BK MLADÁ BOLESLAV

Barvy Bruslařského klubu oblékne Filip Krivošík

28. 11. 2023
Autor: Klub, foto: HK Nitra
M l. B o l. – BK Mladá Boleslav vyhlíží nadějnou posilu ze Slovenska, k týmu se v nejbližších dnech připojí čtyřiadvacetiletý útočník Filip Krivošík. Ten ještě dnes, tedy v úterý 28. listopadu, odehrál svůj poslední zápas za Košice, kde letos až doposud působil.

„Filip má výborné fyzické parametry, měl by být velkou údernou silou směrem dopředu, a na svůj věk už má také dost zkušeností,“ říká na adresu nově příchozího hráče sportovní ředitel Bruslařů Martin Ševc. „Letošní sezonu má velmi dobře rozjetou a my doufáme, že na to naváže i tady u nás, a že zdravě zvedne konkurenci v týmu. Počítáme v jeho případě i s drajvem hráče, který má letos v zádech takříkajíc vítězný vítr,“ dodává Ševc.

Profil Filipa Krivošíka

Filip Krivošík je rodák z Bratislavy. Hokej a Česká republika se pro něj potkaly už v jeho raném dětství, v šestnácti letech se pak do Čech přesunul natrvalo, kdy v sezoně 2015/2016 hrál v Chomutově za dorost a juniorku. Pobyt v Čechách mu posléze vynesl pozvánku do reprezentace osmnáctek a především mu otevřel cestu na sever Evropy. Ve Finsku odehrál pět sezon. Ročník 2016/2017 strávil v juniorském týmu Hämeenlinny, se kterým vybojoval mistrovský titul, a už o rok později si za ni připsal i svůj první start za chlapy. Výraznějším způsobem ale mezi dospělými sbíral v tomto ročníku zkušenosti o soutěž níž v dresu LeKi.

Pro sezonu 2018/2019 následoval návrat do Hämeenlinny, kde střídavě nastupoval za juniorku a A tým, a kde si na konci ročníku opět pověsil na krk zlatou medaili, tentokrát už za dospělé. V HPK strávil ještě rok, načež se přesunul do celku SaiPa. Následoval návrat na Slovensko, do Nitry, a odtud letos v létě do Košic. Ty jsou momentálně vedoucím týmem extraligové tabulky, pod kanadským koučem Danem Cemanem byl Krivošík s 18 body (9+9) čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Američanem Fejesem, Kanaďanem Pollockem a Finem Jääskelainenem.

Statistiky Filipa Krivošíka