BK MLADA BOLESLAV
4. 5. 2018 | Michal Konvalina

Pojedeme letos nově i na vodu, hlásí trenéři Bruslařů

M l. B o l. – Boleslavským hokejistům začíná příprava na novou sezonu, ve které se budou snažit vylepšit své postavení z uplynulého ročníku. Jako každý rok došlo i letos k několika změnám, a to nejen v hráčském kádru. O nových tvářích i o tom, co Bruslaře v nejbližších týdnech čeká, hovořili trenér mužského A týmu Vladimír Kýhos a jeho nový asistent Vladimír Čermák.

Hlavní kouč mimo jiné prozradil, že kromě náročné fyzické dřiny čeká Bruslaře v přípravě i menší teambuilding. „Mezi dvěma bloky si dáme takový týmový odpočinkový týden, kdy pojedeme do Tábora na vodu, abychom zrelaxovali a přišli na jiné myšlenky,“ říká Vladimír Kýhos.

Zkušený lodivod ví, že v posledních letech to v kabině moc nefungovalo, proto vítá okysličení týmu a zisk kvalitních posil. Od nejvýraznější nové tváře, Michala Vondrky, očekává, že bude tým táhnout na ledě i mimo něj. „Loni získal Zlatou hokejku, myslím, že lidem ho není třeba představovat. Bude významnou posilou jak na ledě, tak i mimo něj.“

Vladimír Čermák

Kýhos si pochvaluje i příchod Vladimíra Čermáka. „Přál jsem si tady někoho, kdo má už něco za sebou. V určité fázi potřebujete mít k ruce někoho zkušeného, a tím Vláďa určitě je.“ Třetím článkem trenérského týmu zůstává Boris Žabka, jenž už ve městě automobilů zdomácněl a je s klubem hodně provázaný, čehož si šéf boleslavské lavičky považuje.

Novopečený asistent Vladimír Čermák působil jako hlavní trenér Bruslařského klubu v sezoně 2009/2010 a své druhé působení v jeho organizaci bere jako novou výzvu. „Trochu mě tehdy zaskočilo, když jsem musel odejít. Za tuto nabídku jsem byl rád. S Vláďou jsme si nastínili, co od sebe očekáváme, a brzy jsme si plácli.“

I podle něj by bylo dobré zklidnit situaci v kabině. „Byla tu větší obměna hráčů, což podle mě není nejlepší, a měnilo se to i na postech trenérů. Myslím, že je potřeba, aby se tým stabilizoval. Potom se můžeme postupnými kroky dostávat nahoru.“

Další články

Aktuality

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.

07.12.2018

Přesun utkání

Zápas 32. kola se z důvodu živého přenosu O2 TV přesouvá z pátku 4. ledna na sobotu 5. ledna. Na ledě Liberce se začne už ve 14 hodin.

06.12.2018

Výjezd na Spartu

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání se Spartou, které je na programu v neděli 30. prosince. Odjezd autobusu je ve 13:30 od městského fotbalového stadionu. Cestovné činí 100 Kč, vstupenku (sektor 117 nebo 118) si zajistí každý sám. Přihlášku na výjezd najdete tady.

04.12.2018

Redlich a Strnad za BK

Z důvodu stopky Jakuba Klepiše a Martina Látala a také několika zraněných a nemocných vyrazí s Bruslaři do Vítkovic kladenští útočníci Jakub Strnad a Tomáš Redlich.

04.12.2018

Dorost čeká turnaj

Dorost si pauzu mezi zápasy zpestří turnajem v Třemošné, kterého se zúčastní v neděli 30. prosince od 10:20 hodin.

03.12.2018

Potrestaní hráči

Bruslařskému klubu budou v nadcházejících zápasech chybět hned dva disciplinárně potrestaní hráči. Jakub Klepiš dostal stop na dva zápasy a Martin Látal nemůže hrát jeden zápas. Oba fauly, které svazová komise posuzovala, se odehrály v nedělním zápase proti Zlínu.