BK MLADA BOLESLAV
6. 1. 2019 | Zdena Bobková

47. ročník Memoriálu G. Lachmana vyhrála Kometa, Boleslav druhá

M l. B o l. – Tradiční vánoční turnaj, Memoriál Gustava Lachmana, se konal na zimním stadionu v Mladé Boleslavi již po sedmačtyřicáté, a to v termínu 27. a 28. prosince 2018. Domácí tým pod vedením Martina Škalouda a Lukáše Zörklera patřil už před turnajem k mírným favoritům, což se také potvrdilo – po prvním hracím dni jim patřila druhá příčka s 16 body a jen tři ztráceli na vedoucí Kometu, s níž ten den navíc ztratili body ve vzájemném měření sil. První byla po prvním hracím dni právě brněnská Kometa, která ve vzájemném souboji mladé Bruslaře porazila. Den poté se ale oba tito soupeři potkali znovu a tentokrát rovnou ve finále. Boleslav se svým soupeřem hrála vyrovnaně, ale Jihomoravané ve druhé části hry dokázali zápas překlopit na svou stranu a po výhře 5:2 slavili tak výhru na turnaji. V následujícím článku Vám přinášíme stručné shrnutí celého turnaje.

Také 47. ročník s sebou přinesl turnajová pravidla, která se osvědčila v minulých ročnících, a která dodala celé soutěži na větší atraktivitě. Hrací systém byl 2x20 minut, přičemž každá část se bodovala zvlášť a začínalo se vždy od nuly. Výhra se cenila dvěma body, remíza pak jedním bodem pro každý tým. Dále vždy následovalo prodloužení, které se hrálo pouze se třemi hráči v poli a hrálo se o tzv. „zlatý gól“. Ten tým, který během pěti minut vsítil branku, si připsal další bonusový bod do turnajové tabulky. Pokud žádný z týmů neskóroval, nikdo si body nepřipisoval. Poté vždy následovaly samostatné nájezdy a také tato část hry se bodovala zvlášť, nebo v případě remízy, zůstala bez bodu. Celý turnaj se tak stal mnohem atraktivnějším a tým, který první část utkání prohrál, mohl v té druhé překvapit, případně se předvést při hře tří proti třem, nebo v dovednostní soutěži – samostatných nájezdech. V jednom souboji bylo tedy ve hře 6 bodů.


Účastníci 47. ročníku

BK Mladá Boleslav, HC AZ Havířov, HC Kometa Brno, HC Letci Letňany, HC Meteor Třemošná, Piráti Chomutov


Tabulka po základní hrací části

1.HC Kometa Brno, 22 bodů

2.BK Mladá Boleslav, 22 bodů (rozhodoval vzájemný zápas s Kometou)

3.Piráti Chomutov, 15 bodů

4.HC Letci Letňany, 10 bodů (rozhodovalo lepší vzájemné utkání s Havířovem

5.HC AZ Havířov, 10 bodů

6. HC Meteor Třemošná, 2 body


Zápasy o umístění a play-off

Semifinále 1: HC Kometa Brno – HC Letci Letňany 11:1

Semifinále 2: BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 5:2

O 5. místo:HC Meteor Třemošná – HC AZ Havířov 2:1

O 3. místo:HC Letci Letňany – Piráti Chomutov 4:2

Finále: BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:5


Konečné pořadí týmů na turnaji

1.HC Kometa Brno

2.BK Mladá Boleslav

3.HC Letci Letňany

4.Piráti Chomutov

5.HC Meteor Třemošná

6.HC AZ Havířov


Nejlepší hráči turnaje

Nejlepší hráči z každého týmu:

HC Meteor Třemošná, Samuel Douša

HC AZ Havířov, Adam Burger

HC Letci Letňany, Tobiáš Vítek

HC Kometa Brno, Jan Brabenec

Piráti Chomutov, Jan Vaněk

BK Mladá Boleslav, Petr Hanyš


Nejlepší hráči turnaje

Nejlepší brankář – Jan Král (Piráti Chomutov)

Nejlepší obránce – Karel Macháček (BK Mladá Boleslav)

Nejlepší útočník – Alex Mišiak (HC Kometa Brno)

Nejužitečnější hráč – Matyáš Mátl (HC Kometa Brno


Bodově nejúspěšnější hráči BK Mladá Boleslav

Kristek Jakub13 bodů (5+8)

Hanyš Petr12 bodů (7+5)

Matějka Filip9 bodů (5+4)

Churáček David7 bodů (6+1)

Filipi Vincent6 bodů (5+1)

Poustecký Lucas6 bodů (4+2)Ještě dodejme, že ceny vítězům předávali sportovní manažer Mládeže BK Mladá Boleslav pan Martin Vejvoda a dlouholetý hráč NHL, reprezentant a odchovanec Bruslařského klubu Radim Vrbata.


Pořadatelé děkují řadě podporovatelů a partnerů – statutárnímu městu Mladá Boleslav, Středočeskému kraji, firmám ŠKOENERGO, Atmos, Střída CCM a dalším.

Další články

Aktuality

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.

06.05.2019

Zohorna doma

Boleslavský útočník Radim Zohorna u českého národního týmu bohužel skončil a na mistrovství světa se tak nepodívá. Podle vyjádření reprezentačního trenéra Říhy jsou v tom zdravotní problémy.

04.05.2019

Němeček do Finska

Obránce David Němeček skutečně opouští Mladou Boleslav. Odchází na zahraniční angažmá do Finska. Jako novou posilu ho představil klub Rauman Lukko.

02.05.2019

Nově s UPS

BK Mladá Boleslav zahájil novou spolupráci se společností UPS. UPS poskytuje dopravní služby a nově se připojila k poskytování dopravních služeb v našem FANSHOPU a fanouškům přináší možnost ušetřit. U přepravy s UPS se totiž neplatí poplatek za dobírku. Dále nabízí nejlevnější dopravu až domů a při nákupu nad 1.200,- Kč je doprava ZDARMA. Více informací o společnosti UPS naleznete zde.