BK MLADA BOLESLAV
4. 5. 2018 | Michal Konvalina

Pojedeme letos nově i na vodu, hlásí trenéři Bruslařů

M l. B o l. – Boleslavským hokejistům začíná příprava na novou sezonu, ve které se budou snažit vylepšit své postavení z uplynulého ročníku. Jako každý rok došlo i letos k několika změnám, a to nejen v hráčském kádru. O nových tvářích i o tom, co Bruslaře v nejbližších týdnech čeká, hovořili trenér mužského A týmu Vladimír Kýhos a jeho nový asistent Vladimír Čermák.

Hlavní kouč mimo jiné prozradil, že kromě náročné fyzické dřiny čeká Bruslaře v přípravě i menší teambuilding. „Mezi dvěma bloky si dáme takový týmový odpočinkový týden, kdy pojedeme do Tábora na vodu, abychom zrelaxovali a přišli na jiné myšlenky,“ říká Vladimír Kýhos.

Zkušený lodivod ví, že v posledních letech to v kabině moc nefungovalo, proto vítá okysličení týmu a zisk kvalitních posil. Od nejvýraznější nové tváře, Michala Vondrky, očekává, že bude tým táhnout na ledě i mimo něj. „Loni získal Zlatou hokejku, myslím, že lidem ho není třeba představovat. Bude významnou posilou jak na ledě, tak i mimo něj.“

Vladimír Čermák

Kýhos si pochvaluje i příchod Vladimíra Čermáka. „Přál jsem si tady někoho, kdo má už něco za sebou. V určité fázi potřebujete mít k ruce někoho zkušeného, a tím Vláďa určitě je.“ Třetím článkem trenérského týmu zůstává Boris Žabka, jenž už ve městě automobilů zdomácněl a je s klubem hodně provázaný, čehož si šéf boleslavské lavičky považuje.

Novopečený asistent Vladimír Čermák působil jako hlavní trenér Bruslařského klubu v sezoně 2009/2010 a své druhé působení v jeho organizaci bere jako novou výzvu. „Trochu mě tehdy zaskočilo, když jsem musel odejít. Za tuto nabídku jsem byl rád. S Vláďou jsme si nastínili, co od sebe očekáváme, a brzy jsme si plácli.“

I podle něj by bylo dobré zklidnit situaci v kabině. „Byla tu větší obměna hráčů, což podle mě není nejlepší, a měnilo se to i na postech trenérů. Myslím, že je potřeba, aby se tým stabilizoval. Potom se můžeme postupnými kroky dostávat nahoru.“

Další články

Aktuality

18.10.2018

Vytížení pro Kurku

Obránce Jiří Kurka může v rámci střídavých startů nastupovat v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Kurka v této sezóně nastoupil osmkrát za boleslavský A-tým. Na ledě strávil v průměru přesně 11 a půl minuty.

15.10.2018

Patera v Hokej den poté

Jeden z nových trenérů BK Mladá Boleslav Pavel Patera bude dnes hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nezapomeňte si tedy naladit kanál ČT Sport a to přesně v 15:15. Záznam pořadu je k dispozici na webu České televize. Boleslavská pasáž začíná v čase 16:38.

12.10.2018

S Pardubicemi na ČT

Utkání 20. kola, které Bruslaři odehrají v neděli 18. listopadu na ledě Pardubic, bude vysílat Česká televize. Začátek zápasu je proto posunut z původních 17 hodin na 17:20.

12.10.2018

Vegas povolalo Hyku

Tomáš Hyka si připsal jedenáctý start v NHL za Vegas Golden Knights. Proti Pittsburghu strávil na ledě necelých třináct minut, zaznamenal tři střely na bránu a jeden mínusový bod.

08.10.2018

Hyka začal dobře

Výborný start do nové sezony AHL měl Tomáš Hyka. Odchovanec Mladé Boleslavi nasbíral ve dvou duelech tři nahrávky a vede žebříček produktivity týmu Chicago Wolves, který je farmou Vegas Golden Knights. Hyka je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem ve farmářské soutěži.

06.10.2018

Kousal pomůže Ústí

Pavel Kousal má vyřízeny střídavé starty do Ústí nad Labem. 19letý útočník v této sezóně zatím nastoupil za Boleslav ve čtyřech hrách, v nichž nebodoval. Na severu Čech se potká s dalšími kmenovými hráči Bruslařů - brankářem Dominikem Grohem a forvardem Lukášem Volfem.

×
Odehrané v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav