BK MLADÁ BOLESLAV

Dělali jsme správné věci, po zásluze bereme tři body, říká po výhře nad Kometou Róbert Lantoši

25. 11. 2022
Autor: Zdena Bobková, foto: Ivo Dostál
B r n o – Páteční výjezd do Brna Bruslaři nakonec přetavili v tříbodový zisk. Ve vyrovnaném utkání sice po první třetině prohrávali, ve druhé části ale dokázali skóre a vývoj klání zvrátit na svou stranu. Ve třetí části pak plný bodový zisk pečetil po nahrávce Róberta Lantošiho útočník Ondřej Najman. A právě slovenského forvarda jsme si po zápase pozvali k mikrofonu. Jak zápas s Kometou viděl, jak se mu po zranění hrálo a s jakým očekáváním vyhlíží nedělní domácí duel s Litvínovem na novém ledě? „Doufám, že jej pokřtíme dobrým utkáním a především výhrou. Těšíme se. Doufám, že přijde hodně fanoušků,“ přeje si směrem k neděli.

Róberte, jak zápas hodnotíte? Jak chutná výhra?

Myslím, že je to velmi silná výhra z naší strany. Podali jsme dobrý výkon a neměli jsme žádné výkyvy. Odehráli jsme stabilní zápas a všechno zvládli.

Byla podle vás rozhodující trpělivost?

Trpěliví jsme stále. Chodíme do brány, snažíme se dávat góly. Ale tentokrát se nám to vyplatilo. Dělali jsme správné věci a to byl klíč k úspěchu.

Ve druhé třetině se vyrovnávací branka Martina Beránka dlouho zkoumala na videu. Jak jste to prožívali na střídačce?

Řekli jsme si, že ať se děje, co se děje, musíme pokračovat neustále v tom, co hrajeme. Ale rozhodčí gól uznali, takže jsme samozřejmě byli rádi. A šli jsme dál.

Ve třetím dějství jste hráli čtyřminutové oslabení. Jak moc důležité bylo, že jste ho zvládli?

Kluci odvedli obrovský kus práce. Byl to velmi důležitý moment tohoto zápasu. Tam se to lámalo. Kluci, kteří oslabení hráli, udělali opravdu maximum, abychom to zvládli. Myslím, že po zásluze bereme tři body.

Ano, tři body. Boleslav plný bodový zisk nezískala více jak měsíc. Jak moc je ta výhra důležitá a cenná směrem k dalším zápasům?

Je to důležité. Víme, že zápasy dokážeme vyhrávat, a ne brát bod či dva. To nikdo nechce. Chceme vyhrávat za tři body, abychom stoupali tabulkou výš. Byl to krok správným směrem. A už se těšíme na další zápas.

Ten přijde v neděli, kdy přijede Litvínov. Pro vás to bude navíc domácí zápas po téměř měsíci, kdy jste kvůli výměně mantinelů nehráli doma. Jak moc se těšíte na domácí led?

Velmi se těším. Doufám, že jej pokřtíme dobrým utkáním a především výhrou. Těšíme se, že budeme hrát doma a před vlastními fanoušky. Doufám, že jich přijde hodně.

Nyní k vám osobně – pro vás to byl zápas po delší odmlce kvůli zranění. Jak jste se cítil?

Cítil jsem se moc dobře. První třetina byla trošku těžší skrz to, že zápasové tempo je trochu jiné než tréninkové. Ale myslím si, že to bylo dobré. Někdy možná hlava pracovala víc, ve smyslu že se po zranění bojí. Ale vyzkoušel jsem si, že vše pracuje, jak má, takže i hlava může fungovat normálně.

Do zápasu s Kometou jste navíc naskočil hned do první formace, společně s Ondrou Najmanem a Pontusem Åbergem. Čekal jste takovou důvěru od trenérů?

Vím, co se ode mne a od kluků, kteří se mnou nastupovali, čeká. Vím, že hokej umíme hrát. Byl to společný první zápas po dlouhé době. Myslím, že naposledy jsme v tomto složení hráli v přípravě. Pokud si to sedne, můžeme být dobří.

Jak jste během svého zranění fungoval s týmem?

Měl jsem vlastní program a trénoval jsem. Ale současně jsem byl i s kluky v kabině. Viděl jsem je každý den a sledoval jsem i všechny zápasy. Fandil jsem jim, ale jsem velmi rád, že už jsem zpátky, a že můžu být přímo v tom dění a nesedět doma nebo na tribuně.

Děkujeme za rozhovor.