BK MLADÁ BOLESLAV

Představujeme nové složení realizačních týmů mládeže pro sezonu 2024/2025

21. 5. 2024
Autor: Klub
M l. B o l. – V mezisezonním období jsme vás seznámili se změnami v hráčském kádru seniorského týmu a představili jsme vám také jeho realizační tým. Nyní na řadu přichází mladoboleslavská mládež. I zde si představíme změny v trenérských sestavách, u družstev akademie se v následujících týdnech a měsících podíváme i na složení jejich soupisky. Začněme ale popořadě – kdo bude mladé Bruslaře v sezoně 2024/2025 vést?

Vzhledem k odchodu Lukáše Mensatora a následnému posunu Filipa Šindeláře k A týmu vznikla mezera na postu trenéra brankářů. Tu však plně zacelil mladoboleslavský rodák a patriot Marek Schwarz, který je náhradou přinejmenším rovnocennou. Navíc bude mít k ruce pomocníka v podobě třiadvacetiletého Matěje Rylicha, který zdejší prostředí také dobře zná. Stejné zůstává obsazení pozic kondičního trenéra, trenéra pro dovednostní rozvoj či kustoda mládeže.

Snad největší změnou je pozice hlavního trenéra juniorky, kde po jedné sezoně končí Marek Melenovský. "Markovi děkujeme za všechnu práci, kterou tady pro klub odvedl," řekl Petr Haken na konto svého předchůdce. Právě Petr Haken ho na pozici hlavního trenéra nahradí a juniory převezme opět po dvouroční odmlce. Není však vyloučeno, že se trenérský štáb nejstarší mládežnické kategorie ještě rozroste o asistenta. Pokud se tak stane, budeme vás o tom informovat.

Michal Michal

Dorostenci za obhajobou extraligového prvenství vystartují pod nezměněnou taktovkou Martina Škalouda, jenž za poslední kalendářní rok dovedl své svěřence hned ke třem zlatým medailím. K malé změně ale u dorostu přeci jen došlo, když post asistenta připadl zkušenému Ladislavu Kolnerovi. Nemění se pozice hlavního trenéra u devítky, na níž bude i v nadcházející sezoně pokračovat Lukáš Zörkler, jeho asistentem pak bude Michal Michal.

Osmáky nově povede dosavadní Zörklerův asistent Jakub Mrázek. Sedmáci zůstávají Václavu Drábkovi a šesťáci Janu Hanzlíkovi. Vůbec poprvé se do pozice hlavního kouče dostane Jan Málek, který své první zkušenosti bude sbírat u čtvrté a páté třídy. Třeťáky má na starosti Jakub Mrázek, druháky Radek Holík a prvňáky Jaroslav Matějka starší. Ti nejmenší v přípravce učiní své první kroky na ledě pod dohledem Luboše Křiváčka.

Kompletní složení realizačních týmů pro sezonu 2024/2025

Sportovní manažer mládežeMgr. Petr Haken
Hlavní trenér Akademie:Mgr. Petr Haken
Hlavní trenér sportovních tříd:Lukáš Zörkler
Trenéři brankářů:Marek Schwarz, Matěj Rylich
Dovednostní rozvoj:Michal Michal
Kondiční trenér:Mgr. Jaroslav Černý
Kustod mládeže:Daniel Pletka
Kontakty na vedení mládeže a hlavní trenéry jednotlivých kategorií jsou zde!
TýmHlavní trenérAsistent trenéra
JuniořiPetr Haken
DorostMartin ŠkaloudLadislav Kolner
9. třídaLukáš ZörklerMichal Michal
8. třídaJakub MrázekJiří Klikar
7. třídaVáclav DrábekTomáš Kadeřábek, Jan Stránský
6. třídaJan HanzlíkJan Prokop, Petr Novotný
5. třídaJan MálekVáclav Drábek, Jiří Kristek
4. třídaJan MálekLadislav Lejsek
3. třídaJakub MrázekMichal Protivný, Lukáš Taneček
2. třídaRadek HolíkJakub Švejda, Marek Hanzlík
1. třídaJaroslav Matějka st.Luboš Křiváček, Jaroslav Matějka ml.
PřípravkaLuboš KřiváčekPavel Rutkovský, Tomáš Kučera, Jaroslav Matějka st.