BK MLADA BOLESLAV
5. 4. 2015 | Klub

Bruslaři bodovali v anketě, Sportovcem roku je Radan Lenc

M l. B o l. – Rok 2014 byl pro mladoboleslavské hokejisty úspěšným. Velký prvoligový finiš zakončili jarním postupem do Tipsport extraligy, ve které se pak na následně rozhodně neztratili. Týmové výkony se promítly i do těch individuálních, o své slovo se přihlásili i junioři. Podtrženo, sečteno – anketa Boleslavského deníku Sportovec Mladoboleslavska 2014 tak z velké části patřila právě BK Mladá Boleslav! I proto že vůbec poprvé v její historii stanul na nejvyšší příčce hokejista – Radan Lenc!

Anketa – v níž do velké míry hrají roli také sympatie fanoušků a tudíž hlasujících – dopadla pro Bruslaře víc než výborně. Třiadvacetiletému útočníkovi Radanu Lencovi se navíc podařilo prolomit jisté zakletí. Žádný hokejista totiž ještě nejlepším a nejoblíbenějším Sportovcem roku nikdy nebyl. A to se anketa vyhlašuje od roku 1993! „Všiml jsem si toho, když jsem si pročítal jména minulých vítězů,“ přiznal boleslavský odchovanec. „Je hezké, že jsem to prolomil zrovna já, mám z toho radost.“ Kompletní rozhovor s Radanem Lencem najdete na stránkách Boleslavského deníku.

Radan Lenc přitom není jediný, kdo stanul „na bedně“, potažmo na příčce nejvyšší. První místo si totiž vysloužili také junioři BK Mladá Boleslav v kategorii mládežnických kolektivů, obránce Mitja Robar v kategorii cizinců a v neposlední řadě František Výborný coby trenér. První místo bere jako již tradičně také Radim Vrbata v kategorii krajánků. A tým samotný pak skončil druhý ve skupině kolektivů.

Jelikož mají letos už Bruslaři volno, na předávání cen jich bohužel spousta nemohla dorazit. S jejich přebíráním proto Radanu Lencovi pomohl kolega z obrany Matěj Stříteský. Za juniory si cenu přebral jejich kapitán David Bernad. Fotografie Bruslařů najdete zde.

Nominovaní Bruslaři a jejich umístění

Jednotlivec

Radan Lenc – 1. místo
David Výborný – 5. místo
Milan Mikulík – 29. místo

Kolektiv

BK Mladá Boleslav – 2. místo

Kolektiv mládeže

BK Mladá Boleslav junioři – 1. místo

Trenér a cvičitel

František Výborný – 1. místo

Talent do 18 let

Jan Růžička – 12. místo
Lukáš Volf – 24. místo
Jakub Kotala – 30. místo

Krajánek

Radim Vrbata – 1. místo
Jan Hanzlík – 6. místo
Vojtěch Mozík – 9. místo
Marek Schwarz – 10. místo

Cizinec

Mitja Robar – 1. místo
Boris Žabka – 3. místo

Další články

Aktuality

18.10.2018

Vytížení pro Kurku

Obránce Jiří Kurka může v rámci střídavých startů nastupovat v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Kurka v této sezóně nastoupil osmkrát za boleslavský A-tým. Na ledě strávil v průměru přesně 11 a půl minuty.

15.10.2018

Patera v Hokej den poté

Jeden z nových trenérů BK Mladá Boleslav Pavel Patera bude dnes hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nezapomeňte si tedy naladit kanál ČT Sport a to přesně v 15:15. Záznam pořadu je k dispozici na webu České televize. Boleslavská pasáž začíná v čase 16:38.

12.10.2018

S Pardubicemi na ČT

Utkání 20. kola, které Bruslaři odehrají v neděli 18. listopadu na ledě Pardubic, bude vysílat Česká televize. Začátek zápasu je proto posunut z původních 17 hodin na 17:20.

12.10.2018

Vegas povolalo Hyku

Tomáš Hyka si připsal jedenáctý start v NHL za Vegas Golden Knights. Proti Pittsburghu strávil na ledě necelých třináct minut, zaznamenal tři střely na bránu a jeden mínusový bod.

08.10.2018

Hyka začal dobře

Výborný start do nové sezony AHL měl Tomáš Hyka. Odchovanec Mladé Boleslavi nasbíral ve dvou duelech tři nahrávky a vede žebříček produktivity týmu Chicago Wolves, který je farmou Vegas Golden Knights. Hyka je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem ve farmářské soutěži.

06.10.2018

Kousal pomůže Ústí

Pavel Kousal má vyřízeny střídavé starty do Ústí nad Labem. 19letý útočník v této sezóně zatím nastoupil za Boleslav ve čtyřech hrách, v nichž nebodoval. Na severu Čech se potká s dalšími kmenovými hráči Bruslařů - brankářem Dominikem Grohem a forvardem Lukášem Volfem.

×
Odehrané v 16:00 | Jun.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Odehrané v 14:00 | Dor.
SKLH Žďár n. S.
BK Mladá Boleslav