BK MLADA BOLESLAV
3. 1. 2022 | Zdena Bobková

49. ročník Memoriálu Gustava Lachmana vyhrál Třinec, Boleslav bere bronz

M l. B o l. – Tradiční vánoční turnaj, Memoriál Gustava Lachmana, se konal na zimním stadionu v Mladé Boleslavi již po děvětačtyřicáté, a to v termínu 27. a 28. prosince 2021. Loni kvůli covidu vynechal. Vítězem turnaje se stali třinečtí Oceláři, kteří v dramatickém finále porazili Hradec Králové. Bruslaři vybojovali bronz proti Letňanům.

Domácí tým se pod vedením Václava Drábka a Jana Hanzlíka dostal po základní části, ve které obsadil čtvrté místo, do semifinále. V něm změřil síly s hradeckým Mountfieldem. Hradečtí vyhráli 3:1 a slavili postup do finále. V druhém souběžně hraném semifinálovém utkání se proti sobě postavili Třinečtí a Letňany. Výsledek skončil jen těsným vítězstvím Třince 2:1. Bruslaři tedy o bronz bojovali s Letňany a vyhráli velice přesvědčivě 5:2.

Vyvrcholením celého turnaje bylo velice napínavé finále mezi Hradcem Králové, který vyhrál základní část, a třineckými Oceláři. Od začátku se zdálo, že si Hradec dokráčí pohodlně k titulu. Během první části hry vstřelili Královehradečtí dvě branky a Třineckým jak kdyby došly síly. Ale druhá část zamíchala kartami. Třinec vyrovnal a finále muselo jít nejprve do desetiminutového prodloužení, které nabídlo velice atraktivní hokej, ale nikoli branky. O vítězi tak nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich uspěl Třinec, který vstřelil dvě branky, Mountfield jen jedinou. Slezané se tak mohli radovat ze zisku putovního poháru a stali se tak již 49. vítězi Memoriálu Gustava Lachmana.

Bezprostředně po skončení finálového duelu se předávala ocenění, medaile i poháry. Z řad BK Mladá Boleslav se vyhlášení a předávání cen účastnili Radim Vrbata, Václav Nedorost a Marek Schwarz.

Účastníci 49. ročníku

BK Mladá Boleslav, Mountfield HK, HC Energie Karlovy Vary, HC Oceláři Třinec, HC Motor České Budějovice, HC Letci Letňany

Tabulka po základní hrací části

1.Mountfield HK, 23 bodů

2.HC Oceláři Třinec, 18 bodů

3.HC Letci Letňany, 16 bodů

4.BK Mladá Boleslav, 13 bodů

5.HC Motor České Budějovice, 7 bodů

6.HC Energie Karlovy Vary, 3 body

Zápasy o umístění a play-off

Semifinále 1: HC Oceláři Třinec – HC Letci Letňany 2:1

Semifinále 2: Mountfield HK – BK Mladá Boleslav 3:1

O 5. místo: HC Motor České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 2:3

O 3. místo: HC Letci Letňany – BK Mladá Boleslav 2:5

Finále: Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 2:3 sn

Konečné pořadí týmů na turnaji 49. ročníku MGL

1. místo – HC Oceláři Třinec

2. místo – Mountfield HK

3. místo – BK Mladá Boleslav

4. místo – HC Letci Letňany

5. místo – HC Energie Karlovy Vary

6. místo – HC Motor České Budějovice

Nejlepší hráči turnaje

Nejlepší hráči z každého týmu:

HC Oceláři Třinec, Matěj Pavelka

Mountfield HK, Patrik Pánek

BK Mladá Boleslav, Tadeáš Mendlík

HC Letci Letňany, Tomáš Wieden

HC Energie Karlovy Vary, Lukáš Kalčík

HC Motor České Budějovice, Klára Šrámková

Nejlepší hráči turnaje

Nejlepší brankář – Michal Krajčík (HC Letci Letňany)

Nejlepší obránce – Maxime Kulhavy (BK Mladá Boleslav)

Nejlepší útočník – Marek Sedláček (HC Oceláři Třinec)

Nejlepší hráč – Andrej Adamkov (Mountfield HK)

Pořadatelé děkují řadě podporovatelů a partnerů – firmám ŠKODA AUTO a. s., ŠKOENERGO s. r. o., statutárnímu městu Mladá Boleslav, Středočeskému kraji, Odborům KOVO MB, společnosti CCM, Střída sport a společnosti Kaufland Česká republika v. o. s. a dalším.

FOTOGALERIE finálového klání a závěrečného ceremoniálu ZDE:

Další články

Aktuality

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

18.12.2021

Kelemen za Slováky

Slovenští hokejisté obsadili druhé místo ve Švýcarském poháru (NaturEnergie Challenge) ve Vispu. Nejúspěšnějším střelcem celého turnaje se stal boleslavský útočník Miloš Kelemen. Dva ze svých tří gólů si připsal v rozhodujícím souboji s domácím celkem o první místo. Svou třetí trefu zaznamenal v zápase s Lotyšskem, který Slováci vyhráli 6:2.

09.12.2021

Moravec v nominaci

Trenér české reprezentace do dvaceti let Karel Mlejnek oznámil širší nominaci na mistrovství světa v kanadských městech Edmonton a Red Deer, které se koná od 26. prosince 2021 do 5. ledna 2022. Na zmiňované soupisce je i jméno obránce Bruslařů Davida Moravce. Před startem šampionátu absolvují reprezentanti dva přípravné duely proti Spojeným státům a Švýcarsku. Oba odehrají v Red Deeru, kde také stráví celý přípravný kemp.

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.