na tom bude velice dobře. Proto věřím, že dosáhneme na nějaký úspěch.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

18.10.2018

Vytížení pro Kurku

Obránce Jiří Kurka může v rámci střídavých startů nastupovat v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Kurka v této sezóně nastoupil osmkrát za boleslavský A-tým. Na ledě strávil v průměru přesně 11 a půl minuty.

15.10.2018

Patera v Hokej den poté

Jeden z nových trenérů BK Mladá Boleslav Pavel Patera bude dnes hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nezapomeňte si tedy naladit kanál ČT Sport a to přesně v 15:15. Záznam pořadu je k dispozici na webu České televize. Boleslavská pasáž začíná v čase 16:38.

12.10.2018

S Pardubicemi na ČT

Utkání 20. kola, které Bruslaři odehrají v neděli 18. listopadu na ledě Pardubic, bude vysílat Česká televize. Začátek zápasu je proto posunut z původních 17 hodin na 17:20.

12.10.2018

Vegas povolalo Hyku

Tomáš Hyka si připsal jedenáctý start v NHL za Vegas Golden Knights. Proti Pittsburghu strávil na ledě necelých třináct minut, zaznamenal tři střely na bránu a jeden mínusový bod.

08.10.2018

Hyka začal dobře

Výborný start do nové sezony AHL měl Tomáš Hyka. Odchovanec Mladé Boleslavi nasbíral ve dvou duelech tři nahrávky a vede žebříček produktivity týmu Chicago Wolves, který je farmou Vegas Golden Knights. Hyka je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem ve farmářské soutěži.

06.10.2018

Kousal pomůže Ústí

Pavel Kousal má vyřízeny střídavé starty do Ústí nad Labem. 19letý útočník v této sezóně zatím nastoupil za Boleslav ve čtyřech hrách, v nichž nebodoval. Na severu Čech se potká s dalšími kmenovými hráči Bruslařů - brankářem Dominikem Grohem a forvardem Lukášem Volfem.

×
Odehrané v 16:00 | Jun.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Odehrané v 14:00 | Dor.
SKLH Žďár n. S.
BK Mladá Boleslav