BK MLADA BOLESLAV
29. 4. 2015 | Jitka Čechová

Kteří hráči už nebudou oblékat dres Boleslavi a kdy začne příprava?

M l. B o l. – Až doposud BK Mladá Boleslav prezentoval, kteří hráči zůstávají na základě nadále platných smluv nebo s kým se rozhodl spolupráci prodloužit, a tudíž podepsat smlouvy nové. S každým mezisezónním obdobím ale souvisí i ty smutnější zprávy, jaké nepochybně představují odchody. A tak ačkoliv Bruslaři hlásí, že chtějí kádr z loňské sezony co možná nejvíc udržet pohromadě, nelze se jim přeci jen vyhnout. V následujícím článku zjistíte, kteří hokejisté už v Mladé Boleslavi v dalším ročníku s jistotou nebudou působit, a kteří tudíž nenastoupí v pondělí 11. května k letní přípravě:

Brankáři: Roman Málek (konec hostování)
Obránci: Luka Vidmar (konec smlouvy)
Útočníci: Michal Broš, Milan Mikulík, David Vrbata (všichni konec smlouvy), Pavel Kašpařík (konec hostování)

Všem hráčům, kteří Mladou Boleslav opouští, Bruslařský klub děkuje za všechnu odvedenou práci. Speciálního díky už se dostalo Michalu Brošovi, který se rozhodl ukončit kariéru. Další dvě pak nepochybně míří za Davidem Vrbatou a Milanem Mikulíkem.

Jednatřicetiletý útočník David Vrbata je mladoboleslavským odchovancem, a kdybychom chtěli spočítat všechny zápasy, které odehrál v klubových barvách, dalo by to pořádnou práci. Vrbata hrál za A tým Bruslařů střídavě v letech 2001 až 2006. Zpátky domů se poté vrátil po štaci na Spartě a na Slovensku a to v sezoně 2008/2009. Posledních necelých sedm sezon tedy odehrál za svůj mateřský klub.

„Davidovi patří velké a velmi speciální poděkování. Odvedl pro klub, ve kterém hokejově vyrostl, obrovský kus práce, na což určitě nezapomene ani on, ani my a ani fanoušci,“ říká generální manažer Boleslavi Mgr. Jan Tůma. „Věřím, že i nadále zůstane s boleslavským hokejem v kontaktu, protože tu pomyslnou nit s ním vlastně neztratil nikdy. Přejeme mu na jeho další sportovní cestě hodně zdraví a úspěchů,“ dodává.

Krom toho, že Milan Mikulík není mladoboleslavský odchovanec, patří podobná slova i jemu. Čtyřiatřicetiletý forvard působil ve středočeském klubu už v sezoně 2007/2008 a pamětníkům dat tak určitě není třeba připomínat, že byl u obou postupů BK Mladá Boleslav do extraligy. Posledních necelých pět ročníků oblékal barvy Bruslařů, tedy od sezony 2010/2011, a stejně jako David Vrbata, i on se svým kanadským bodováním výrazně podepsal pod týmové výsledky.

„Za odvedené výkony děkujeme samozřejmě i Milanovi. Svým nasazením a velkým odhodláním pro nás vybojoval spoustu bitev,“ hlásí generální manažer Tůma. „Vím, že i on bude našim fanouškům chybět, usoudili jsme ale, že musíme jít dál a dát příležitost další generaci hráčů. I Mikymu přejeme hodně štěstí v další kariéře.“

Ani tento článek samozřejmě není poslední, který se týká budování kádru BK Mladá Boleslav. Další informace přineseme v nejbližší době.

Další články

Aktuality

18.10.2018

Vytížení pro Kurku

Obránce Jiří Kurka může v rámci střídavých startů nastupovat v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Kurka v této sezóně nastoupil osmkrát za boleslavský A-tým. Na ledě strávil v průměru přesně 11 a půl minuty.

15.10.2018

Patera v Hokej den poté

Jeden z nových trenérů BK Mladá Boleslav Pavel Patera bude dnes hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nezapomeňte si tedy naladit kanál ČT Sport a to přesně v 15:15. Záznam pořadu je k dispozici na webu České televize. Boleslavská pasáž začíná v čase 16:38.

12.10.2018

S Pardubicemi na ČT

Utkání 20. kola, které Bruslaři odehrají v neděli 18. listopadu na ledě Pardubic, bude vysílat Česká televize. Začátek zápasu je proto posunut z původních 17 hodin na 17:20.

12.10.2018

Vegas povolalo Hyku

Tomáš Hyka si připsal jedenáctý start v NHL za Vegas Golden Knights. Proti Pittsburghu strávil na ledě necelých třináct minut, zaznamenal tři střely na bránu a jeden mínusový bod.

08.10.2018

Hyka začal dobře

Výborný start do nové sezony AHL měl Tomáš Hyka. Odchovanec Mladé Boleslavi nasbíral ve dvou duelech tři nahrávky a vede žebříček produktivity týmu Chicago Wolves, který je farmou Vegas Golden Knights. Hyka je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem ve farmářské soutěži.

06.10.2018

Kousal pomůže Ústí

Pavel Kousal má vyřízeny střídavé starty do Ústí nad Labem. 19letý útočník v této sezóně zatím nastoupil za Boleslav ve čtyřech hrách, v nichž nebodoval. Na severu Čech se potká s dalšími kmenovými hráči Bruslařů - brankářem Dominikem Grohem a forvardem Lukášem Volfem.

×
Odehrané v 16:00 | Jun.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Odehrané v 14:00 | Dor.
SKLH Žďár n. S.
BK Mladá Boleslav