BK MLADA BOLESLAV
6. 1. 2019 | Zdena Bobková

47. ročník Memoriálu G. Lachmana vyhrála Kometa, Boleslav druhá

M l. B o l. – Tradiční vánoční turnaj, Memoriál Gustava Lachmana, se konal na zimním stadionu v Mladé Boleslavi již po sedmačtyřicáté, a to v termínu 27. a 28. prosince 2018. Domácí tým pod vedením Martina Škalouda a Lukáše Zörklera patřil už před turnajem k mírným favoritům, což se také potvrdilo – po prvním hracím dni jim patřila druhá příčka s 16 body a jen tři ztráceli na vedoucí Kometu, s níž ten den navíc ztratili body ve vzájemném měření sil. První byla po prvním hracím dni právě brněnská Kometa, která ve vzájemném souboji mladé Bruslaře porazila. Den poté se ale oba tito soupeři potkali znovu a tentokrát rovnou ve finále. Boleslav se svým soupeřem hrála vyrovnaně, ale Jihomoravané ve druhé části hry dokázali zápas překlopit na svou stranu a po výhře 5:2 slavili tak výhru na turnaji. V následujícím článku Vám přinášíme stručné shrnutí celého turnaje.

Také 47. ročník s sebou přinesl turnajová pravidla, která se osvědčila v minulých ročnících, a která dodala celé soutěži na větší atraktivitě. Hrací systém byl 2x20 minut, přičemž každá část se bodovala zvlášť a začínalo se vždy od nuly. Výhra se cenila dvěma body, remíza pak jedním bodem pro každý tým. Dále vždy následovalo prodloužení, které se hrálo pouze se třemi hráči v poli a hrálo se o tzv. „zlatý gól“. Ten tým, který během pěti minut vsítil branku, si připsal další bonusový bod do turnajové tabulky. Pokud žádný z týmů neskóroval, nikdo si body nepřipisoval. Poté vždy následovaly samostatné nájezdy a také tato část hry se bodovala zvlášť, nebo v případě remízy, zůstala bez bodu. Celý turnaj se tak stal mnohem atraktivnějším a tým, který první část utkání prohrál, mohl v té druhé překvapit, případně se předvést při hře tří proti třem, nebo v dovednostní soutěži – samostatných nájezdech. V jednom souboji bylo tedy ve hře 6 bodů.


Účastníci 47. ročníku

BK Mladá Boleslav, HC AZ Havířov, HC Kometa Brno, HC Letci Letňany, HC Meteor Třemošná, Piráti Chomutov


Tabulka po základní hrací části

1.HC Kometa Brno, 22 bodů

2.BK Mladá Boleslav, 22 bodů (rozhodoval vzájemný zápas s Kometou)

3.Piráti Chomutov, 15 bodů

4.HC Letci Letňany, 10 bodů (rozhodovalo lepší vzájemné utkání s Havířovem

5.HC AZ Havířov, 10 bodů

6. HC Meteor Třemošná, 2 body


Zápasy o umístění a play-off

Semifinále 1: HC Kometa Brno – HC Letci Letňany 11:1

Semifinále 2: BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 5:2

O 5. místo:HC Meteor Třemošná – HC AZ Havířov 2:1

O 3. místo:HC Letci Letňany – Piráti Chomutov 4:2

Finále: BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:5


Konečné pořadí týmů na turnaji

1.HC Kometa Brno

2.BK Mladá Boleslav

3.HC Letci Letňany

4.Piráti Chomutov

5.HC Meteor Třemošná

6.HC AZ Havířov


Nejlepší hráči turnaje

Nejlepší hráči z každého týmu:

HC Meteor Třemošná, Samuel Douša

HC AZ Havířov, Adam Burger

HC Letci Letňany, Tobiáš Vítek

HC Kometa Brno, Jan Brabenec

Piráti Chomutov, Jan Vaněk

BK Mladá Boleslav, Petr Hanyš


Nejlepší hráči turnaje

Nejlepší brankář – Jan Král (Piráti Chomutov)

Nejlepší obránce – Karel Macháček (BK Mladá Boleslav)

Nejlepší útočník – Alex Mišiak (HC Kometa Brno)

Nejužitečnější hráč – Matyáš Mátl (HC Kometa Brno


Bodově nejúspěšnější hráči BK Mladá Boleslav

Kristek Jakub13 bodů (5+8)

Hanyš Petr12 bodů (7+5)

Matějka Filip9 bodů (5+4)

Churáček David7 bodů (6+1)

Filipi Vincent6 bodů (5+1)

Poustecký Lucas6 bodů (4+2)Ještě dodejme, že ceny vítězům předávali sportovní manažer Mládeže BK Mladá Boleslav pan Martin Vejvoda a dlouholetý hráč NHL, reprezentant a odchovanec Bruslařského klubu Radim Vrbata.


Pořadatelé děkují řadě podporovatelů a partnerů – statutárnímu městu Mladá Boleslav, Středočeskému kraji, firmám ŠKOENERGO, Atmos, Střída CCM a dalším.

Další články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.