BK MLADA BOLESLAV
17. 7. 2016 | Tisková zpráva, foto: kaleva.fi

Do Mladé Boleslavi přichází finský brankář Tuomas Tarkki

M l. B o l. – Příchod nového brankáře, který by měl vytvořit gólmanskou dvojici s Janem Lukášem, byl ve městě automobilů dlouho očekávaný. V Mladé Boleslavi nakonec podepsal jednoletou smlouvu zkušený finský brankář Tuomas Tarkki. Do České republiky přiletí 24. července i s rodinou, přičemž k týmu se připojí o den později.

Tuomas Tarkki hokejově vyrostl ve finském klubu Lukko, kde působil až do svých jednadvaceti let. Poté se vydal sbírat zkušenosti do Ameriky, kde chytal například v AHL. Jeho další kroky vedly do Kärpät Oulu a působil také ve švédském MODO. Sezónu 2011/2012 strávil v KHL, kde hájil branku v dresu Nižněkamsku. Do Mladé Boleslavi pak šestatřicetiletý gólman přestupuje z finského JYP Jyväskylä, kde chytal v posledních čtyřech ročnících.

"Během jednání jsme cítili oboustranný zájem dohodnout se. Tuomas Tarkki je velice zkušený gólman, který by měl spolu s Janem Lukášem vytvořit jednu z nejlepších brankářských dvojic v extralize. K týmu se připojí 25. července, krátce po příletu do České republiky," říká o angažmá finského brankáře sportovní manažer David Výborný.

Statistiky

Další články

Aktuality

21.02.2019

Klub zaplatí pokutu

Šéf Disciplinární komise TELH Viktor Ujčík se zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu a rozdal tři pokuty – Mladá Boleslav zaplatí dvakrát 5 tisíc, Olomouc 5 tisíc korun.

21.02.2019

Se Zlínem na ČT Sport

Zápas 50. kola Tipsport extraligy mezi BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín odvysílá na svém sportovním kanálu Česká televize. Úvodní vhazování se proto z původních 16 hodin posouvá na 15:20.

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

×
Odehrané v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ