BK MLADÁ BOLESLAV

Pontus Åberg: V Boleslavi mi jasně představili své vize i očekávání

29. 6. 2022
Autor: Klub
M l. B o l. – Zatím jen na dálku jsme vyzpovídali nejnovějšího hráče A týmu BK Mladá Boleslav Pontuse Åberga, který se na nadcházející sezonu momentálně připravuje doma ve Švédsku. Proč si pro své další hokejové působení vybral právě Českou republiku a konkrétně i Bruslařský klub? Co ho o středočeském celku přesvědčilo nejvíc, koho z Mladé Boleslavi zná a kdy se s ním setkáme osobně? Přečtěte si náš rozhovor:

Švédsko, zámoří, Rusko. Proč jste si nyní vybral Českou republiku?

Mám kamaráda, který už v Čechách hraje, a ten mi extraligu doporučoval. Prý se u vás hraje dobrý hokej, který baví. Navíc jsme se oba shodli, že je velká šance, že příští ročník bude ještě o něco lepší. Krom toho hokej je zábava. A s tím pro mě osobně souvisí skutečnost, že je i zábava zkoušet nové věci.

Prozradíte, kdo je oním kamarádem?

Ludwig Blomstrand, který hraje za Plzeň.

Není tajemstvím, že Bruslaři nejsou jediným českým klubem, který o vás měl zájem. Co nakonec rozhodlo o Mladé Boleslavi?

Určitě rozhovor se sportovním manažerem Václavem Nedorostem. A taky s trenérem Čihákem. Jasně mi řekli, co se ode mě očekává, a jaké jsou vize. Chci pomoct týmu být ještě lepším, než byl v posledních letech.

Co víte o Mladé Boleslavi nebo třeba zdejším stadionu? Mluvil jste o tom s někým nebo jste hledal na internetu?

Přiznávám, že toho moc nevím. Jen že je to blízko Praze a taky do Plzně, k Ludwigovi. Taky jsem hrál s Tomášem Hykou, takže vím, že je to jeho rodné město. (Åberg a Hyka spolu odehráli sezonu 2020/2021 v Traktoru Čeljabinsk, pozn. red.)

Jsou tu nějací hráči, které třeba nějakým způsobem znáte? Nebo v tomhle směru jdete do neznáma?

Nikoho z týmu neznám, takže ano, jdu do neznáma. Ale už se těším, až všechny poznám. Pevně věřím, že pro mě nebude problém zapadnout. Slyšel jsem, že budu vůbec první Švéd v klubu, tak třeba nabídnu něco nového i v tomhle směru. (smích)Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený Pontus Åberg (@pontusaberg)

Kde a jakým způsobem nyní trénujete?

Cvičím od pondělí do pátku, tedy pět dní v týdnu, většinou se svým osobním trenérem, a pokud ne s ním, sestaví mi rozvrh, který dodržuji.

Kdy se na vás v Mladé Boleslavi můžeme těšit?

Měl bych dorazit 25. července.

Máte ještě v plánu před svým příletem sem nějakou dovolenou?

Momentálně nic v plánu nemám, jen jednu svatbu tady ve Švédsku, konkrétně v Gotlandu, na kterou jsem pozvaný. (Gotland je švédský ostrov, cca hodinu letu od Stockholmu, pozn. red.)

S ohledem na vaši hráčskou minulost se na vás bude soustředit spousta pozornosti. Jste na to připraven?

Vím, jaké mám na sebe nároky já sám, a pokud se jich držím a hraji co nejlepší hokej, zbytek většinou přijde sám. Každopádně se do Čech těším, bude to pro mě nová výzva a nevidím důvod, proč by měla být nějakým způsobem menší než kterákoliv jiná.

Už i tady v Čechách jste zaujal svým rodinným příběhem. Chystáte se do Čech i se svou dcerou?

Tahle část je zatím stále v řešení, teprve uvidíme.

Děkujeme za rozhovor.