Účast na mistrovství byla blízko, lituje Martin Pláněk
06.05.2018 | Redakce s přispěním ČRo

Účast na mistrovství byla blízko, lituje Martin Pláněk


M l. B o l. – Šestadvacetiletý obránce Martin Pláněk (na snímku)nakonec na poslední chvíli vypadl z českého reprezentačního kádru pro Mistrovství světa v ledním hokeji 2018 v Dánsku. O to víc má ale času na regeneraci a na zabydlení se jak v kabině boleslavského celku, tak v samotném městě. Proč se vlastně hráč, který naposledy oblékal hradecký dres, rozhodl přestoupit do Mladé Boleslavi?

Martine, proč jste se rozhodl přijít právě do Mladé Boleslavi?

Vím, že tu každoročně bývá dobrý tým, proto jsem sem šel za vidinou toho hrát dobrý hokej. Chtěl jsem změnit prostředí. V Hradci jsem podle mě působil dlouho, proto jsem rád, že se tato možnost naskytla.

Pomohl vám syn mladoboleslavského sportovního manažera Martin Látal, který v loňské sezóně působil v Hradci Králové, s tím dostat se do Mladé Boleslavi?

Ani ne. Potom jsme se bavili co a jak v Mladé Boleslavi, ale to až ve chvíli, kdy už to bylo víceméně rozhodnuté. Jen jsem si pak od Marťase zjišťoval nějaké informace. Ale to jen věci ohledně kabiny.

Jak hodnotíte vaši uplynulou sezónu, kterou jste vyšperkoval ještě účastí v národním týmu?

Myslím si, že sezóna se podařila. Celou základní část jsme odehráli na druhém místě. Řekl bych tedy, že z týmového hlediska byla úspěšná. Co se osobního hlediska týče, tak bych řekl, že to může být vždycky lepší. Potom jsem byl za pozvánku do reprezentace rád. Myslím, že jsem odehrál dobrá utkání, škoda, že to ale nakonec nevyšlo.

Jste hodně zklamaný, že si na šampionátu nezahrajete?

Na začátku jsem si byl stoprocentně jistý, že do Dánska nepojedu. Trochu zklamání tam samozřejmě je, když se to dozvíte až den před odletem, ale beru to sportovně.

Jak jste dřív vnímal ze sportovního hlediska Mladou Boleslav?

Já si nejvíc vybavuji to play-off, které jsme tu hráli. Vůbec se mi tu nehrálo dobře, protože Boleslav byla velice nepříjemný soupeř. Oni hodně dobře bruslili, což pro nás jako pro obránce nebylo vůbec jednoduché.

Kolik hráčů ze současné boleslavské kabiny vlastně znáte?

Kromě Martina Látala jsem tu znal ještě z Hradce Tomáše Knotka, jako mladší jsme se pak ještě párkrát potkali v národním týmu s Lukášem Žejdlem a samozřejmě znám jako hráče jako třeba Jakuba Klepiše a tak. Úplně do neznáma tedy nejdu.

Sezónu jste skončil v posledním dubnovém týmu, máte tedy naplánované ještě nějaké volno?

Trenéři mi řekli, že si mám udělat volno podle sebe, jak bych potřeboval. Já to vidím tak na tři týdny. Něco jak měli kluci, když v národním týmu skončili. Pak bych totiž zase dlouho chyběl a já potřebuji být s týmem. To je podle mě důležité.

Co očekáváte od nadcházející sezóny?

Podle složení hráčského kádru očekávám, že tým na tom bude velice dobře. Proto věřím, že dosáhneme na nějaký úspěch.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

26.6.2018

Prodej zrušen

Prodej permanentních vstupenek je v úterý 26. června z technických důvodů zrušen. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás opět ve čtvrtek 28. června.

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz