BK MLADÁ BOLESLAV

Role asistenta? Vážím si jí, usmívá se Ondřej Najman. Na sezonu už se těší

13. 9. 2022
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Věkově sice nepatří k nejstarším, přesto se řadí mezi hráče nejdéle působící v Bruslařském klubu. Útočník Ondřej Najman v pátek započne ve službách Středočechů už šestou sezonu. Jeho role se za tu dobu změnila, nyní bude jedním z jeho úkolů zastupovaní kapitána Jana Stránského.

Začínáte v Boleslavi šestou sezonu. Jak moc se mění vaše pozice v týmu?

Vnímám postupný vzestup času na ledě i mé role. Ze začátku jsem odehrál 15 zápasů za ročník, teď začínám čtvrtou plnohodnotnou sezonu. Dostal jsem více prostoru a trochu jinou roli. Doufám, že se budu nadále zlepšovat.

Jak se proměnila kabina?

Myslím si, že máme super partu. Přišli sympaťáci, dobří pracovití kluci. Je nás i spousta v mé věkové kategorii, šest hráčů je narozených v roce 1998 jako já. Hodně jsme si sedli. Doufám, že to bude vidět na ledě.

Spolu s Martinem Pláňkem budete zástupcem kapitána. Co pro vás znamená písmeno A na hrudi?

Moc si toho vážím, ale nic se pro mě nemění. Na ledě se budu snažit stále odvádět to nejlepší, co umím. Stráňa s Pláňou (Jan Stránský a Martin Pláněk, pozn. redakce) už mají zkušenosti a věřím, že mě navedou. Budu se snažit jim maximálně pomoci.

Působíte spíše jako introvert, jak jste se k roli asistenta dostal?

Popravdě nevím, bylo mi to oznámeno trenéry. Vážím si toho, zkusím vzít šanci za pačesy a nezklamat a pomáhat týmu. Pro mě je to jenom písmenko na dresu, je to o tom, jak člověk hraje na ledě. Žádné písmenko výkony nezachrání a nikam nevystřelí.

V posledních dvou sezonách jste skončili čtvrtí. Jak na ně navázat?

Osobně bych šel krůček po krůčku. Ještě nezačala základní část, nechci se dívat až na konec. Budeme se snažit odvádět co nejlepší výkony. Doufám, že v základní části budeme lepší než vloni, pak se uvidí v play off. Přál bych si, abychom se dostali co nejdál.

První zápas vás čeká se Spartou. Těšíte se?

Je super, že hrajeme se Spartou. Kvalitní soupeř hned v úvodu prověří naši přípravu. Mohlo by přijít i hodně lidí, parádní zahájení sezony.

Sparta v minulém týdnu oznámila příchod Dominika Simona. Jak ji vnímáte jako soupeře?

Proti Spartě se chce každý vytáhnout a porazit ji. Víme, že je to kvalitní mužstvo, které vloni došlo do finále. Tým zůstal celkem pohromadě, odešel třeba Filip Chlapík, na druhou stranu teď přišel Dominik Simon. Do Prahy přestoupil i náš bývalý trenér Pavel Patera, o to bude zápas peprnější. Uvidíme, těšíme se.

Jaké máte osobní cíle do sezony?

Chtěl bych navázat na kanadské bodování, ale hlavně posunout tým dál, než byl.

Děkujeme za rozhovor.