BK MLADÁ BOLESLAV

Rozlosována už je i nadstavba v dorostenecké extralize. S kým se mladí Bruslaři utkají?

20. 12. 2023
Autor: Tomáš Taybner
M l. B o l. – Mladoboleslavský dorost po výborném úvodu do sezony nakonec musel o postup do lepší nadstavbové skupiny bojovat. Nakonec ale o svém postupu rozhodli s předstihem a ze čtvrté příčky skupiny A se kvalifikovali mezi desítku nejlepších. Stejně jako u juniorů nadstavbová skupina nese název: O pořadí v play off a účast v ní znamená jistotu vyřazovacích bojů. Jakým formátem se bude hrát a kdy se rozhodne o složení dvojic pro play off? To všechno se dozvíte zde.

Formát

Zatímco pro juniory bude nadstavbová část na počet zápasů stejná jako základní část, dorostenci budou mít nadstavbu kratší. K dosud odehraným 27 zápasům základní části přidají dorostenci v nadstavbě dalších 18 utkání – soupeřů je devět, hrát se bude systémem každý s každým jednou doma a jednou venku. Stejně jako u juniorů se mění hrací dny: těmi budou pátky a soboty. Bruslaři utvořili geografickou dvojici s Hradcem Králové, právě s ním budou naši hráči buď cestovat na trip nebo budou stejně jako Východočeši celý víkend doma. Vzájemné zápasy týmů z geografické dvojice připadnou na soboty, pátky budou v tomto případě volné. Všechny celky už v tuto chvíli mají jistotu účasti v play off a první čtyři týmy přitom postoupí rovnou do čtvrtfinále. Zbylých šest celků se společně s dvěma nejlepšími z nižší skupiny utká o postup v předkole. První dvě kola by měla být odehrána ještě před Vánoci, o postupujících bude jasno nejpozději 9. března 2024.

foto: Ronald Hansel

Soupeři

Čtyři soupeře už naši mládežníci dobře znají, v rámci soubojů ve skupině A už se s nimi potkali už třikrát. Nějaké vzpomínky jsou jistě i na Slezany - s Vítkovicemi a Třincem se Bruslaři naposledy utkali v rámci loňské nadstavby. Stejným případem jsou hokejisté Hradce Králové, také s Mountfieldem naši dorostenci naposledy hráli letos na jaře. V kádru mladoboleslavského dorostu je pořád několik hráčů, kteří pamatují bitvu z předkola s Dynamem. Bruslaři tehdy vyhráli oba zápasy a v nejkratším možném čase postoupili do čtvrtfinále. Snad jedinou neznámou budou pro mladoboleslavské hráče hokejisté z Přerova. S dorostenci Zubrů se Bruslaři naposledy utkali v únoru roku 2020, takže nikdo ze současného kádru dorostu tento duel nepamatuje.

BK Mladá Boleslav, HC Energie Karlovy Vary, HC Slavia Praha, HC Škoda Plzeň, Banes Motor České Budějovice, HC Oceláři Třinec, Mountfield HK, HC VÍTKOVICE RIDERA, HC Dynamo Pardubice, HC ZUBR Přerov

foto: Nikola Křížová

Rozlosování

Bruslaři měli podle původního rozlosování začínat na domácím ledě a to v pátek 22. prosince, vzhledem ke kolizi s Memoriálem Gustava Lachmana ale úvodní dvě kola odehrají venku. V Plzni dorostenci nastoupí již dnes od 17:00, v Karlových Varech se poté představí v sobotu. Termíny všech zápasů našich dorostenců už nyní naleznete zde. Přesné časy utkání budou postupně doplňovány hned, jak budou známy.

foto: Ronald Hansel